Nors kada įvyko pirmas naujai gimstančios Lietuvos karo aviacijos skrydis žinoma, tačiau jis turi savotiškų istorinių niuansų. Įdomu ir tai, kad įguloje buvo ne tik lietuviai.
istorijos skeveldros
12 straipsnių
Galingiausių pokario partizaninių judėjimų vadų likimai: kol vieni gyveno sočiai, kito kūną pažino tik iš rūbų (17)
Partizaninės kovos vyko ne tik Lietuvoje. Į miškus ir kalnus mirti bunkeriuose dešimtys tūkstančių vyrų išėjo Ukrainoje ir Baltarusijoje.
Didžiausi potvyniai Lietuvoje: kadaise vanduo išsiliejo net iki Laisvės alėjos ir pasiglemžė ne vieną gyvybę (1)
Tai Kaunas per 1931 m. potvynį. Kol šeštajame dešimtmetyje netoli miesto nebuvo pastatyta Nemuną „pažabojusi“ hidroelektrinė, tol Laikinąją sostinę kamavo stichija.
Nepagaunamas ir nenugalimas lietuvis bajoras, plėšęs Rusiją: su juo bičiuliautis norėjo ir caras, ir Lenkijos karalius (25)
Rusijos–Lietuvos pasienis, 1616 m. spalio 11 d. Kelių tūkstančių įvairiai ginkluotų ir apsirengusių vyrų minia žibančiomis akimis žiūri į tokį pat margą pagyvenusį (jam jau 36 metai) vyrą, jojantį prieš rikiuotę ir rėžiantį ugningą kalbą.
Realus gyvenimas partizanų bunkeriuose – kupinas išdavysčių ir sutapimų, kurie baigdavosi tragiškai (11)
Partizaninis karas, kai lieka vis mažiau tikrų jo dalyvių, tampa romantine tautos tautosakos dalimi. Ypatingai romantiškai jautiesi, kai šviečiant saulei vasarą eini už europines lėšas išklotu pažintiniu taku ir ošiant pušims kartu su kitais turistai lankai buvusius bunkerius, kurie atstatyti taip, ...
Politinės kovos praeitame amžiuje buvo kur kas rūstesnės nei šiandien. Šiandien, jei oponentai pralaimi atvirame ar pokiliminiame mūšyje, tai žinomą politiką partija tiesiog pasiunčia į kokią šiltą vietą „toliau nuo akių“. Jei nuopelnai dideli, už gerą algą trinti Briuselio koridorių. Arba, jei kort...
Vieta, kur partizano priesaiką davė Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir jo būrys – krauju palaistytas kaimas (203)
Nemunaitis nedidelis ir senas bažnytkaimis Nemuno pakrantėje tarp Dzūkijos miškų tapo vienu iš pokario partizaninio judėjimo simbolių, tačiau kraujas čia liejosi jau anksčiau.
Kartais likimas mesteli tokių dovanų, apie kurias net nepasvajotum: kaip mano rankose atsidūrė krauju aplaistyta knyga (11)
Kartais likimas mesteli tokių dovanų, apie kurias net nepasvajotum. Klajojant po Dzūkiją galvon šovė mintis užsukti į Kasčiūnų kaimą, Jakavonių sodybą. Tiesiog norėjosi pažiūrėti kaip atrodo čia esantis Adolfo Ramanausko – Vanago bunkeris.
Šį kartą kiek senesnė istorija iš carinės Rusijos laikų. Pagal nuotrauką, toks mielas senolis. Galėtum daug pašnekėti apie gyvenimą, pafilosofuoti ir jis turėtų ką pasakyti.
Lietuvos neaplenkė naujausios technologijos, nors į mūsų kraštą jos atėjo kaip karo priemonės. Viena iš įdomiausių aviacinių istorijų – vokiški Pirmojo pasaulinio karo dirižabliai („cepelinai“), kurie iš pradžių daužė mūsų miestus, o vėliau iš Šiauliuose ir Kaune įrengtų angarų skraidė bombarduoti r...
Slaptosios tarnybos negailėjo pinigų savo agentams. Kuo karštesni santykiai, tuo didesnis užmokestis. Ne išimtis – ir prieškario Lietuva, buvusi apsupta nedraugiškų kaimynų.
Kai verti perfotografuotus archyvinius dokumentus ar senų laikraščių komplektus, į šnerves tarsi plūsteli gyvenimų, kurių jau seniai nebėra, kvapas.