imunodeficitas

11 straipsnių

Parengė Medicininės informacijos centras

Daugelį sergančių žmonių kankina klausimas – ar galima pataisyti prastą imunitetą? Apie tai savo įžvalgomis dalijasi Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Pulmonologijos ir alergologijos centro alergologė-klinikinė imunologė dr. Kotryna Linauskienė.

Parengė Medicininės informacijos centras

Sunerimti turi priversti ne tik peršalimo ligos. Kokie požymiai išduoda, kad jūsų imunitetas dirba ne taip, kaip turėtų dirbti? Ar atkreipę dėmesį į kai kuriuos negalavimus, galite įtarti imunodeficitą? Kokie sutikimo požymiai būdingi vaikams, ir kokie – suaugusiems?

Parengė Medicininės informacijos centras

Kankina nesibaigiantys peršalimai? Kiek kartų per metus sirgti normalu? Ar normalu peršalimo ligomis sirgti sunkiai ir vartoti antibiotikus? O kada laikas kreiptis į gydytoją alergologą ir ieškoti priežasties kodėl nuolat peršąlate? Ar tai gali būti imuniteto sutrikimai?

Laida „Delfi diena“, Dalia Vaitkutė-Šiaulienė, Gabrielė Grinkaitė

Dažnos virusinės infekcijos gali signalizuoti apie pavojingą ligą – pirminį imunodeficitą. Pasirodo, net 90 proc. sergančiųjų nė neįtaria, kad gali sirgti šia liga, todėl gydytojai atkreipia dėmesį, kad labai svarbu atpažinti simptomus, o jiems pasireiškus – kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Aigustė Tavoraitė

Jau daugiau nei dvidešimt metų su imunodeficito diagnoze gyvenanti kaunietė Vilma Kšivickienė (41 m.) tikina, kad gyventų įprastą gyvenimą, jei ne bet kada galintys prasidėti sunkūs kūno tinimai. Be to, apie ligą kasdien primena ir suvartojamų vaistų saujos.