Viename Vilniaus mikrorajone gyvenanti vilnietė Aušra spėja, kad kieme girdėjo giedant cikadą. „Esu jas girdėjusi kitose šalyse, garsas labai panašus. Tik ji buvo viena“, – sakė ji. Nors daugelis mano, kad cikados yra tik šiltųjų kraštų gyventojos, gamtininko atsakymas nustebins.
Gamtininkai
85 straipsnių
Šis lapkritis lepina šiltesniais orais, o klimatologai žada, kad jais spėsime pasidžiaugti ir prasidėjus gruodžiui. Tačiau mokslininkai ir gamtininkai geru oru nesidžiaugia, esą jis gali būti kenksmingas tiek žmonėms, tiek ir gamtai.
Pažintinis takas per Petroškų mišką Veisiejų regioniniame parke po savaitgalio audros užverstas vėjo gūsių neatlaikiusiais medžiais, bet atidžiam keliautojui jie nesutrukdys pamatyti pirmuosius pavasario ženklus.
Medžiotojai Dzūkijoje, Marcinkonių apylinkėse aptiko rudosios meškos pėdsakus. Paties plėšrūno nesutiko, bet pagal pėdsakus sprendžia, kad rudoji jau nubudo iš žiemos miego, o tai reiškia, kad pavasaris ateina. Apie ankstyvą pavasarį praneša ir grįžtantys paukščiai: žąsys, gervės, pempės. Klimatolog...
Kasmet prieš Velykas gamtininkai ir aplinkosaugininkai gyventojus ragina neskinti pataisų velykiniam stalui puošti. Pataisui išrauti pakanka akimirkos, o kad išaugtų naujas prireikia net 20-30 metų.
Trakuose esančiame Totoriškių ežere gamtininkai įrengė dirbtinę salą upinėms žuvėdroms taip sukurdami naujus namus šiems retiems paukščiams. Žuvėdros pastaruoju metu vis sunkiau randa tinkamų vietų perėti ir dėl to nyksta.
Šiuo klausimu Lietuva atsilieka nuo Vakarų: mūsų gyvajai gamtai rapsų ar kukurūzų laukai – tragedija (3)
Įvairių tarptautinių bei nacionalinių gamtosauginių, mokslinių ir projektinių veiklų autorius, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos magistrantas Marius Karlonas atkreipia dėmesį, kad visoje Europoje per pastaruosius 40 metų išnyko daugiau nei pusė agrarinio kraštovaizdžio paukšč...
Kiviai – tai Naujojoje Zelandijoje gyvenantys neskraidantys paukščiai. Maždaug naminės vištos dydžio kiviai yra žymiai mažesni už artimiausius savo giminaičius stručius, emu, nandus ir kazuarus. Kiviai yra tokie garsūs paukščiai, kad jie jau seniai tapo Naujosios Zelandijos simboliu – šios šalies žm...
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija skelbia apie neįtikėtiną atradimą – parko teritorijoje pastebėta nauja vabalų rūšis.
Kėdainių miesto senamiesčiu vaikštantys žmonės galėjo stebėti neįprastą vaizdą – spalio viduryje Č. Milošo gatvėje pražydo kaštonas. Nors palei gatvę čia auga dešimtys kaštonų, tačiau smulkiais žiedeliais apsipylė tik vienintelis.
Užstato sistema situaciją Lietuvoje pakeitė kardinaliai. Žmonės vis daugiau plastiko, stiklo ir metalo pakuočių grąžina perdirbimui, o tai lemia, kad šalies miškai tampa švaresni. Rūpinimasis gamta ir susigrąžinami pinigai už tarą, daugeliui žmonių tapo pakankamomis priežastimis, kodėl šia sistema n...
Šiandien (penktadienį) prasideda septintasis Rūšių ralis. Šiemet šis tradicinis nemokamas renginys vyksta netradiciniu laiku – pirmąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 6-8 dienomis. Šįsyk gamtininkų bendruomenę jis sukvies į Lietuvos šiaurę – vyks Biržų regioniniame parke, netoli karstinės kilmės Kirkilų ...
Gamtininkai ir visuomenininkai ketvirtadienį Vyriausybei įteikė peticiją dėl Punios šilo išsaugojimo, kurią pasirašė beveik 15 tūkst. žmonių. Gamtininkai taip pat apskundė teismui įsakymą, kuriuo buvo sustabdyta Punios šilo rezervato plėtra.
Aistros dėl Punios šilo: vietos bendruomenė išplatintame pranešime gamtininkus kaltina vertingo miško pasmerkimu (53)
Aistros dėl Punios šilo nesibaigia. Visuomenininkams ir gamtininkams renkant parašus už Punios šilo rezervato išplėtimą, antradienį savo pareiškimą išplatino ir dažnai minima vietos bendruomenė, kuri prieštarauja, kad rezervato teritorija būtų išplėsta. Pranešime ne tik nesiklausymu kaltinamas buvęs...
Ketvirtadienio vidurdienį su „Mūsų laiko“ redakcija susisiekė išsigandusi moteris, kuri parašė tiesiai iš maudynių vietos. Ją, atėjusią su vaiku išsimaudyti į Jurbarko karjerą, pagrindinę maudymvietę, išgąsdino palei krantą praplaukusi gyvatė. Jos žodžiais, maždaug per valandą ji tokį vaizdą stebėjo...
Neatsiejami, tačiau nepageidaujami pavasario palydovai yra gaisrai. Dažnai jie būna sukelti specialiai, tikintis, kad išdegs pernykštė žolė. Tačiau tai yra didelis nusižengimas, kuris daro didžiulę žalą aplinkai. Kaip nuo žolės deginimo nukenčia gamta?
Gamtininkai atkreipia dėmesį, jog šiuo metu laukiniai kanopiniai žvėrys veržiasi kelių link dėl vienos įdomios priežasties: tai – druska, kuria barstomos kelių dangos, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Lietuvoje gruodžio vidurys, beveik pačių tamsiausių dienų metas. Sakome „beveik“, nes kas yra tos trys šviesos minutės, kurių bus netekta? Tik pati gamta jas pajaus ir suskaičiuos. O mums ilgai, iki pat Kalėdų, bus tamsos vyravimo metas.
Spustelėjęs šaltukas ir vietomis žemę užklojęs sniegas apsunkina galimybę šalia mūsų gyvenantiems paukšteliams – žvirbliams bei zylėms susirasti maisto. Tačiau, kaip visada, kėdainiečiai suskumba mažiesiems mūsų bičiuliams į pagalbą, mat mieste jau matosi pakabinta viena kita lesyklėlė.
Rudenį miškas lietuviui asocijuojasi su pilnomis pintinėmis grybų. Tačiau šiuo metų laiku miškuose vyksta kur kas daugiau įdomių gamtinių reiškinių. Vienas tokių – tauriųjų elnių ruja, apie kurią privalo žinoti kiekvienas miške besilankantis gyventojas. GRYNAS.lt domisi, kokie elnių rujos požymiai, ...