Ištvermės jojimo ir važiavimo duetai iš visos Lietuvos jėgas išbandė Žiegždriuose, Kauno rajone, kur vyko paskutinės šio sezono varžybos.
Jojimas
18 straipsnių
Jojimas – tai žirgo treniravimas ir valdymas raiteliui sėdint ant žirgo nugaros. Jojimas gali būti pramoga, atpalaiduojanti veikla, keliavimo būdas, kai kurių susirgimų gydomoji terapija ar sportinis užsiėmimas. Jojant raitelis valdo žirgą savo kūno judesių bei papildomo tam specialiai pritaikyto inventoriaus pagalba.
Dailusis jojimas kitaip dar vadinamas išjodinėjimu, yra viena iš geriausiai žinomų jodinėjimo sporto šakų. Dailusis jojimas kartu su konkūrais ir trikove yra įtrauktas į vasaros olimpinių žaidynių programą nuo 1900 metų.
Šio sporto varžybose raitelis ir žirgas turi atlikti seriją pratimų, vadinamų elementais, lygioje 20 x 60 metrų dydžio maniežo aikštėje, aptvertoje žema tvorele ir simetriškai pažymėtoje 12 raidžių – pagal jas nustatoma aikštelės vieta, kurioje atliekamas elementas.
Jojimo varžybose žirgo sugebėjimai rodomi trimis aliūrais: žingine, risčia ir šuoliais. Vertinamas žirgo judesių laisvumas, lengvumas – turi atrodyti, jog gyvūnas pratimus atlieka pats, o ne atliepdamas į vos regimas raitelio komandas.
Šeštadienį ištvermės jojimo ir važiavimo duetai iš visos Lietuvos ir Vokietijos rungėsi „Dzūkijos taurės“ varžybose Valkininkų aerodrome, kurias organizavo žirgininkystės klubas „Žemaitukų slėnis“. Varžybų dieną duetams papildomą iššūkį kėlė aukšta oro temperatūra.
Šeštadienį Dzūkijos hipodrome Lazdijuose įvyko Atviras Lietuvos ištvermės jojimo čempionatas bei „Dzūkijos taurės“ varžybos. Dėl respublikos čempiono vardo duetai varžėsi penkiose skirtingose kategorijose – suaugusiųjų (82 km), jaunimo (82 km), raitelių-mėgėjų (42 km), ištvermės važnyčiotojų (42 km)...
Šeštadienį Širvintose įsikūrusiame žirginio sporto klube “Širvintų žirgai” įvyko pirmosios šio sezono nacionalinės ištvermės jojimo varžybos.
Kartais susiklosto taip, kad net mylimiausią hobį turintys žmonės jį apleidžia, o dar kitaip pasakius – jo negerbia. Tačiau to jokiais būdais nepasakytum apie vilnietę Dalią, kuri, būdama gydytoja odontologe ir klinikos direktore, kasdien randa laiko pasirūpinti savo auginamais žirgais.
Radviliškio rajone jojimo treniruotė pasibaigė kraupiai: ant žemės kartu su žirgu nukrito ir žuvo vyriškis (3)
Policija informavo, kad Radviliškio rajone jodinėjimas su žirgu pasibaigė kraupiai.
Laimai Šilalienei – 82-eji, o ji šiandien sporto varžyboms vis dar ruošia jaunuosius raitelius. Moteriai Šalčininkų rajone, Sakalų kaime, priklauso jojimo klubas – „Pasaga“. „Žirgai – mano gyvenimas. Aš kitaip neįsivaizduoju ir jeigu galėčiau atsukti laiką, nieko nekeisčiau“, – drąsiai sako ji ir pa...
Savaitgalį Joniškio rajone įrengtame sporto klube „Audruvis“ pajėgiausi Lietuvos raiteliai varžėsi uždarų patalpų dailiojo jojimo čempionate. Dėl nugalėtojo titulo 47 šalies raiteliai su 55 žirgais kovojo aštuoniose grupėse. Pirmą kartą nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo čia surengta ir Didžiojo...
Paralimpinėms žaidynėms besiruošianti jauna mama: pirmiausia mane pakeitė avarija, o paskui motinystė (56)
Nuolat pačių įvairiausių idėjų kupina ir jų įgyvendinti nebedelsianti Roberta Orlauskaitė savo pavyzdžiu galėtų įkvėpti ne vieną. Tą ji daro ir garsiai – tiek savo virtualioje socialinėje erdvėje, tiek gyvuose susitikimuose su žmonėmis dalijasi motyvacija ir padrąsinimu nieko gyvenime neatidėlioti. ...
Lietuvoje – prestižinė profesija, o Šveicarijoje – prasčiausiai apmokamas darbas: gimtinėje galėjau užsidirbti (22)
Lietuvoje dirbdamas tą patį darbą gali uždirbti ir jausiesi profesionalas, o ten – tu paprastas ūkininkas, apie žirgininkystę pasakoja į Šveicariją emigravusi profesionali Lietuvos raitelė ir jojimo trenerė Gerda Žibūdaitė. Ji pasakoja, kaip nusprendė keisti prestižinę profesiją ir išvykti svetur be...
Iš Josvainių kilusi jojikė Martyna DOVIDAITĖ su žirgais draugauja jau 11 metų. Vis daugiau laiko su karčiuotaisiais gražuoliais praleidžianti mergina tikina, kad žirgai ją žavi nuo mažų dienų.
Stereotipais apaugęs senas pramoninis miestas siekia transformuotis į europietišką ir inteligentišką kultūros centrą. Panevėžys susiduria su tais pačiais socialiniais iššūkiais kaip ir beveik visa Lietuva, tačiau „gatvės kovų“ užgrūdinti panevėžiečiai imasi ryžtingiau ieškoti ateities vizijos. Kaip ...
„Suvaldęs pusę tonos sveriantį gyvūną jautiesi stipresnis, ramesnis ir įgauni daugiau pasitikėjimo“, - tikina šalia Panevėžio įsikūrusio Molainių žirgyno trenerė Daiva Zavadskienė. Jojimo subtilybių šįkart ji moko svečius iš jaunimo iniciatyvos „Nematyta...“, kuri tęsia panevėžietiškų vertybių paieš...
Pietų Korėjos penkiakovininkai tapo pirmais užsienio sportininkais, atvykusiais į Vilnių dalyvauti 2017 metų pasaulio taurės finale.
Gyvūnų terapija, gydant sunkių negalių turinčius vaikus ar traumų patyrusius suaugusius, pasaulyje taikoma neretai. Šiaulių universiteto Sveikatingumo, hipoterapijos ir sporto centre vaikai ir suaugę gydomi jojimu.
Didžiausi ir sunkiausi olimpinių žaidynių dalyviai - jojimo rungties raitelių žirgai į Rio de Žaneirą iš Europos ir Šiaurės Amerikos keliavo specialiais užsakomaisiais lėktuvų reisais.
Šiaulių arenoje vykstančiose tarptautinėse konkūrų varžybose ir toliau sėkmingus rezultatus demonstruoja raiteliai iš Lietuvos. Vakar, antrąją varžybų dieną, mūsų šalies atstovai nuskynė laurus visose šešiose rungtynėse.
Šių metų gegužės 10-12 dienomis Vilniaus Belmonto parke ketvirtus metus iš eilės vyks jau tradicija tapusios jojimo trikovės varžybos, nusipelniusio trikovės trenerio Jono Butkaus taurei laimėti. Šviesaus atminimo nusipelnęs J. Butkus (1938-2009) buvo ne tik garsus trikovės sporto profesionalas, bet...