Elektros lemputė, lėktuvai, skėčiai, nešiojami kompiuteriai – tai tik kelios dabar plačiai naudojamos technologijos, kurios iki savo įsigalėjimo žmonėms kėlė juoką ar nuostabą.
išradimas
44 straipsnių
Išradimas – anksčiau nežinomas, lyginant su esamais efektyvesnis technologinis ar techninis sprendimas. Išradimų naudojimo teisė paprastai apginama patentais. Juridine prasme tik patentuotas efektyvesnis ir anksčiau nežinomas technologinis sprendimas gali būti objektyviai pripažįstamas ir vadinamas išradimu.
Nuo birželio 1 d. septyniolikoje ES šalių (tarp jų ir Lietuvoje) įsigaliojo Bendro galiojimo Europos patentas. Tarp dviejų pirmųjų organizacijų Lietuvoje, gavusių tokį naują patentą, yra Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), kurio mokslininkai sukūrė išmaniąją liemenę.
Daktaru mirtimi vadinamas australas „mirties kapsulę“ išrado nepaisydamas kolegų spaudimo: vadina laisva žmogaus valia (8)
Eutanazija – labai opus klausimas, vis dar sulaukiantis daug kritikos. Nors savanoriška eutanazija dažniausiai taikoma nepagydomiems ligoniams, kurių likęs gyvenimas praeitų skausmuose, daugelyje valstybių tai yra uždrausta. Štai Australijos mokslininkas ir eutanazijos šalininkas Philipas Nitschke j...
„Užlipus ant vieno kalnelio kaskart pasimato kitas, į kurį vėl įdomu įkopti“ – sako nepaprasto likimo žmogus, kuris kur bežengtų, visur palieka ryškų pėdsaką.
Lietuvės išradimas žada revoliuciją virtuvėje: vartotojai nustebs, kiek po galiojimo datos maistas gali būti vartojamas (25)
Kuo labiausiai pasitikite spręsdami, ką daryti su jogurtu, pasibaigus jo galiojimui? Nurodyta data, akimis, nosimi ar liežuviu? Statistika rodo, kad prekybininkai ir gyventojai išmeta tonas tinkamų vartoti produktų, nes vieni vadovaujasi maisto saugos taisyklėmis, kiti – gamintojų nurodymais. London...
Iš Šiaulių kilęs Ričardas Bielskis save išradėju vadina kukliai, nors jo rankose – vos prieš metus pasaulį išvydęs daugiafunkcis įrankis. Jį sudaro net 5 instrumentai – liniuotė, matlankis, skriestuvas, auksinio santykio matas ir gulsčiukas. Šiuo metu išradėjas yra pateikęs lietuvišką bei tarptautin...
Tikriausiai visi esate matę tas tekstūruotas šaligatvių plyteles. Jos dažnai pasižymi ryškiomis spalvomis ir yra labai plačiai naudojamos praktiškai visuose miestuose. Gali pasirodyti, kad tai – inovacija, tačiau iš tikrųjų šis išradimas yra gan senas.
Savaitgalį uostamiestyje vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse klaipėdiečių komanda sukūrė išmanų kompiuterinės apsaugos įskiepį, kuris atpažįsta unikalius vartotojų naudojimosi kompiuteriu įgūdžius ir taip identifikuoja asmens tapatybę.
Karališkojo menų koledžo studentai sukūrė 3D atspausdintą įrenginį AMPHIBIO kvėpavimui po vandeniu.
„Asahi Power Service“ kuria skraidyklės tipo skėtį, kuris, pasak Japonijos bendrovės, gali skristi virš naudotojo, saugodamas jį nuo saulės.
Prancūzų išradėjai mano radę būdą pagirdyti visus pasaulio trokštančius. Stebėdami salotų indelyje besikaupiančius vandens lašus, jie sumanė pasitelkti elementarius fizikos dėsnius ir sukurti įrenginį, kuris galėtų kurti geriamąjį vandenį iš negeriamo ar tiesiog iš saulės spindulių.
„Smog-Free“ bokštas išfiltruoja aplinkui esantį užterštą orą ir taip padeda sukurti sveikesnę miestų aplinką. Tokie olandų sukurti bokštai jau naudojami keliuose miestuose visame pasaulyje.
Plona silikono apyrankė tikrai gali pakeisti didelius aliarmo mygtukus, kuriais namuose neretai naudojasi senyvo amžiaus žmonės arba neįgalieji. Gaminio autorė – dizaino studijas Švedijos Lundo universitete pasirinkusi mergina. Išradimą studentė pristatė kaip magistrinio darbo projektą.
Čekų išradėjo sumanymas palengvins visų automobilių vairuotojų, kurie atsidūrė žiemos kelyje su netinkamomis padangomis, gyvenimus.
Kamuoliukas, kuriame yra ne tik vaisių bei daržovių, bet ir visa vitaminų dienos norma – tokią idėją siūlo produkto dizainerė Barbora Adamonytė-Keidūnė. Interviu LRT RADIJUI ji tvirtina, kad tokį produktą, kaip „Beatdrops“, galima sukurti jau dabar ir jis puikiai tiktų ieškantiems greito, bet sveiko...
Nemokėjimas piešti greitai nebebus kliūtis tiems, kas nori dekoruoti savo namų sienas patys. Estų išradėjai sukūrė programą išmaniajam telefonui, kuri suteikia galimybę perkelti skaitmeninį vaizdinį ant bet kokio paviršiaus.
Žiniasklaidoje vis dažniau pasigirsta lietuvių mokslininkų pasiekimai lazerinių technologijų, medicinos ir kitose srityse.
Paskelbti Europos metų išradėjai. Tarp nominantų buvo ir lietuvis, tačiau apdovanojimo jis negavo.
Šis unikalus vandenyje plūduriuojantis laivas gali negrįžtamai pakeisti visą kruizinių kelionių sektorių, skelbia techinsider.io
Simone Giertz iš Švedijos išplatino vaizdo įrašą, kuriame įamžinta jos „žadinimo mašina“ – prietaisas, kuris žadina miegantįjį daužydamas jam per veidą.