Joniškio rajone žvejojęs Džiugas Kavaliauskas savo laimikiu nustebino net roplių žinovą. Jis sugavo rožinę gyvatę.
gyvatė
197 straipsnių
Gyvatės (lot. Serpentes) – žvynaroplių (Squamata) pobūrio stuburiniai gyvūnai. Paplitusios visame pasaulyje išskyrus pačias šiaurines sritis ir kai kurias salas. Didelis vaidmuo gyvatėms skiriamas įvairių tautų mitologijoje.
58 metų brazilas, kuriam darbo vietoje įkando nuodinga gyvatė, praėjus keliolikai minučių po incidento atvyko į ligoninę su ropliu rankose. Vyras aiškino pasiėmęs gyvatę su savimi, kad kuo greičiau būtų nustatyta jos rūšis ir paskirti atitinkami priešnuodžiai.
Šį kartą nusprendžiau aptarti vieną iš retesnių, tačiau ypač šią vasarą dažniau pasitaikančių situacijų – tai gyvatės įkandimas.
Socialiniuose tinkluose „Iki“ pirkėja pasidalijo dar neregėtu įrašu – atėjusi į parduotuvę apsipirkti prie arbūzų ji aptiko besirangančią gyvatę.
Pirmadienį žiniasklaida pranešė apie trimetę, kuriai vieno Vilniaus darželio teritorijoje įkando angis. Roplių ekspertas Gerardas Paškevičius paaiškino, kaip gyvatė galėjo atsirasti mieste ir kiek pavojingas jos įkandimas.
Karklėje poilsiavęs Algirdas pasidalijo neįprastu vaizdu – jūroje netoli poilsiautojų plaukiojo ir gyvatė. Vaizdo įraše matyti, kad tai – geltonskruostis žaltys.
„Turbūt galime drąsiai sakyti, kad mus sunku nustebinti, tačiau šį kartą aiktelėjo net ir visko matę kolegos“, – teigė krovinių pervežimo įmonė.
Ši vasara verslininkei, natūralios kosmetikos prekinio ženklo „Uoga uoga“ įkūrėjai Lenai Sokolovskai tikriausiai atmintyje įstrigs ilgam. Ypač, liepos 7-oji diena, mat būtent tą dieną įvykusi nelaimė Lenos vasaros planus pakeitė iš esmės. Atostogaujant pamėgto ežero pakrantėje, Lenai į koją įgėlė an...
Lietuvoje nuodingą gyvatę turime tik vieną – angį, tačiau skaičiuojama, kad per metus iki 70 žmonių nukenčia nuo jos įkandimų. Nors angies nuodai nėra mirtini, jie gali sukelti gana nemalonius simptomus, todėl pagalba yra reikalinga kiekvienam įkąstajam. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvy...
„Pietų metu užkandžiauja daugelis. Nežinia, ar žuvį pametė koks kiras, ar pats žaltys ją išsitraukė, bet einant taku atrodo įspūdingai“, – rašė Eimantas Palangoje, Birutės parke, sutikęs žuvį ryjantį žaltį.
Gegužės 25-osios, šeštadienio, ryte Jekaterina su tėvu išsiruošė į žvejybą upėje netoli Pernu. Einant į žvejybos vietą, jai įkando gyvatė. Netrukus pasireiškė nerimą keliantys simptomai: padažnėjo pulsas, ją pradėjo pykinti, koja ištino ir smarkiai skaudėjo.
Visame pasaulyje dėl gyvačių įkandimų miršta iki 138 000 žmonių ir patiriama apie 400 000 nepagydomų sužalojimų, įskaitant amputacijas dėl sunkių audinių pažeidimų.
„Štai lietuviškasis smauglys! Utenos miestas. Šalia prekybos centro!“ – rašė Vitalijus, pasidalinęs vaizdo įrašu.
Dažnam žmogui gyvatės kelia nemalonias asociacijas ar net baimę, bet tikrai ne ši. Arabiškasis smėlinis smauglys turi tokią išskirtinę išvaizdą, kad tapo ne tik internautų juokų objektu, bet ir „memų“ herojumi.
Saulėje besišildantį žaltį Aušra norėjo nuvyti nuo kelio, mat ten būti jam nesaugu, tačiau šiam toks rūpestis visai nepatiko, tad jis ėmėsi vienos įdomios gudrybės. Roplių žinovas sako, kad prie tokio žalčio artintis nederėtų, o bandantys paimti jį į rankas gali ir labai pasigailėti.
Šylantys orai iš žiemos sąstingio pabudino ir Lietuvoje gyvenančias gyvates. Gamtos fotografas Petras Juškauskas kovo 11-ąją įamžino pirmąsias šiemet – į jo kadrą pateko geltonskruostis žaltys ir angis. Abu pavyko užfiksuoti Amalvos aukštapelkėje. Gamtininkai primena, kaip atskirti žalčius nuo angie...
Palangoje, šalia tako per pušyną, kur daugelis važinėja dviračiais, poilsiautojai išvydo netikėtą vaizdą. Praeiviai kalbėjo pamatę gyvatę, kuri tarsi skilo į dvi dalis ir viena jų ėmė raitytis ant tako. Vaizdo įrašas, kuriuo socialiniame tinkle pasidalijo Tomas, nustebino ne vieną.
Palangoje, šalia tako per pušyną, kur daugelis važinėja dviračiais, poilsiautojai išvydo netikėtą vaizdą. Praeiviai kalbėjo pamatę gyvatę, kuri tarsi skilo į dvi dalis ir viena jų ėmė raitytis ant tako. Vaizdo įrašas, kuriuo socialiniame tinkle pasidalijo Tomas, nustebino ne vieną.
Gyventojai pasidalijo išties žadą atimančiomis nuotraukomis, darytomis ne kur kitur, o Lietuvoje. Vieni gyvatę pamatė lendant iš automobilio kapoto, kitiems pasisekė dar labiau – ji tiesiog laukė įsitaisiusi salone. Gamtininkas Gerardas Paškevičius sako, šito dar nematęs.
Sodų bendrijoje netoli Vilniaus vasarojančius gyventojus ne juokais išgąsdino vaizdas kieme – ant pievelės rangėsi gyvatė. Roplių žinovai paaiškino, kaip atskirti gyvates, ką daryti jei nenorite jų susitikti ir kaip geriausia elgtis pamačius angį.