Jei sprendžiate matematikos uždavinius – esate protingas, jei susidorojote su žinių testu – esate eruditas. Tai pakankamai paprasta. Tačiau būti genijumi – visai kitas žaidimas. Apie tai .
genijus
31 straipsnių
Genijus (pranc. genie – „įgimti gabumai“ < lot. genium „talentas, gabumai“) – žmogaus, turinčio išskirtinių sugebėjimų mokslinėje, meninėje ar kitokioje intelektinėje veikloje, apibūdinimas.
Mįslingasis indų matematikas Srinivasa Ramanudžanas buvo vienas originaliausių ir genialiausių visų laikų matematikų. Per savo karjerą, trukusią tik apie dešimt metų, mat mirė jis sulaukęs vos 32 m., jis sukūrė šimtus novatoriškiausių matematinių atradimų, nors niekada neturėjo jokio formalaus matem...
Šis IQ testas laikomas pačiu lengviausiu, todėl galbūt galvojate, kad jį atliksite be vargo. Testą sudaro tiktai 10 klausimų, be to, jūs neprivalote teisingai atsakyti į visus. Vos 3 atsakymai teisingi – ir testas išlaikytas. Taigi, tik tiek tereikia, kad jau galėtumėte teigti esąs genijus.
Pati dažnai kalbuosi su savimi. Tai padeda išlikti susitelkusiai į veiklą, kuria užsiimu, labiau susikaupti mokantis, be to, kai šnekučiuojuosi su savimi, užgimsta nuostabių idėjų ir pavyksta daug geriau atlikti užduotis. Kad ir dabar, kai spausdinu, be perstojo kažką sau murmu, prisipažįsta Sumaiya...
Sako, kad Mozartas pradėjo kurti muziką šešerių, o 12 metų parašė savo pirmąją operą. O Robertas „Bobby“ Fisheris tapo pasaulio šachmatų čempionu keturiolikos. 15-os jis jau buvo tarptautinis didmeistris, o netrukus gavo aukščiausią visų laikų istorijoje FIDE reitingą – 2785 punktus. Tokie kaip jie ...
Genijų paslaptis slypi ne aukštame IQ: 7 mąstymo strategijos, kurias naudojo didieji pasaulio protai
Kaip genijams kyla idėjos? Kas būdinga mąstymo stiliui, kuris sukūrė „Moną Lizą“, taip pat tam, kuris apibrėžė reliatyvumo teoriją? Kas apibūdina Einsteino, Edisono, da Vinci, Darwino, Picasso, Froido ir Mozarto mąstymo strategijas? Ir ko galime iš jų pasimokyti?
Mokykloje nesiseka? Dar nereiškia, kad nesate genijus: mokslininkų teigimu, gali būti net iki 50 proc. neatpažintų gabių vaikų (11)
„Dažnai nusimenu, kad tie mokiniai, į kuriuos aš dėjau viltis, kad jie bus kone einšteinai, tampa paprasti gyvenimo žmonės ir daug mokykloje žadėję nieko gyvenime neduoda,“ – dokumentinėje apybraižoje memuarais dalinosi legendinis mokytojas V. Šulskis.
Kaip užauginti genijų: ištyrę tokius gabius žmones, kaip Markas Zuckerbergas ir Lady Gaga, pateikė rekomendacijas tėvams (73)
Kaip manote, kas paaiškėtų, jeigu ieškodami atsakymo į klausimą, kaip auginti genialų vaiką, išstudijuotumėte, kaip buvo auginami net keli tūkstančiai ypač dideliais gabumais išsiskiriančių jaunų piliečių? Veikiausiai jūs suvoktumėte, kad norint padėti atsiskleisti visam vaiko potencialui, visų pirm...
Ar manote, kad jūsų vaikas gali būti apdovanotas ypatingais gabumais? Genialumas gali turėti akivaizdžių ženklų, pavyzdžiui, neįprastai turtingą žodyną ar gebėjimą greitai įsisavinti naujus dalykus. Tačiau egzistuoja ir mažiau pastebimų bruožų, kuriais gali pasižymėti vunderkindai. Kai kurie iš jų g...
Gabus. Apdovanotas. Vunderkindas. Ne vaikas, o stebuklas! Toks vaikas ir sunkumai bei problemos – nesuderinama, o jo gyvenimas bus sklandi sėkmės istorija, apie kokias rašomos knygos ir kuriami kino filmai. Ar tikrai visi akmenys nurinkti nuo gabių vaikų kelių ir takelių?
Tėvo eksperimentas išugdyti vaikus genijais pasiteisino: visos trys dukterys tapo vienomis protingiausių moterų pasaulyje (97)
Jų tėvas kažkada išsikėlė sau tikslą išugdyti savo vaikus genijais. Tokio pobūdžio svajonės nėra retos – savo nerealizuotas ambicijas vaikams perkelia daugelis tėvų. Tačiau Laszlo Polgarui – Vengrijos šachmatų mokytojui ir švietimo psichologui – pavyko įgyvendinti savo tikslą: jo dukterys tapo stipr...
Visi, kurie laiko šunis, žino jų gebėjimą išmokti žodžių prasmę, net tuos, kurių nenorite, kad jie žinotų. Kiek kartų teko sakyti žodžius „pasivaikščiojimas“ ar „vakarienė“, tikintis išvengti jaudulio sprogimo?
Vaikai, kurie savo sugebėjimais ir šiandien stebina pasaulį: vos dvejų jau mokėjo rašyti, o penkiolikos baigė universitetą (13)
Vunderkindai yra vaikai, nuo mažumės išsiskiriantys kokiais nors neeiliniais gabumais ir stebinantys aukštais pasiekimais meno, mokslo arba kurioje nors kitoje srityje. Portalo „Bright Side“ leidėjai siūlo susipažinti su penketu tokių vaikų – neabejotai iš prigimties apdovanotų genijų.
Bando lavinti nuo pusmečio, bet pamiršta, kad vaikas turi būti dar ir laimingas: docentė pasakė, kaip suderinti šiuos du dalykus (14)
Trejų metų ir dar nepažįsta raidžių? Nemoka groti nė vienu instrumentu? Nelanko nė vieno būrelio? Karantino metu auklėtojos turi vesti veiklas virtualioje erdvėje nuo ryto iki vakaro, kad vaikai būtu lavinami. Mamos verčiasi per galvas, kad tik atitiktų šiuo metu visuomenėje dominuojančias kažkieno ...
Pirmąją žiemos dieną Kaune vykusioje Nacionalinės moksleivių akademijos matematikos olimpiadoje šeštokų grupėje puikiai pasirodė Klaipėdos Sendvario progimnazijos mokinys Tomas Žičkus. Jis buvo vienas iš dviejų šeštokų, surinkusių daugiausiai taškų.
Aštuonmetis belgas, neseniai baigęs vidurinę mokyklą, žurnalistams sakė besididžiuojantis savo pasiekimu, tačiau savo ateities planų neatskleidžia, nes teigia dar nežinąs, kokią kryptį rinktis.
Būdamas vos pusantrų metų jis jau mokėjo skaityti, penkerių – kalbėjo keliomis kalbomis, o sulaukęs 11-os tapo pačiu jauniausiu Harvardo universiteto studentu.
Žvelgdami į žmonijos istoriją matome daug asmenybių, kurios buvo genialios. Jei ne genijų darbai, tikėtina mes gyventume kukliau nei dabar. Prieš mus Žemėje gyveno milijonai žmonių ir beveik visi greitai užmirštami. O genijus atsimename. Jie įkūnija tobulo žmogaus įvaizdį, o mes norime būti tobuli.
1916 metų kovo 19 dieną Albertas Einsteinas žurnalui „Annelen Der Physic“ įteikė savo „Bendrosios reliatyvumo teorijos pagrindus“, kad šis juos publikuotų.