Nuo šiol, bankrutavus įmonei, darbo netekę darbuotojai gaus ilgalaikio darbo išmoką, į kurią šiuo metu teisės neturi. Taip pat stiprinama darbuotojų apsauga nuo smurto ar priekabiavimo darbe, lengvinama kreipimosi, esant darbo ginčams tarp darbuotojo ir darbdavio, tvarka. Kartu numatytos ir naujovės...
ilgalaikio darbo išmoka
6 straipsnių
Apie nedarbo išmoką žino daugelis, tačiau egzistuoja ir dar viena valstybės pagalbos rūšis, apie kurią nėra taip plačiai kalbama. Gyventojas, kurie išdirbo pas darbdavį ne trumpiau kaip 5 metus ir buvo atleistas be savo kaltės, gali gauti vienkartinę ilgalaikio darbo išmoką. Vidutinė šiuo metu sieki...
Darbo kodekso naujovė - socialinės garantijos vienoje įmonėje daug metų praleidusiems ir atleistiems darbuotojams jau įgyvendinama realybėje. „Sodra” pirmiesiems 60-čiai gavėjų, kurie iš darbo buvo atleisti liepos mėnesį, išmokėjo daugiau nei 14 tūkstančių eurų iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo.
Nuo liepos įsigaliojusiame naujame Darbo kodekse ir kituose įstatymuose atsirado naujovė – ilgalaikio darbo išmoka. Į ją gali pretenduoti ilgus metus vienoje darbovietėje dirbę asmenys, tačiau jie neskuba gauti pinigų.
Valdantieji tvirtino, kad liepą įsigaliojęs Darbo kodeksas leis geriau suderinti darbą ir šeimą, o naujos išmokos padės tada, kai darbuotojas bus atleidžiamas po ilgos karjeros viename darbe.
Lietuvoje daugelis darbuotojų bent jau oficialiai iš darbo išeina savo noru. Kur kas rečiau darbo sutartys nutraukiamos suėjus jų terminui arba šalių susitarimu. Ko galima reikalauti iš darbdavio ar tikėtis iš valstybės išeinant iš darbo po liepos 1 d.?