Kad kitais metais rožės džiugintų mus sodriais žiedais, joms reikia priežiūros. Ką reikia daryti su rožėmis rudenį, pataria sodininkai.
Genėjimas
88 straipsnių
Zamiokulkas (pinigų medis) – daugiametis augalas su gumbinėmis šaknimis ir ryškiai žaliais lapais, galintis ilgus metus puošti interjerą. Tik kad augalas būtų dvigubai vešlesnis, reikia žinoti keletą svarbių priežiūros taisyklių.
Rugsėjį genėti kaulavaisius, kad jie būtų atsparesni šalčiui ir geriau užmegztų sveikus vaisius, yra svarbus sodo pasiruošimo žiemai etapas.
Stiprios audros palieka savo padarinius – išvirtusius, nulūžusius, apdegusius medžius ar nulūžusias jų šakas. Aplinkos apsaugos departamentas pataria, kaip gyventojams reikėtų tinkamai tvarkyti po audros pažeistus medžius privačiuose sklypuose. Norint pranešti apie pavojų keliančius nuvirtusius medž...
Liepą prieš sodininkus vėl iškyla svarbūs darbai, kurių nereikėtų pamiršti.
Instagramo tinklaraščio apie sodininkystę ir lauko darbus „Family Garden“ autoriai papasakojo, kaip tinkamai pasėti pomidorus, kad užaugintumėte gausų derlių.
Atėjo pavasaris, o tai reiškia, kad atėjo laikas kalbėti apie sodo priežiūrą. Šiuo metu suaktyvėja vabzdžių kenkėjai ir kiti ligų sukėlėjai. Akivaizdžiausias ir pagal daugelį kriterijų geriausias būdas kovoti – sistemingai purkšti sodą.
Augalai visas jėgas skiria derliui brandinti, taigi nurinkus derlių reikia padėti juodųjų serbentų krūmams atgauti jėgas, užmegzti naujų pumpurų, kad kitais metais jie vėl subrandintų daug uogų.
Kaip teisingai formuoti moliūginius augalus: agurkus, cukinijas, aguročius, patisonus ir moliūgus? Ir kodėl apskritai reikėtų tai daryti?
Tuja yra ilgaamžis, kenkėjams ir ligoms atsparus augalas, tačiau, kad ji ilgai džiugintų akį – reikia skirti dėmesio jos priežiūrai.
Palankios dienos dirbti sode, darže ir su kambariniais augalais pagal Mėnulio kalendorių: birželio 7–9, 12, 15, 19, 21, 23–24, 28.
Jeigu manote, kad azalija – tik kambario arba oranžerijos augalas, klystate. Esama žiemos šalčiams atsparių rūšių, apie kurias čia ir papasakosime.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kokiais atvejais galima genėti ir šalinti želdinius. Be to, ir atliekant šiuos darbus nuosavame sklype ar privačioje valdoje, reikia laikytis želdynų ir želdinių priežiūros ir tvarkymo taisyklių.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kokiais atvejais galima genėti ir šalinti želdinius. Be to, ir atliekant šiuos darbus nuosavame sklype ar privačioje valdoje, reikia laikytis želdynų ir želdinių priežiūros ir tvarkymo taisyklių, rašoma departamento pranešime spaudai.
Prasidėjus pavasariui artėja ir audrų sezonas, neretai sukeliantis žalos įsisiautėjus įvairioms gamtos stichijoms. Viena iš didžiausių problemų miestų bei kaimų gyventojams – dideli bei seni medžiai. Tinkamai neprižiūrėti jie užgriūva ant namų, užtveria gatves bei apgadina automobilius.
Sodininkas Algirdas Amšiejus piktinasi, kad dabartiniai genėtojai labai mėgsta skubėti. Jie per pusdienį taip „išpjausto“ seną obelį, kad paskui ją sutvarkyti ir pasiekti, kad vėl duotų vaisių, reikia kelių metų.
Ankstyvas pavasaris tinka medžių genėjimui. Tai laikas tvarkyti sodą ir netgi pabaigti darbus, kuriuos nespėta atlikti rudenį. O pasirūpinti vienu augalu būtina.
Pagal Mėnulio kalendorių palankios dienos darbams sode, darže ir su kambarinėmis gėlėmis 2023 m. kovo mėnesį: 2, 6, 8–9, 16, 22, 24, 27–28, 30.
Palankiomis dienomis pagal Mėnulio kalendorių sodininkai ir daržininkai turėtų laikyti šių metų gruodžio 2–7, 9–18 bei 29–31 dienas.
Beprasidedant kalendorinei žiemai susizgribote, kad nespėjote sode atlikti genėjimo darbų, tad nusprendėte juos atidėti iki pavasario? Arboristas Renaldas Žilinskas sako, kad būtinybės atidėlioti nėra – jei leidžia oro sąlygos, medžius genėti galima ir žiemą. Be to, juos atsakingai genint šiuo metu,...