Pavasaris – tai ne tik sudėtingo ir įtempto sodininkystės sezono sodybose pradžia, bet ir gražiausio metų laiko pradžia, kai žydintys augalai vien savo pasirodymu gali pakelti mūsų nuotaiką ir suteikti gyvenimui spalvų.
gėlynas
83 straipsnių
Daugiabučių gyventojai kiemuose kuria tikrus sodus: auga gėlės, uogos, o pavėsyje atsipūsti leidžia obelys (2)
Vasara eina pabaigos link, bet žaluma, gėlių spalvos kurį laiką dar džiugins kretingiškių bei miesto svečių akis ne vien viešosiose miesto erdvėse, bet ir prie daugiabučių. Kelis jų administruojantis, o pro kelis tik šiaip pravažiuojantis Albertas Butenis gyventojams negailėjo gerų žodžių: dažnas le...
Dėl karštos vasaros Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose jau yra ir rudens apraiškų gėlių lysvėse. Apie žiedus, kuriuos šiuo metu galima pamatyti, pasakoja botanikos sodo atstovė dr. Gitana Štukėnienė.
Daugiamečiai krūmai, žavintys sodriais žiedais ir neįtikėtinu aromatu. Žinoma, kalbama apie bijūnus. Tačiau kad augalas išsaugotų savo grožį metai iš metų, pasibaigus žydėjimui, reikia jį tinkamai prižiūrėti.
Pasišiaušėliai bijūnai, įprastai pražysdavę per Antanines, švenčiamas birželio 13-ąją, ir nuvysdavę per Vladines, minimas praėjus trims dienoms po Joninių, šiemet keičia tradicijas.
Pagal sėjos kalendorių gegužė yra idealus mėnuo sodinti gėles, kurios greitai augs pavasario saulėje.
„Rinkos aikštė“ sulaukė pasipiktinusios kėdainietės skundo dėl, jos nuomone, apleistų ir netvarkomų miesto parke esančių gėlynų. Anot moters, dekoratyvinės turėjusios būti gėlės virto sulaukėjusiomis ir iki pusės kelių siekiančiomis lauko gėlėmis. Tačiau blogiausia – ne tai, o tai, kad šios dar ir p...
Praėjusią vasarą pačiame Ukmergės miesto centre įrengtas rožynas, kuriame turėjo augti keli šimtai rožių, deja, šią savaitę panaikintas. Priežastis – beveik mistinė, nes rožės išmirko.
Saulei sušildžius žemę gausiai ėmė žaliuoti medžiai ir gėlės, o soduose tikrai netrūksta darbų. Jei norisi dar daugiau naujų gėlynų, agronomas Tautvydas Gurskas siūlo „pasimatuoti“ ir išbandyti kiek neįprastą, tačiau gana greitai įgyvendinimą sprendimą.
Neretai į naujai įsigytus namus įsikėlę naujakuriai prisiekinėja, kad jų sklypas bus „nuklotas“ vien žalia ir lygia žole. Vis dėlto, dažnu atveju šis noras ilgai netrukus visiškai pasikeičia – šeima pasodina kelis vaismedžius, atsiranda noras ir akį džiuginančioms gėlėms, kurios pastebimai papuošia ...
Kruopščiai puoselėtiems gėlynams vis dažniau žalos padaro ne tik netinkamas dirvožemis ar užklupusi sausra, bet ir invaziniai šliužai. Jais atsikratyti sudėtingiau nei užbėgti už akių jų atsiradimui. Laiku atlikti pagrindiniai pavasario darbai gėlyne užtikrina, kad vasarą galėtume džiaugtis įvairias...
Liepą įkaista ne tik oras, bet ir nuolat pilnėja darbų sąrašas, ką reikia nuveikti sode ir darže.
Sakoma, kad visus birželio darbus būtina nudirbti iki mėnesio vidurio, kadangi po vasaros saulėgrįžos prasideda intensyvus augimas, vešėjimas ir žydėjimas.
Į ką privalu atsižvelgti veisiant gėlyną, kad jis būtų toks, apie kokį svajojote? Pradedantieji sodininkai veikiausiai atsakytų: „Svarbiausia, kad derėtų gėlių žiedų spalvos.“ Visgi patyrę sodininkai jiems paprieštarautų – ne tai svarbiausia. Renkantis gėles ir kuriant jų derinius būtina nepamiršti ...
Balandžio mėnesį pro debesis vis dažniau pažvelgia saulė, nušviesdama ne tik pirmąją žalumą bei pavasarines gėles, bet ir sodui žiemos metu padarytą žalą.
NPK tai trys pačios svarbiausios raidės sodininkams. Ypač pavasarį. Dažnas žino, ką jos reiškia, o nežinantiems pasakysiu – azotas, fosforas, kalis. Šie elementai labai svarbūs augalų augimui ir vystymuisi – jie yra pagrindiniai trąšų komponentai.
Vasarį dienos pastebimai ilgėja, dažniau pasirodo saulė, čiulba paukščiai – gamta palengva bunda. Tarp atšilimų gali vėl atšalti, kilti pūga, todėl dar nėra daug darbų lauke. Vasarį reikia apeiti sklypą ir įsitikinti, kad augalai tinkamai apdengti, na ir apgalvoti pavasario darbus.
Žiemą sodininkams daugiau darbo namuose nei lauke, kur tamsu ir šalta. Kita vertus, net ir sausį atsiranda darbų sode.
Gėlynas – tai sodo puošmena, todėl jis turi būti ryškiaspalvis ir dailus. Sukurti įspūdingą vaizdą, žinoma, padeda gėlės, įvairiaspalviais žiedais ir lapais susiliejančios į meniškas kompozicijas. Kad kompozicijos išties žavėtų, prieš įveisiant gėlyną derėtų apsispręsti, be kokių augalų jo neįsivaiz...
Laidos „Geltonas karutis“ vedėja Lina Liubertaitė šiame epizode kartu su kraštovaizdžio dizainere Lina Puodžiūte pasakoja, kaip teisingai suformuoti gėlyną.