Šiandien, praėjus 38 metams po Černobylio avarijos, pagaliau turime moksliškai pagrįstus duomenis apie tai, kokius randus šis įvykis iš tiesų paliko mūsų šalyje.
Fukušimos atominė elektrinė
15 straipsnių
Tikriausiai viena iš labiausiai radioaktyvių Vilniaus miesto vietų – Katedros aikštėje esančio Gedimino paminklo granitas. Vieniems tai jokia čia naujiena, o kiti, perskaitę pirmąjį sakinį, jau puolė nerimauti, kad bent kartą yra jį lietę ar ten net sėdėję.
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame šimtamečiai dirba visus fizinius darbus ir rūpinasi silpnais, nuolat sergančiais proanūkiais, užsienio šalys nebepasiekiamos, o užsienio kalbos – uždraustos. Apie tokią Japonijos ateitį po ekologinės katastrofos romane „Emisaras“ rašo autorė Yoko Tawada (knygą iš japo...
Antradienį Japonija pareiškė, kad japonų persekiojimas Kinijoje, kilęs po vandens išleidimo iš Fukušimos atominės elektrinės, yra „labai apgailėtinas“, ir patvirtino, jog į šalies ambasadą Pekine buvo mesta plyta.
Pirmadienį Japonija iškvietė Kinijos ambasadorių pareikšti protesto dėl nerimą keliančių skambučių srauto iš Kinijos vietos įmonėms po vandens išleidimo iš Fukušimos atominės elektrinės.
Japonija ketvirtadienį į Ramųjį vandenyną pradėjo leisti nuotekas iš avariją patyrusios Fukušimos atominės elektrinės, o dėl to įsiutusi Kinija uždraudė iš kaimyninės šalies importuoti jūros gėrybes.
Japonija iš Fukušimos atominės elektrinės griuvėsių į Ramųjį vandenyną pradėjo leisti išvalytą aušinimo vandenį, pranešė operatorė „Tepco“.
Japonija ketvirtadienį, praėjus 12 metų po vienos didžiausių pasaulyje branduolinių katastrofų, pradės išleisti aušinimo vandenį iš nelaimės ištiktos Fukušimos atominės elektrinės.
Jei turi branduolinį ginklą, gali užvaldyti kitą šalį: ekspertas griežtai prakalbo apie Rusijos šantažą ir ką turėtų daryti NATO (1)
„Neduok Dieve, man teks priimti sprendimą panaudoti šį ginklą šiais laikais. Bet jokių dvejonių nekils, jeigu tik prieš mus bus pademonstruota agresija“, – taip vos prieš mėnesį komentuodamas branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje kalbėjo Aliaksandras Lukašenka. Jis pridūrė, kad „vargu ar kam...
Šiaurės Korėja sekmadienį griežtai sukritikavo Jungtinių Tautų (JT) atominės energetikos priežiūros instituciją dėl pritarimo Japonijos planui išleisti išvalytą vandenį iš Fukušimos atominės elektrinės.
Europa susidūrė su krize ir milžinišku švarios energijos poreikiu. Vyriausybės bei verslas ieško sprendimų, kaip su nulinėmis arba minimaliomis anglies dioksido emisijomis patenkinti vis didėjančius elektros energijos poreikius. Vienu metu vyksta keli paraleliniai procesai: vėl daugiau naudojama išk...
Nuo pat JAV prezidento Jimmio Carterio laikų viso pasaulio vyriausybės nebuvo taip spaudžiamos prašyti savo piliečių mažinti energijos vartojimą šviesesnės gerovės labui.
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) įvertins Japonijos planus į jūrą išleisti Fukušimos atominei elektrinei po avarijos aušinti naudotą vandenį.
Japonijos vyriausybė pritarė planui išleisti į vandenyną per milijoną tonų išvalyto vandens iš avarijos ištiktos Fukušimos atominės elektrinės, antradienį oficialiai paskelbė premjeras Yoshihide Suga.
Japonijos valdžia nusprendė išleisti į jūrą išvalytą vandenį iš avarijos ištiktos Fukušimos atominės elektrinės, nepaisydama vietos žvejų aršaus pasipriešinimo tokiems planams, penktadienį pranešė žiniasklaida.