Lietuvoje auga sergamumas gripu ir kitomis peršalimo ligomis. Nors nė viena savivaldybė epidemijos dar nėra paskelbusi, epideminis sergamumo lygis gripu, COVID-19 ir ūminėmis viršutinio kvėpavimo takų infekcijomis jau pasiektas Vilniaus miesto ir Visagino savivaldybėse. Iš viso šį gripo sezoną užreg...
Jolita Skinderskienė
22 straipsnių
Susirgę griebiatės nuo praeitos ligos likusių vaistų? Vaistininkės papasakojo, kada tai gali baigtis tragiškai (19)
Frazę „lietuviai vartoja per daug vaistų“ galime išgirsti ar perskaityti ko ne kasdien. Sveikatos apsaugos ministerijai pristačius receptinių vaistų prekybą internetu, pasigirdo abejonių, ar to tikrai reikia. Ar kontakto su vaistininku sumažėjimas nepaskatins pacientų vartoti vaistus netinkamai?
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja kiekvieną dieną įveikti bent po 10 tūkst. žingsnių ir taip apsisaugoti nuo pasyvaus gyvenimo būdo sukeliamų lėtinių ligų. Sveikos gyvensenos ir sveikatos specialistai pataria, kaip eiti, jog suteiktume naudos organizmui ir sau nepakenktumėme.
Išsiilgta saulė ir karštis ne visada reiškia puikias atostogas. Specialistai perspėja, kad iš lietuviškos kaitros vykti į dar didesnio karščio zonas ir vasaros atostogoms rinktis pietų šalių didmiesčius gali būti pražūtinga. Net ir labai apdairių poilsiautojų čia tyko pakankamai neįvertinama sveikat...
Tik pakilus oro temperatūrai, Lietuvos vandens telkinius nugula maudynių išsiilgę poilsiautojai. Ne visi žino, kokie pavojai slypi vandenyje – nuo pavojingų ligų iki sutrikusio širdies ritmo ar paprasto mėšlungio, kuris reikiamu metu gali atimti gebėjimą plaukti.
Ar pirkdami vaistus nuo skausmo ar karščiavimo palyginate visų siūlomų variantų kainas ir veikliųjų medžiagų savybes? DELFI atlikta analizė parodė, kad dviejų veikliųjų medžiagų skausmui malšinti paracetamolio ir ibuprofeno preparatų kainos ženkliai skiriasi, o jų šalutiniai poveikiai kai kuriais at...
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, gripo epidemija Lietuvoje paskelbta beveik pusėje Lietuvos savivaldybių: 29 iš 60. Sergantiems specialistai pataria kuo daugiau ilsėtis, o turintiems sergančių namiškių, skirti ypatingą dėmesį dezinfekcinėms priemonėms ir stiprinti savo imunitetą vitaminu...
Pagalvojus apie galimas žiemos atostogų traumas, greičiausiai pirma į galvą šaunanti mintis – kaulų lūžiai. Juk pastaraisiais metais Lietuvos gyventojai itin pamėgo keliauti slidinėti.
Šią žiemą kol kas nesulaukiame didelių šalnų, o vietoje gausaus sniego už lango matome darganą. Vaistininkai aiškina, jog mūsų sveikatai tokios naujienos tikrai ne į gera – esami orai virusams bei ligoms yra gerokai palankesni nei stipriau spaudžiantis šaltukas. Tai patvirtinta ir oficialūs sergamum...
Turbūt dažnas pastaruoju metu pajaučia didesnį miego poreikį ar energijos trūkumą.
Vaistininkai įspėja: daugelis sergančių nežino, nei kas iš tiesų yra antibiotikai, nei kaip juos vartoti (17)
Lapkričio 13-18 dienomis pasaulyje minima supratimo apie antibiotikus savaitė. Visa savaitė antibiotikams skiriama ne be reikalo – sveikatos apsaugą radikaliai pakeitęs išradimas dažnai vartojamas neteisingai bei neatsakingai.
Lapkričio 19 d., kaip ir kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį, minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, šia proga ekspertai pabrėžia retai aptariamą pavojų, JAV plačiai eskaluojamą jau ne vienerius metus – už vairo dažnai sėda migdančių, raminanči...
Skaičiuojama, jog visame pasaulyje osteoporoze serga daugiau kaip 200 mln. žmonių – būtent ši skeleto silpnėjimo liga sukelia kas trečią vyresnių moterų ir kas aštuntą vyresnių vyrų kaulų lūžį.
Alzheimerio liga kasmet kamuoja vis daugiau žmonių, prognozuojama, kad po 30 metų ja sirgs net kas antras 85 metų ribą perkopęs senjoras, bet ankstyvosiose stadijose ji vis dar diagnozuojama pakankamai retai. Tarptautinės Alzheimerio ligos dienos - rugsėjo 21 d. - proga sveikatos specialistai ragina...
Sporto gerbėjų azartas bei jaudulys dėl Europos vyrų krepšinio čempionato kovų jaučiamas ir vaistinėse.
Pastaruosius metus homeopatiniai vaistai kelia nesutarimų tiek tarp gydytojų ir vaistininkų, tiek tarp pačių vaistų vartotojų. Vaistininkų teigimu, dažnai žmonėms kyla klausimų, kas yra homeopatija, kuo tai skiriasi nuo vaistinių preparatų ir kaip jie veikia.
Miško gėrybių sezonas: kodėl grybautojai nuolat lankosi vaistinėse, o uogautojai vietoje vitaminų pasiima cukrų? (3)
Gamtos mylėtojai ir gėrybių rinkėjai džiaugiasi: po drėgnų ir šiltų orų ne tik miškuose, bet ir socialiniuose tinkluose „dygsta“ grybų kalnų nuotraukos, o uogautojai jau pradėjo rūpintis žiemos atsargomis.
Iš egzotiškų kelionių turistai bene dažniausiai „parsiveža“ pavojingą kepenų ligą, kuri tyliai ir neskausmingai progresuoja, tai – hepatitas.
Vaistininkai pastebi, jog viena pagrindinių šiuolaikinių pirkėjų ydų – imti daugiau, negu reikia, ir galvoti, kad įsigyti vaistiniai preparatai ar apsaugos priemonės vieną dieną vis tiek pravers. Deja, vasaros vaistinėlėms tai negalioja.
Vasaros mėnesiais žmones užplūstanti kaitra, keičia įprastą mūsų organizmo veiklą. Stengdamasis atsivėsinti kūnas greičiau cirkuliuoja kraują, tad kraujagyslėms ir venoms šis metas – itin įtemptas.