Daugelį sergančių žmonių kankina klausimas – ar galima pataisyti prastą imunitetą? Apie tai savo įžvalgomis dalijasi Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Pulmonologijos ir alergologijos centro alergologė-klinikinė imunologė dr. Kotryna Linauskienė.
imunodeficitas
11 straipsnių
Sunerimti turi priversti ne tik peršalimo ligos. Kokie požymiai išduoda, kad jūsų imunitetas dirba ne taip, kaip turėtų dirbti? Ar atkreipę dėmesį į kai kuriuos negalavimus, galite įtarti imunodeficitą? Kokie sutikimo požymiai būdingi vaikams, ir kokie – suaugusiems?
Kankina nesibaigiantys peršalimai? Kiek kartų per metus sirgti normalu? Ar normalu peršalimo ligomis sirgti sunkiai ir vartoti antibiotikus? O kada laikas kreiptis į gydytoją alergologą ir ieškoti priežasties kodėl nuolat peršąlate? Ar tai gali būti imuniteto sutrikimai?
Nuolat besikartojančių infekcijų puolami žmonės ne vienus metus varsto gydytojų kabinetų duris, ieškodami atsakymo, kartais net būna apkaltinti simuliavimu. Medikai neranda priežasties, kodėl šlubuoja imunitetas, nutinka ir taip, kad dalis tokių negaluojančiųjų suserga vėžiu. Ar įmanoma suteikti org...
Dažnos virusinės infekcijos gali signalizuoti apie pavojingą ligą – pirminį imunodeficitą. Pasirodo, net 90 proc. sergančiųjų nė neįtaria, kad gali sirgti šia liga, todėl gydytojai atkreipia dėmesį, kad labai svarbu atpažinti simptomus, o jiems pasireiškus – kuo skubiau kreiptis į gydytoją.
Raudonojo Kryžiaus ligoninėje Brėmene praėjus vos trims dienoms po ūmios ligos simptomų pasireiškimo mirė vokietis. Iš pradžių vyrą vargino gripą primenantys simptomai, įskaitant aukštą temperatūrą ir sunkų kvėpavimą, rašo sciencealert.com.
Žmogaus organizme gali parazituoti daugiau kaip 200 rūšių helmintų (kirmėlių) ir apie 20 rūšių pirmuonių (vienaląsčių). Parazitais galima užsikrėsti per užterštus kirmėlių kiaušinėliais, lervutėmis ir pirmuonių cistomis maistą, vandenį, dirvožemį, aplinką, per vabzdžių įkandimus.
„Imunodeficitai – labai retos ligos, – sako Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro vadovė dr. Jelena Rascon, – ir tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių jiems tenka persodinti kaulų čiulpus“. Įkūrus Vaikų ligoninėje Pirminių ir įgytų imunodeficitų kompetencijos centrą, pradėta efekt...
Jau daugiau nei dvidešimt metų su imunodeficito diagnoze gyvenanti kaunietė Vilma Kšivickienė (41 m.) tikina, kad gyventų įprastą gyvenimą, jei ne bet kada galintys prasidėti sunkūs kūno tinimai. Be to, apie ligą kasdien primena ir suvartojamų vaistų saujos.
Niekas nenori sirgti gripu, nes tenka gulėti lovoje, gerti vaistus ir prašyti šeimos narių, kad užplikytų arbatą. Natūralu, kad ieškome būdų išvengti ligos.
Antro sūnaus gimimo džiaugsmą Šakočių šeimai užtemdė šokiruojanti žinia – vos kelių mėnesių berniukas serga reta liga ir vienintelė išeitis - persodinti kaulų čiulpus. Pagalbos ranką ištiesė Vokietijoje gyvenantis donoras.