Nuo praeivių žvilgsnių, kaimynų akių ar kaip kiemo puošnią detalę neretas renkasi auginti gyvatvorę. Augalų gyvatvorei sukurti yra pačių įvairiausių, skirtingiems poreikiams – skirtingos ir alternatyvos, tačiau privalu turėti omenyje, jog pasirinkę kai kuriuos sodinukus, tikėtina, turėsite daugiau v...
gyvatvorė
14 straipsnių
Gyvatvorė – tvora, sudaryta iš gyvų augalų (krūmų, medžių). Gyvatvorės dažnai naudojamos aptverti sodybas, parkus, laukus. Kadangi gyvatvorės gerai sulaiko triukšmą, dulkes, užstoja vaizdą į kiemą, jos ypač tinkamos sodybos ir gatvės ribos apželdinimui.
Žinoma sodininkė Lina Liubertaitė laidoje „Geltonas karutis“ pasakoja apie skroblų gyvatvores.
Gyvatvorės – puikus kraštovaizdžio sprendimas. Gyvatvore galima papuošti teritoriją, suskirstyti sklypą zonomis ar pridengti kaimynų tvorą. Yra spygliuočių ir lapuočių augalų, kurie užauga nuo 0,5 iki 3 m aukščio ir puikiai tinka, norint suformuoti tankią gyvatvorę.
Jei sodo sklypas ribojasi su kaimynų žeme, tenka taikstytis su tvora, kuria jie apsitveria, o jei kaimynų ne vienas, tvorą gali sudaryti net kelios atkarpos, besiskiriančios dėl nevienodo kaimynų skonio arba finansinių galimybių. Todėl vienoje pusėje sodo ribą gali žymėti tinklinė tvora, kitoje – ap...
Gyvatvorė Škotijoje, netoli nuo Meiklaurio kaimo, kiekvieną rudenį sutraukia minias turistų – žmonės iš viso pasaulio važiuoja pasižūrėti, kaip atrodo šis gamtos stebuklas, auginamas šimtmečius.
Gyvatvorė – tai gražu, praktiška ir visada aktualu. Tai vienas iš optimaliausių variantų, kaip aptverti žemės sklypą ir zonuoti teritoriją.
Panašu, kad ūkio darbams karantinas netrukdo. Priešingai – nemaža dalis žmonių būtent dabar randa laiko ilgai atidėliotiems darbams nuosavuose kiemuose.
Nemažai vasaros derliaus jau namuose, tačiau sodo darbai tuo nesibaigia. Rugsėjis prasideda augalų paruošimu ateinančiai žiemai ir net pavasariui.
Prižiūrėti gyvatvores nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pradžių.
Pirmadienį iš pat ryto Kaune įvyko avarija, į Bitininkų g., išvyko ne tik policijos, bet ir ugniagesių pajėgos. Gyventojai pasipiktinę: to buvo galima tikėtis.
Vilniaus sodininkas gavo neįtikėtiną kalėdinę „dovanėlę“ – atvažiavęs į sodą pamatė visiškai nupjautą dešimtmečius augintą gyvatvorę, o eglutės buvo sumestos į krūvą jo sode.
Atrodo, kad pasisodinti gyvatvorę labai lengva. Išsimatuoji sklypo kraštinių ilgį, išsiaiškini, kokiais atstumais sodinami augalai, ir jau gali skaičiuoti, kiek ta gyvatvorė atsieis.
Šventiškai iškarpytą gyvatvorę sukūrė ponas ir ponia Holley iš Somerseto Didžiojoje Britanijoje. Šią idėją sugalvojo jų anūkė, kuri pastebėjo, kad gyvatvorė atrodo panaši į milžinišką pudingą.