Įrodymų, kad Marse yra mikrobų – arba jų fosilijų, paieška įgauna pagreitį, ši užduotis net įtraukta į būsimų misijų į Marsą tikslus. O pasak vieno mokslininko, gali būti, kad mums jau pavyko Marse rasti gyvybę – tačiau tai ne mažyčiai mikrobai, o didžiuliai vabalai.
geologai
32 straipsnių
Keistasis Australijos žemynas patvirtina savo reputaciją. Ten atrasti keisti grybai, tirpdantys auksą ir jo nanodalelėmis dengiantys savo micelį.
Nigerijos šiaurės rytuose nežinomi teroristai pagrobė geologų grupę, kurią sudaro maždaug 10 žmonių. Tai trečiadienį pranešė „Reuters“, remdamasi Nigerijos nacionalinės naftos korporacijos, kurios užsakymu geologai ieškojo naftos, vadovybe.
Nacionaliniame muziejuje Vilniuje geologai iš Lenkijos, tyrę pietrytinį Gedimino kalno šlaitą, ketvirtadienį pristatys pirminius savo tyrimo rezultatus.
Paaiškėjo, kad oras, gaubęs mūsų planetą prieš 800 mln. metų, buvo visiškai kitokios sudėties nei yra dabar.
Virš jo gyvena šimtai milijonų žmonių, kuriems seisminės katastrofos atveju grėstų žūtis. Milžinišką Žemės plutos sprūdį nuo žmonijos akių slėpė milijonai tonų nuosėdinių uolienų.
Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) inventorizavo užterštas teritorijas visoje šalyje. Per septynerius metus detaliai ištirta 100 užterštų teritorijų ir preliminariai – 250.
Vilniečiai pastebėjo, kad ant Gedimino kalno šlaito pasitraukus šalčiams atsirado nuošliauža. Kol kas ji nėra didelė, tačiau, pasak specialistų, ji tik didės ir norint išvengti žalos reikės atlikti daug darbų.
Prieš metus istorinius pastatus Klaipėdos centre įsigijusiam verslininkui naujas pirkinys kelia galvos skausmą – ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme. Nusprendęs atgaivinti istorinę uostamiesčio vietą klaipėdietis sužinojo – teritorija ypač pavojinga žmogaus sveikatai.
Per vadinamuosius „žaliadienius“ šalies savivaldybėse – Aplinkos ministerijos atstovų susitikimus su vietos bendruomene - gyventojai gana dažnai teiraujasi apie kūdrų įrengimą, ar joms kasti reikia leidimo, ar nėra apribojimų parenkant vietą ir pan.
Mūsų šalyje nuolat stebimas seisminis aktyvumas. Lietuvos geologijos tarnybos vadovas Jonas Satkūnas sako, kad tai daroma ne be pagrindo. Anot jo, labai tikėtina, kad ir Lietuvoje gali nemenkai sudrebėti žemė, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.
Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos praneša, kad kai kuriose šalies dalyse šią vasarą gruntinio vandens lygis yra ypač žemas. Požeminio vandens lygio matavimo duomenys rodo, kad pradėjęs žemėti dar balandžio-gegužės mėnesiais gruntinio vandens lygis toks žemas gali išsilaikyti ir ...
Lietuvos geologijos tarnyba tęsia geologinius tyrimus. Dabar erdvinio geologinio kartografavimo darbai vykdomi Kvėdarnos, Švenčionių, Jiezno, Anykščių ir Mažonų plotuose, skelbiama Aplinkos ministerijos pranešime.
Lietuvos geologijos tarnyba įgyvendina projektą, kurio tikslas – nustatyti, ar mūsų šalyje yra impaktinių kraterių. Geologai sako, kad jų suradimas būtų didelis pasisekimas, nes šiuose krateriuose gali būti ir deimantų.
Kolegų latvių vizitas praėjusią savaitę Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) darbuotojams buvo ir lauktas, ir svarbus. Susitikimas su Latvijos aplinkos, geologijos ir meteorologijos agentūros geologais, pasak LGT direktoriaus Jono Satkūno, vyko tuo pat laiku, kaip ir pirmasi...
Per pastarąjį pusmetį Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) specialistai, stebintys Šiaurės Lietuvos karstinį rajoną, nustatė naujų smegduobių. Didžiausia iš jų – Drąseikiuose (Biržų r.) – atsirado 2014 m. gruodžio pabaigoje. Šiuo metu ji yra padidėjusi iki 7,4 m skersmens ir 3,8 m gylio, o plėsdamasi ...
Kol Lietuvą dėl skalūnų dujų žvalgybos šokdina Žygaičių kaimo bendruomenė, kaimyninėje Lenkijoje šių dujų ieškoma jau keletą metų. Tačiau iš pradžių tarsi šeichais pasijutę žemės, kurioje glūdi skalūnų dujos, savininkai galiausiai turėjo nusivilti – skalūnų randama mažiau nei tikėtasi. Tačiau lenkai...
Kai kalbama apie lietuvišką kraštovaizdį, dažniausiai turima galvoje klonius, rugių laukus, pavienius, senų sodybų vietas menančius ąžuolus. Kalnų Lietuvoje nėra, tačiau yra unikalių vietų, kuriose galima pasijusti lyg žvelgiant į kokį Alpių slėnį. Pūčkorių atodanga Vilniaus pašonėje yra didžiausias...
Geologų tyrimai rodo, kad mūsų šalies gelmės turtingos bromo ir kalio – labai svarbių žmogaus organizmui elementų. Gausūs jų ištekliai slypi pramoniniame požeminiame vandenyje, t. y. sūrymuose ir mineralizuotuose vandenyse.
Lietuvą apėmę karščiai ne tik alina žmones ir gyvūnus. Sausi ir karšti orai gerokai nusekino upes, tvenkinius ir net šulinius. Dėl to ne tik sunkiau rasti kur išsimaudyti, bet kenčia ir žvejai. Užuot sužvejoję savo, galbūt svajonių laimikį, jei turi matyti uždususias į krantą plaunamas žuvis.