Nedarniose šeimose užaugusių žmonių dažnai būdinga žema (o kartais ir neadekvačiai aukšta) savivertė bei begalinis noras įtikti kitiems. Norint sustiprinti pažeistą savivertę, reikia išmokti priimti savo ir kitų netobulumą.
gintarė jankauskienė
7 straipsnių
Sumuštiniai, bandelės, picos, mėsainiai, gruzdintos bulvytės ar koldūnai – jūsų įprastas dienos racionas? Tikėtina, kad patekote į perdirbtų maisto produktų pramonės pinkles.
„Mūsų namai kiekvieną vakarą – lyg karo laukas. Sūnus tapo visai nevaldomas. Kai tik parsivedu iš darželio ir bandau gaminti vakarienę, jis ima šėlti: šokinėja ant lovos, erzina katę, triukšmauja, visaip kvailioja ir kitu netinkamu elgesiu trukdo man atlikti, ką esu pradėjusi“, – guodžiasi penkerių ...
Liguistas nerimas ir jį lydintys panikos priepuoliai labai vargina ir apkartina gyvenimą ne tik juos patiriančiam, bet ir artimiausiems žmonėms.
Psichoanalitikė suaugusiems alkoholikų vaikams: nustokite graužtis ir kaltinti tėvus dėl praeities skriaudų (3)
Nedarnioje aplinkoje užaugę žmonės patirtus išgyvenimus dažnai slepia po įvairiomis sutrikimų formomis: panikos priepuoliais, darboholizmu, valgymo sutrikimais, problemomis seksualiniame gyvenime. Norint išsilaisvinti iš praeities skriaudų, būtina sąžiningai pažvelgti į savo vaikystę ir tėvų elgesį.
Vaikai reiškia gyvenimo pilnatvę. Suvokimas, kad gali niekada jų neturėti, daugeliui žmonių tampa sunkiausia gyvenimo krize.
Jau daugiau nei 50 metų perdegimo sindromas yra mokslininkų tyrimo objektas, tačiau vienareikšmiško termino apibrėžimo ir galutinio perdegimo sindromo požymių sąrašo nėra. Dėl vieno sutariama: perdegimas didžiausią grėsmę kelia tų profesijų atstovams, kurių klientai – įvairių gyvenimo sunkumų ir pro...