Elonui Muskui priklausanti bendrovė „Neuralink“ pranešė, kad antroji operacija, kai žmogui buvo įdiegtas smegenų implantas, „pavyko gerai“ ir pacientas dabar gali projektuoti 3D objektus ir žaisti vaizdo žaidimus, pavyzdžiui, „Counter-Strike 2“.
implantas
28 straipsnių
Ieva Voveris parodė pirmąsias nuotraukas po krūtinės implantų šalinimo: įvardijo operacijos kainą (5)
Čikagoje gyvenanti lietuvė, buvusi „Olialia mergaitė“ Ieva Voveris socialiniame tinkle „Instagram“ itin atvirai su sekėjais dalijasi gyvenimo akimirkomis gyvenant JAV. Tiesa, jos ne visada būna gražios ir glamūrinės. Šį kartą garsiai moteriai plyšo krūtinės implantas, todėl atvykusi į gimtinę Ieva g...
Respublikinėje Šiaulių ligoninės neurochirurgai Rimvydas Balandžiūnas ir Petras Dženkaitis atliko pirmąją operaciją, kurios metu 54 metų vyrui įdėtas naujos kartos mobilus kaklo tarpslankstelinis implantas, kitaip dar vadinamas mobiliuoju disku.
Pirmasis „Neuralink“ bandymas implantuoti savo lustą į žmogaus kaukolę patyrė nesėkmę – prietaisas pradėjo atsiskirti nuo paciento smegenų, trečiadienį paskelbė bendrovė.
Elonui Muskui priklausantis „Neuralink Corp.“ pirmą kartą žmogui įdiegė smegenų implantą – tai didelis žingsnis siekiant milijardieriaus išsikelto tikslo vieną dieną suteikti žmonėms galimybę valdyti kompiuterius mintimis. Be to, E. Muskas pirmą kartą suteikė implantui pavadinimą.
Berna Gomez, buvusi dėstytoja iš Ispanijos, 2021 m. pati tapo mokslinių tyrimų objektu. Jau 16 metų būdama neregė moteris sutiko sudalyvauti eksperimente, kurio tikslas – atkurti gebėjimą suvokti šviesą.
Smegenų implantas pakeitė moters gyvenimą, o tada buvo pašalintas prieš jos valią: pasirodo, žmonės su prietaisu susitapatina (1)
Australė Rita Leggett patyrė, implantas smegenyse dar nereiškia, kad juo bus galima naudotis visą laiką. Eksperimentas pakeitė jos gyvenimą, tyrėjams moteris teigė, kad su prietaisu „susivienijo“. Tačiau ji buvo sugniuždyta, kai po dviejų metų jai buvo liepta prietaisą iš smegenų pašalinti, bankruta...
Krūties vėžio diagnozė Aušrai Bružienei buvo nustatyta prieš 8 metus, kai pradėjo skaudėti krūtį ir moteris kreipėsi į medikus. Tą kartą buvo diagnozuotas 3 stadijos krūties vėžys.
Mokslininkai sukūrė nanosuperkondensatorių, kurį galima implantuoti į žmogaus kūną: ateityje naudos vis dažniau (91)
Mažesnis už dulkę, bet pasižymi tokia įtampa kaip AAA baterija – kas? Naujas Vokietijos mokslininkų sukurtas superkondensatorius. Ir jį saugu naudoti žmogaus kūne.
Mergaitė gimė su ypač reta kaulų patologija: galimybę vaikščioti jai sugrąžino Santaros klinikų medikai (1)
Mažai mergaitei, gimusiai su genetine reta kaulų patologija, pasitaikančia vienam žmogui iš 140 000, labai pasisekė: jos šeimai nebereikės vykti į užsienį atlikti specialios operacijos, po kurios mergaitė vėl galėtų vaikščioti savo kojomis.
Pirmąją pasaulyje vyrams skirtą kontraceptinę injekciją bus galima išmėginti jau po šešių mėnesių. Indų mokslininkai pranešė, kad vaisto klinikiniai tyrimai baigti.
31–erių portugalė kontraceptinį implantą kaip apsaugos priemonę naudojo jau aštuonerius metus, tačiau jos naujausiasis „Implanon NXT“ kažkaip sugebėjo atsidurti plaučiuose, nors buvo įsodintas ties žastu, rašoma sciencealert.com.
Ruošiatės į geriausios draugės vestuves ar gimtadienį, į svarbią komandiruotę ar išsvajotų atostogų su šeima Kanaruose, bet prabundate paryčiui nuo stipraus danties skausmo, o vaizdas veidrodyje priverčia dar labiau sunerimti.
Švedų mokslininkai rankos protezą prijungė tiesiai prie moters nervų. Taip ji gali judinti pirštus savo protu ir netgi justi taktilinius pojūčius. Tai milžiniškas žingsnis į priekį, lyginant su dabartiniais protezais, kuriuose elektrodai dažniausiai būna dedami ant odos.
Įprasta manyti, kad danties netekimas asocijuojasi tik su estetika ir diskomfortu. Dažnai praradę krūminį dantį neskubame jo atstatinėti, vien dėl to, kad jo paprasčiausiai nesimato. Tačiau ilgalaikė dantų netektis, nepriklausomai nuo jų padėties burnoje, gali sukelti tiek fizines, tiek psichologine...
Švedijoje keli tūkstančiai vartotojų naudojasi vietos bendrovės teikiama skaitmeninių implantų paslauga. Kaip ji veikia domėjosi Danijos televizijos žurnalistai.
Rūkymas, neatidi burnos higiena ir traumos – tik dalis priežasčių, dėl kurių jauni žmonės netenka dantų. Specialistų teigimu, genai ir ligos taip pat ,,atlieka savo darbą”. O baimės ir delsimo gydytis kaina gali būti ne tik sugedusio, bet ir šalia esančių dantų praradimas.
Lustai nebėra atskirų entuziastų dėmesio objektai. Dabar jie lengvina įprastų žmonių gyvenimą
„Perskaičius straipsnį apie tai, kad Lietuvoje finansiškai labiau apsimoka dantis rauti nei taisyti, galima pagalvoti, kad kalbama apie dramblių dantis, kurie gali ataugti šešis kartus per visą šių žinduolių gyvenimą. Tačiau, deja, kalba eina apie Lietuvos žmonių dantis", – sako odontologas-implanto...
Implantų ilgaamžiškumo klausimas išlieka aktualus tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Ar protinga tikėtis, kad implantas „tarnaus“ ne vieną dešimtį metų, ir nuo ko tai priklauso?