Po rinkimų praktika per dieną ar kelias valandas paskirstyti dešimtis milijonų eurų ES paramos sulaukia nevyriausybinių organizacijų kritikos: pasigendama ne tik saugiklių, naudos gavėjų viešumo, bet ir apskritai paramos principų ar tikslų. Tai privedė prie to, kad eilėje prie milijonų, skirtų užsie...
G. Azguridienė
13 straipsnių
Lietuvos laisvosios rinkos instituto Tyrimų vadovė Guoda Azguridienė, vertindama pirmojo turo Seimo rinkimų rezultatus, sako, kad vienas prioritetų kitos kadencijos Seimui – teisėkūros pagrindų sutvarkymas. Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), laimėjusių pirmąjį rinkim...
Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) sako, kad, artėjant Seimo rinkimams, didžiosios partijos keliasi tikslą šalies ekonomiką transformuoti į turinčią aukštą pridėtinę vertę, tačiau institutas akcentuoja, kad tam būtina nuosekli ekonominė politika.
Ketinimai įvesti cukraus mokestį žmones labiausia nervina dėl paties fakto, kad vėl kažkas bus apmokestinta ir dar taip arti kūno. O nervintis yra nesveika, juolab kai Lietuvoje nervinimasis dėl politinių sprendimų tapo kasdienybe.
Žinome, kad sezoninis maistas madingas. Bet neretam kyla klausimas, ar ši mada turi argumentų, ar yra tik forma bei propaganda. Kadangi vasara yra pats turtingiausias sezonas, dabar yra tinkamas laikas pakalbėti apie sezoninį maistą.
G. Azguridienė apie maisto kainą: žmonės pripratę prie to, kad maistas kainuoja pigiai arba apskritai nekainuoja (150)
Šiame straipsnyje nediskutuosiu, kas konkrečiai kiek kainuoja Lietuvoje ir kiek kainavo prieš porą metų. Nes tai neturi jokios prasmės žvelgiant į priekį ar net vertinant esamus reiškinius. O lūkesčiai dėl perspektyvos veikia ir šiandieną: ir gamintojų, ir pardavėjų, ir vartotojų sprendimus.
Daugelis žino, kad yra sveika valgyti maistą, kuriame daug skaidulinių medžiagų. Kiti, ir ypač kitos, žino, kad jis lieknina, todėl suteikia jam ypatingą statusą. Po kurio laiko užsimirštame, kodėl jis taip vertinamas, ir imame abejoti, ar tikrai ta čija, linų sėmenys, moliūgų sėklos, balkšvojo gysl...
Tuštėjantį ir senstantį kaimą atranda pasaulio matę, sprangią emigracijos duoną krimtę ar tiesiog miestu pasibodėję lietuviai. Į kaimą traukiantys miestiečiai kaime nėra sutinkami išskėstomis rankomis, bet sociologai fiksuoja visuomenės norma tampančią tendenciją: tikri miestiečiai tampa ūkininkais.
Vasarą atsipalaiduojame – atostogos, kelionės į šiltuosius kraštus, kepinanti saulė, malonus vėjas, maudynės jūroje ir baseinuose, suveltų plaukų šukuosenos ir šokiai iki paryčių. Puiku! Tačiau rudenį, grįžus į įprastą ritmą, nesunku pastebėti, kokie silpni ir pažeisti tapo mūsų plaukai, todėl jiems...
Vasarą atsipalaiduojame – atostogos, kelionės į šiltuosius kraštus, kepinanti saulė, malonus vėjas, maudynės jūroje ir baseinuose, suveltų plaukų šukuosenos ir šokiai iki paryčių.
Tęsiame knygos „Maistas: ką mes darome su juo, o jis su mumis“ publikavimą. Šįkart antrojo skyriaus penktoji tema - „Alternatyvos. O jei alergija?“. Knyga publikuojama nuo pradžių. Iki šiol publikuotas knygos dalis galite rasti čia.
Šįkart laidoje „Prie pietų stalo“ sveikos mitybos tyrinėtojos, ekonomistės Guodos Azguridienės hamletiškai klausėme: valgyti ar nevalgyti.
Guoda Azguridienė. Įspūdžiai iš didžiausios pasaulyje ekologiškų produktų parodos „Biofach-Vivanes“ (5)
Europoje, Vokietijos bavariškoje dalyje Niurnberge kasmet vykstanti ekologiškų produktų paroda „Biofach-Vivanes“ yra viena didžiausių ir sutraukia lankytojų iš viso pasaulio.