Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Gražutės regioniniame parke rugpjūčio 25 dieną atidarytas pirmasis Lietuvoje ir pasaulyje 11 kilometrų ilgio Sėlių šventtaktis. Tai – pėsčiųjų maršrutas, nusidriekęs vaizdingomis Antalieptės apylinkėmis, per baltų šventvietes, kur mūsų protėviai šventė šven...
Gražutės regioninis parkas
30 straipsnių
Skubėkite aplankyti Salako pažintinį taką, kuris yra Gražutės regioniniame parke. Tai vienas gražiausių pažintinių takų Lietuvoje, kuriame galite pažinti potvynio skandinamą aliuvinį mišką. Kaip tik šiuo metu nelauktas atodrėkis dovanoja išskirtinę galimybę stebėti šią unikalią buveinę, teigiama pra...
Žmonės pyksta, kad bebrai užtvankas stato, lyg patys jų nestatytų. Ne bebrai, o žmonės 1957 metais užtvenkė Šventosios upę ir prasidėjo 2 metus trukęs Antalieptės marių formavimosi procesas. Prarijusios 26 ežerus Antalieptės marios tapo antru pagal dydį vandens telkiniu Lietuvoje.
Viename gražiausių Lietuvos kampelių – naujos nemokamos atrakcijos: galimybė persikelti savarankiškai valdomu keltu ir nauja trasa (2)
Gražutės regioniniame parke įrengta nauja Šventosios aukštupio pažintinė trasa. Keliaujant pėsčiomis, dviračiais ar vandens transportu jus pasitiks informaciniai stendai, originalios atokvėpio vietos, net galimybė savarankiškai keltu persikelti per Antalieptės marias.
Kad ir ką apie savo išskirtinumą kalbėtų ir rašytų Gražutės regioninis parkas, didžiausią įspūdį man paliko Salako pažintinis takas ir jame aptiktas Jūros muziejus. Tikriausiai tokie netikėtumai labiausiai ir įsirėžia į atmintį tik dar labiau paskatindami keliauti ir ieškoti naujų atradimų.
Nežiūrint kokią religiją išpažįstame, kokia pasaulėžiūra vadovaujamės, kokius įsitikinimus turime – kiekvienas šloviname savo šventovę ar šventvietę. Vienam tai gali būti bažnyčia, kitam – alkakalnis ar aukuras, trečiam tai gali būti teatras, koncertų salė ar dar kokia žemiškesnė vieta, na o gamtini...
GRYNAS.lt lankosi regioniniame parke, kurio daugiau nei pusę teritorijos užima miškai. Didžiausią plotą užima Gražutės giria, išlikusi dar nuo senovinio miškų masyvo. Čia tyvuliuoja grožiu pasižymintys Luodžio, Švento, Dūkšto, Šiurpio, Zalvo, Samavo ir kiti ežerai. Tikriausiai jau supratote, tai – G...
GRYNAS.lt lankosi regioniniame parke, kurio daugiau nei pusę teritorijos užima miškai. Didžiausią plotą užima Gražutės giria, išlikusi dar nuo senovinio miškų masyvo. Čia tyvuliuoja grožiu pasižymintys Luodžio, Švento, Dūkšto, Šiurpio, Zalvo, Samavo ir kiti ežerai. Tikriausiai jau supratote, tai – G...
Kas nors kartą vaikščiojo pažintiniu taku užsienyje žino, kaip malonu kai stenduose esančią informaciją galima perskaityti ar išklausyti suprantama kalba. O Lietuvos pažintiniai takai ar draugiški užsienio turistams?
Gamta jau skelbia pavasarį – ilgėja dienos, ežeruose beveik neliko ledo, parskrenda paukščiai. Artėjant Velykų šventėms ir ilgajam savaitgaliui Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečiame keliauti po ypatingas mūsų krašto teritorijas – nacionalinius ir regioninius parkus.
Neįprastai šilta žiema Gražutės regioninio parko savanoriams ir darbuotojams sudarė palankias sąlygas įrengti naują maršrutą mėgstantiems ilgus pasivaikščiojimus gamtoje. Čia didelė tikimybė pamatyti patį girių karalių briedį, todėl ir naujasis maršrutas pavadintas „Briedžių takais“.
Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius Gedas Kukanauskas pranešė esantis nustebęs, ką jam teko išvysti kormoranų skrandžiuose, parke vykstant moksliniams šių paukščių tyrimams.
Trečiadienį Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai vadovauti pradėjo Gedas Kukanauskas, prieš tai dirbęs Gražutės regioninio parko direktoriumi. Jis pakeitė iki šiol direktoriaus pareigas ėjusį Sigitą Žvinį.
Stovyklavimas su palapinėmis gamtoje prie ežero – malonus užsiėmimas, tačiau kartais atostogos gali apkarsti ir vietoj gerų įspūdžių namo galite parsivežti nemažo dydžio baudą. Kad taip nenutiktų, GRYNAS.lt domisi, kur galima ir kur draudžiama statyti palapines.
Šventosios upėje tarp Antalieptės ir Dusetų išleistos 133 vertingos kelis metus paaugintos ir iki 3 kg svorio lašišinės žuvys – šlakiai. Dar tiek pat čia jų bus išleista birželį. Jau šiemet kiekviena patelė turėtų išneršti ne mažiau kaip 4-6 tūkst. ikrelių.
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Visagino savivaldybės agentūros pareigūnai kartu su Gražutės regioninio parko reindžeriais vykdė bendrą žuvų apsaugos reidą Gražutės regioniniame parke Zarasų rajone. Ką jie surado?
Gražutės regioniniame parke įrengtas pažintinis takas su informacine infrastruktūra. Gamtos take, vingiuojančiame Luodžio ežero pakrantėse, pastatyti informaciniai stendai, paukščių stebėjimo bokštelis, lankymui pritaikytas Salako ozas, ledynmečio suformuotos kalvos.
Nuosavoje žemėje prie ežero palapinę pasistačiusį vyrą pažadinę aplinkosaugininkai skyrė baudą. Viskas dėl to, kad vyro žemė - valstybės saugomoje teritorijoje, draustinyje. Pasirodo, kad iš anksto reikėjo gauti leidimą, nes tokiose teritorijose bet kur stovyklauti negalima.
Gražutės regioninio parko direkcija rado, kur padėti savo prižiūrimoje teritorijoje nupjautą žolę, sugrėbtus lapus ir išrautas piktžoles. Pavasarį buvo sukaltos į avilius panašios kompostavimo dėžės, į kurias visa tai metama. Šio regioninio parko dėžės išsiskiria tuo, kad per nedidelį langelį galima...
Gražutės regioniniame parke, Luodžio ežero pakrantėje, šiemet atsirado Lietuvoje dar nematyti įrenginiai. Tie, kas pamato juos pirmą kartą, dažniausiai nustebę paklausia: kas tai? Regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas teigė, kad daugeliui nuostabą keliančios medinės konstrukcijos skirtos ne...