Jau nuo kitų metų pradžios nebeliks galimybės biudžetinėms įstaigoms skirti iki 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Švietimo įstaigų vadovai neslepia, kad teks daug ko atsisakyti, nes bet kokios rinkliavos iš tėvų – itin skausmingas klausimas.
GPM
1367 straipsnių
GPM (gyventojų pajamų mokestis) - valstybinis pajamų mokestis, taikomas darbo užmokesčiui, pelnui už parduotą turtą, individualios veiklos pajamoms bei kito pobūdžio pajamoms. Mokestį moka pajamas gavęs gyventojas.
Valdančioji dauguma dar nėra nutarusi nuo kokių pajamų bus taikomas didesnis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, tačiau Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad tai palies tik ypač dideles pajamas uždirbančius asmenis.
Vyriausybės programoje – II pensijų pakopos pertvarka, Maisto tarybos įsteigimas, mokesčių progresyvumas (5)
Būsimoji Gintauto Palucko Vyriausybė numato panaikinti automatinį įtraukimą į antrą pensijų pakopą bei sugrąžinti nuostatą, kad pensijos priklausytų nuo turimo darbo stažo. Įregistruotoje Ministrų kabineto programoje taip pat planuojama kasmet didinti neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) ir jį maksimal...
Naujasis BFK pirmininkas Sysas – apie pajamų apmokestinimą ir II pakopos „liberalizavimą“: negąsdinkite Estijos variantu (14)
Naujoji valdančioji dauguma jau pasidalino komitetus ir išsirinko jų pirmininkus. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko kėdėje atsidūręs socialdemokratas Algirdas Sysas „Delfi“ komentavo, ar gali pasikeisti kitų metų biudžetas, kokias mokesčių korekcijas planuojama priimti ir kas laukia kaup...
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie nuo kitų metų laukiančius pokyčius – paramą iš gyventojų skirtos 1,2 proc. gyventojų pajamų mokečio (GPM) dalies gauti galės tik nevyriausybinės organizacijos (NVO).
Socialdemokratų teikiamas kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas teigia, kad sprendimai dėl mokesčių korekcijų turės būti priimti per 2025 metus. Tačiau, anot jo, apie planuojamus pakeitimus viešai bus pradėta kalbėti tik apsibrėžus, kokie yra poreikiai ir reikalingi pokyčiai.
Estija kėlė mokesčius, Lietuva apmokestino bankus – kaip pavyko išvengti fatališkų kaimynės sprendimų? (12)
Pastaruosius kelerius metus stipriai išaugusios palūkanų normos leido bankams uždirbti rekordinius pelnus – tačiau tik Lietuva iš visų trijų Baltijos šalių ryžosi juos papildomai apmokestinti. Estija tuo metu nuėjo gana radikaliu kitų mokesčių kėlimo keliu, kurį kai kurie ekonomistai vadina tiesiog ...
Pirmadienį pasirašius būsimos valdančiosios koalicijos sutartį, ekonomistai įvertino naujosios valdžios žadamus pokyčius. Nors ekspertai sako pritariantys poreikiui didinti valstybės biudžeto pajamas, jie įspėja, kad planuojami pokyčiai gali sulėtinti šalies ekonomikos augimą.
Lietuvoje baigiasi dar vienas politinis ciklas, tačiau pasikartojantys tarptautinių institucijų raginimai dėl mokesčių reformos lieka beveik neišgirsti. Nors rudeniop valdantieji siuntė signalų, kad norima atnaujinti diskusijas, dabar jau akivaizdu: daug aistrų sukėlęs individualios veiklos apmokest...
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako nepalaikanti mokesčių reformos tokios, kokia šiuo metu yra pateikta parlamente bei ragina šiuo klausimu sustoti ir po Seimo rinkimų. Anot jos, šalis negali nuolat gyventi mokesčių keitimo sąlygomis, ypatingai, kai kaimyninės šalys patiria reces...
Gyventojams po mokesčių deklaravimo jau grįžo keli šimtai milijonų eurų, tačiau daliai žmonių tenka priešingai – sumokėti didžiules nepriemokas. Mokesčių administratorius ir ekspertai pakomentavo, kaip susidaro šios mokėtinos sumos ir kaip sušvelninti jų poveikį asmeniniam biudžetui.
Lietuvos bankas kreipėsi į Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociaciją dėl jos narių skelbiamos reklamos apie investicinį gyvybės draudimą ar III pakopos pensijų fondus, informuojama pranešimu žiniasklaidai.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad kitų metų valstybės biudžeto projekte bus išlaikomi iki šiol buvę prioritetai bei laikomasi ES numatytos fiskalinės drausmės – neperžengiamas 3 proc. deficitas. Anot jos, Lietuvai svarbu išlaikyti atsakingos šalies įvaizdį ir „nepasileisti plaukų“ prieš ri...
Į pensijų kaupimo sistemą šią vasarą pirmą kartą įtraukti gyventojai gavo šiek tie mažesnius liepos mėnesio atlyginimus, nes 3 proc. jų darbo užmokesčio „ant popieriaus“ buvo pervesti į pensijų fondus. Išmoką prie valstybinės pensijos užtikrinti skirtos įmokos jiems nuo šiol automatiškai bus išskaič...
Olimpiada baigėsi, mūsų sportininkai grįžo namo, o už aukščiausius sporto rezultatus valstybė skyrė skatinamąsias premijas ir prizus. Įdomus šių įvykių aspektas – pajamų iš sporto veiklos apmokestinimo politika.
Iki liepos pabaigos pajamų mokesčio (GPM) permokos grąžintos beveik 870 tūkst. gyventojų, jiems pervesta suma viršijo 363,5 mln. eurų, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas teigia, kad palaiko tolimesnį neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimą. Visgi, pažymi jis, Vyriausybės pasiūlytai mokesčių reformai nesulaukus palaikymo Seime, abejotina ar atsiras resursų artimiausiu metu kelti NPD.
Dėl 2023 metais galiojusių 73 mokesčių lengvatų taikymo šalies biudžetas neteko 3,6 mlrd. eurų ir tai yra didžiausia suma negu bet kada anksčiau, penktadienį praneša „Verslo žinios“.
Valstybinė mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis tarp paramos gavėjų didžiausios lėšų dalies iš pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) susilaukė organizacija VšĮ „Mėlyna ir geltona“, antroje vietoje – Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo ketvirtadienio paramos gavėjus pasieks pirmosios gyventojų paskirtos pajamų mokesčio (GPM) sumos. Skaičiuojama, kad paramos gavėjams šiemet bus pervesta 2 mln. didesnė suma nei pernai – preliminariai apie 31,1 mln. eurų.