Mados pramonės laukia dideli pokyčiai: iš ko ateityje bus kuriami drabužiai? Mokslininkai turi kardinalų planą (1)
Siekdami spręsti drabužių, pagamintų iš sintetinių pluoštų, žalos aplinkai problemą, mokslininkai pasitelkia du elementus.
17 straipsnių
Siekdami spręsti drabužių, pagamintų iš sintetinių pluoštų, žalos aplinkai problemą, mokslininkai pasitelkia du elementus.
Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie vieną daug žadančių ir intrigą keliančių medžiagų statybų sferoje – grybus. Ateityje ne tik planuojama iš grybienos statyti namus, bet ir tikimasi, kad tai padės sumažinti anglies dvideginio išskyrimą į aplinką.
Teatro menas, grybai, ir... tvarumas. Štai tokia šarada! Nors, atrodytų, tai tėra padriki žodžiai, bet juos sujungti į vienį nusprendė Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT), pranešęs tęsiantis projektus, skirtus kurti tvaresnį teatrą. Šį rudenį LNDT organizuojamos meno ir mokslo rezidencijos d...
Pernai ir anksčiau tokiu pat metu – birželio pabaigoje – Dzūkijoje jau buvo pirmųjų vasaros grybų: voveraičių. Vietomis lindo ir net raudonikiai. Šiemet dėl pavasarį užsitęsusių šalnų, o dabar – sausros, grybų sezono teks palaukti. Dėl menko galimo miško derliaus jau nerimauja grybų ir uogų supirkėj...
Ar žinojote, per kiek laiko suyra įprastoje dirvoje be karsto palaidotas nebalzamuotas suaugęs žmogus? Iki skeleto – per 8–12 metų. Įdėtas į karstą – dešimtmečiais ilgiau. O štai apsėjus grybais, panašu, tetruks tik porą trejetą metų...
Dėl pandemijos sustojusi visuomeninė veikla, atsiradusi darbo iš namų galimybė, kūrybingiems lietuviams leido įgyvendinti ilgai savyje nešiotas, gerai subrandintas svajones.
Niekas nepasiginčys su faktu, kad Lietuva yra tikrų grybautojų šalis – vos atšyla oras, feisbuke išsyk pasipila gėrybių iš miško nuotraukos. Tačiau pastaraisiais metais grybavimo tendencijos keičiasi iš esmės: tie grybų mylėtojai, kuriems nebepakanka tradicinio baravyko ar raudonviršio, grybus augin...
Išgirdus meno ir dizaino sąvokas, greičiausiai grybai tikrai nėra tas dalykas, apie kurį pagalvotumėte pirmiausia, tačiau Londone atidaryta paroda verčia apie tai rimtai susimąstyti. „Somerset House“ parodų erdvėje surengta paroda „Mushrooms: The Art, Design and Future of Fungi“ (liet. Grybai – mena...
„Auksas yra negyvas ir nenaudingas tol, kol jis nesusijungs su Idėja. Tačiau Idėja ateina į mūsų pasaulį nežinomais keliais ir gyvena amžinai, daug ilgiau nei ją atnešę pamokslininkai, nukryžiuoti ant kryžių.
Pamirškite tradicinius baldus ir interjero elementus – pavyzdžiui, ši lempa pagaminta iš grybienos ir medžio atliekų.
Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.
Cukraus įvaizdis nekoks, o šiemet tyrimų bendrovės „Nielsen“ atlikta apklausa parodė, kad 22 proc. amerikiečių riboja cukraus vartojimą dėl sveikatos problemų. Stambiausi maisto produktų gamintojai stengiasi sugalvoti, kaip sumažinti naudojamo cukraus kiekį, bet išsaugoti saldumą.
Idėja apie alaus panaudojimą automobiliui užvesti, žinoma, skamba kaip iš fantastikos srities. Kol kas ir išties ji vargu, ar įgyvendinama.
Dauguma meno kūrinių yra ilgaamžiai. Tačiau taip nėra „Hy-Fi“atveju. Šis statinys pastatytas iš suyrančių plytų, kurios netrukus virs maistu augalams. Šis bokštas, suprojektuotas architekto Davido Benjamino, yra didžiausia konstrukcija, kada nors pastatyta iš grybienos ir kukurūzų stiebų.
Jei naudojatės socialiniais tinklais, tai tikriausiai kasdien matote draugus, besidalijančius savo rastų grybų nuotraukomis. Grybavimas - tai ne tik būdas paskanauti miško gerybių, bet ir galimybė azartiškai ir aktyviai praleisti laiką gamtoje. Visgi, net ir grybauti reikia atsakingai ir atsargiai, ...
Gamtininkų klubas „ORNI“ nuo metų pradžios sėkmingai įgyvendina Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos remiamą projektą „SAVANORIS - MIŠKUI BROLIS“. Jo metu kviečiami savanoriai, norintys prisidėti prie miško stebėsenos tyrimų.