Darbas įmonėse neatsiejamas nuo stresą keliančių dalykų: tenka pranešti prastas naujienas viršininkui, dalyvauti pokalbyje su atrankos komisija, rengti pristatymus... Tačiau intravertus mažai kas taip vargina darbe, kaip bendravimas ir profesinių ryšių mezgimas.
intravertas
11 straipsnių
Giminių pokylis yra minų laukas: ypač jei jūs intravertas. Jus kalbins, uždavinės kvailus klausimus, mokys gyventi. Tai – susitikimas su žmonėmis, su kuriais jūs nenorite būti, bet reikia, nes jie – giminės. Statusas įpareigoja.
Kodėl vieni moka bendrauti, o kiti ne? Kodėl nederėtų teisti žmonių, kurių tarpasmeninis intelektas nėra aukštai išreikštas. Ar gali būti šis intelektas išreikštas žemai ir laikomas privalumu, priimant į tam tikras darbo pozicijas? Kokios jos? Laidos „1toks unikalus“ svečiai vadovų paieškos bendrovė...
Į klausimą, kodėl dirba tai, ką dirba, žmonės paprastai atsako, kad jie visuomet domėjosi ta sfera ar, kad turėjo visus reikiamus įgūdžius. Tačiau viena iš priežasčių, kodėl atsiduriame vienoje ar kitoje profesinėje srityje, gali būti susijusi tiesiog su tuo, kas iš esmės esame.
Tėvai dažnai žiūri į savo kūdikius ir spėlioja, kokie žmonės iš jų išaugs. Daug miega? Vadinasi bus ramus. Energingai muistosi? Turbūt bus sportininkas. Bet ar kūdikio temperamentas tikrai gali padėti prognozuoti, kokio būdo žmogus užaugs?
Saviugdos treneris Michaelas Thompsonas konsultuoja karjeros klausimais. Jis padeda verslininkams ir vadovams megzti tinkamus santykius ir taip sukurti sau daugiau galimybių. Paminėtina, kad jis pats buvo drovus intravertas, turėjo ryškų kalbos defektą, rašo portalas businessinsider.com.
Spaudimas būti pirmiems sargdina žmones: ne lyderiai yra „prastesnės kokybės“ visuomenės nariai? (19)
Žodį „lyderystė“ girdime kasdien. Apie tai kalbėti, atrodo, tapo gero tono ženklu. Šiandienos žmogui lyderystė asocijuojasi su įtaka, pirmavimu, valdžia, aktyvumu, veržlumu, perspektyvumu. Iš ekranų dažnai girdime kvietimus į lyderystės konferencijas, seminarus, paskaitas, meistriškumo pamokas ar ne...
Jūs mėgstate vakarėlius, o jis savaitgalius mieliau leidžia namuose. Jums atrodo, kad į daugelį dalykų jis per daug gilinasi, bet jums patinka jo mokėjimas patylėti, kai tikrai reikia. Jus žavi jo paslaptingumas, tačiau manote, kad kartais jis per daug uždaras. Susitikinėjate su intravertu? Tuomet t...
„Prieš susitikimą atrodo „nu kaip pavarysiu“, tiek daug turiu ką pasakyti, o kai ateina laikas, galvoje tuščia, nesvarbu kaip stipriai stengčiausi, vis tiek tas pats", - prisipažįsta vaikinas ir atvirai papasakoja savo problemą. Jam pataria psichoterapeutė Neringa Mikalauskaitė.
Pagalvojus apie kūrybingus vaikus, prieš akis tikriausiai iškyla gyvas, drąsus, smalsus, turintis idėjų, nenustygstantis vietoje mažasis Kodėlčius.
Norėčiau žinoti, ar gali bėgant laikui intravertas tapti ekstravertu? Manyje nuolat tarsi gyvena dvi būtybes, viena uždara, bijanti nauju žmonių, veidų, atsargi, kita atvira, linksma, drąsi, galinti pakalbinti bet ką.