Vieni teigia be kavos negalintys pradėti ryto ir per dieną išgeria net po keletą puodelių šio tonizuojančio gėrimo, kiti gi visiškai jos negeria ir jaučiasi puikiai. Kava yra turbūt vienas daugiausiai prieštaringų vertinimų sulaukiančių gėrimų: dalis mokslinių tyrimų rodo, kad ji – be galo naudinga ...
GERL
14 straipsnių
Gastroenterologas ir dietistė išsamiai paaiškino, ką daryti, kad refliuksas nepaverstų gyvenimo kančia (3)
Nuolatinis deginimo jausmas skrandyje, pykinimas, gerklės skausmas ir negalėjimas valgyti – su tokia situacija susidūrė 28 metų Marija. Ji, kaip ir kas penktas asmuo Vakarų pasaulyje, gyvena su refliuksu. Vieni gali į jo vis pasirodančius simptomus nekreipti dėmesio, tą darė ir Marija, kol refliuksa...
Eozinofilinis ezofagitas yra labai dažnai painiojamas su gastroezofaginio refliukso liga (GERL), dažnai tiesiog vadinama refliuksu. Abi ligos yra stemplės uždegimai. Abiejų ir simptomai tokie panašūs, bet skiriasi priežastys, o tuo pačiu ir gydymas. Kaip portalui „Delfi“ pasakojo Vilniaus universite...
Skausmą krūtinės srityje išprovokuojantys veiksniai, pradedant rėmeniu ir baigiant pankreatitu, varijuoja nuo visiškai nekaltų ir išties pavojingų. Kaip juos atskirti?
Visiems žmonėms būdingas gastroezofaginis refliuksas – skrandžio turinio atpylimas į stemplę ar burną. Kol vieni su juo susiduria retai ir nepatiria jokių negalavimų, kitiems jis pasireiškia dažnai ar netgi išsivysto į gastroezofaginio refliukso ligą (GERL).
Paauglystėje buvau susirgusi bulimija, o dabar mane dažnai kankina rėmuo: rūgščiai atsirūgstu, burnoje kartu arba rūgštu. Gydytojai sako, kad yra didelė tikimybė išsivystyti refliuksui. Kaip išvengti ligos? Austėja, 23 m.
Vandens su citrina naudą liaupsina sveikatos srities specialistai, garsenybės. Teigiama, kad jis saugo nuo dehidratacijos, gerina virškinimą, padeda sulieknėti.
Klausimas. Jau trečias mėnuo gerklėje jaučiu gumulą, ryjant seiles, vandenį ar maistą dažnai juntamas trakštelėjimas ties Adomo obuoliu, gerklės visiškai neskauda, bet ji paraudus, nes ilgą laiką gerklę plikė, kaip daktarai spėjo, rūgštis nuo GERL. Taip pat sergu bronchine astma ir turiu alerginį ri...
Norint suprasti skirtumus tarp rėmens ir rūgštinio refliukso bei gastroezofaginio refliukso ligos (GERL), pirmiausia vertėtų užsiminti apie tai, kaip šie sutrikimai tarpusavyje susiję.
Gyvenant šalyje, kur taip mėgstami spirgučiais ir grietine pagardinti cepelinai, vėdarai ir kiti ne mažiau riebūs valgiai, tik retam neteko patirti rėmens, kai sukilusios skrandžio rūgštys ima dirginti stemplę, sukeldamos nemalonų maudulį ir gaižulį burnoje.
Artėjant gražiausioms metų šventėms malonius lūkesčius, bendravimo džiaugsmą retkarčiais palydi ir sveikatos sutrikimai. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos gastroenterologės Saulės Brašiškienės, šventinis periodas žmonėms kelia papildomą stresą – o šis savo ruožtu suaktyvina kai kurias l...
Už krūtinkaulio jaučiate deginimą, graužimą? Matyt, pirmiausia sunerimsite dėl širdies būklės. Tačiau tai gali būti ir rėmuo – pagrindinis simptomas vis dažnėjančios gastroezofaginio refliukso ligos.
Graužimas ir bjaurus deginimo pojūtis stemplės srityje gali būti ne tik skausmingas, bet ir lydimas nemalonaus skonio burnoje. Tai tikrai ne itin maloni patirtis, kurią nors kartą gyvenime esame patyrę kiekvienas.
Refliuksas – normalus kiekvieno žmogaus fiziologinis reiškinys. Tuo tarpu gastroezofaginio refliukso liga (GERL) reiškia, kad refliuksas tapo patologiniu.