Augalai visas jėgas skiria derliui brandinti, taigi nurinkus derlių reikia padėti juodųjų serbentų krūmams atgauti jėgas, užmegzti naujų pumpurų, kad kitais metais jie vėl subrandintų daug uogų.
juodieji serbentai
45 straipsnių
Serbentas (lot. Ribes, vok. Johannisbeeren) – monotipinės agrastinių (Grossulariaceae) šeimos daugiamečių uogakrūmių gentis, paplitusi Šiaurės pusrutulio šaltojo ir vidutinio klimato juostose, taip pat Vidurio ir Pietų Amerikos kalnuose.
Turguje kilogramas serbentų kainuoja apie 5 eurus, praneša LNK žinios.
Vasara – pats geriausias metų laikas, kada galime pasirūpinti savo organizmu ir papildyti jį reikalingomis bei naudingomis maisto medžiagomis, vitaminais ir mikroelementais. Tai puikus metas praturtinti savo maisto racioną sezoninėmis šviežiomis uogomis, daržovėmis bei vaisiais. Taip pat, anot Rasei...
Nors šiltesnis oras pradėjo džiuginti dar visai neseniai, pirmųjų pavasarinių žolelių ir šaknų jau galima ieškoti. VDU Žemės ūkio akademijos daktaras, knygos „Vaistažolių pasakos. Ir sveikatos receptai visai šeimai“, žolininkas Marius Lasinskas pasidalino, ko ieškoti ir ką su surinktomis vaistažolėm...
Juodųjų serbentų kokteilis – puikus tiek energijos, tiek sveikatai itin reikalingų medžiagų užtaisas. Tad juodųjų serbentų kokteilio gaminkite didesnę porciją – kad užtektų ir artimiesiems pavaišinti.
Internete „Maisto mėgėja“ pasivadinusią Kristiną Naturjevienę seka daugiau nei 80 tūkst. žmonių. Karmėlavoje gyvenanti moteris pasakoja, kad maisto gaminimas jau seniai tapo jos pomėgiu, džiuginančiu ne tik ją, bet ir jos šeimą. Šįkart Kristina dalijasi varškės pyrago receptu.
Gamtininkas Anykščių meras išskyrė tris augalus, geriausiai stiprinančius imunitetą: vienas jų neturi konkurencijos (5)
Anykščių meras, gamtininkas Sigutis Obelevičius turi svajonę Anykščius paversti alternatyvios medicinos centru. Sako, pagrindą tam jau kloja daugybė sveikuolių ir žolininkų. Dirbti sode, rinkti vaistažoles, valgomus augalus, grybus, domėtis jų savybėmis ir jas aprašyti – senas biologo, gamtos mylėto...
Šis skanus kokteilis tikra vitaminų bomba, kuri suteiks energijos visai dienai. Turi mažai kalorijų.
Beveik visi daržininkai, sodininkai sodina savo sklypuose uogų, o daugelis teikia pirmenybę serbentams. Serbentai nėra įnoringi, dažniausiai uždera gausus derlius, o jų uogienės, kompotai labai skanūs.
Nuolat girdime, kad sveikai gyvensenai palaikyti labai svarbi subalansuota mityba. Tačiau neretai užmirštame, kad didžiulę naudą mūsų sveikatai turi uogos, kuriose gausu įvairiausių naudingų medžiagų. O štai stipriam imunitetui, kuris ypač svarbus šaltuoju metų periodu ir siaučiant virusams, reikali...
Juodasis serbentas brandina unikalias uogas, kurios gali būti labai naudingos mūsų organizmui.
Sodrus, gana intensyvaus, bet skonio receptorius patenkinantis ir nustebinantis desertas – tartaletė su juodaisiais serbentais ir juodu šokoladu.
Atėjus šiltajam sezonui kiemuose ir gamtoje vėl rūksta kepsninės. Dėl karantino apribojus keliones toks laisvalaikio leidimo būdas tapo dar populiaresnis. Tačiau kartu išaugo ir noras daugiau eksperimentuoti, išbandyti naujus skonius.
Daugelis nepatyrusių sodininkų iki šiol mano, kad medžius ir krūmus genėti galima tik anksti pavasarį. Tačiau daugeliu atvejų geriau šį darbą atlikti rudenį.
Mokslų daktarė apie uogas, kurių naudą dažnai užmirštame: jei jų nevalgote, neįsivaizduojate, ką prarandate (83)
Juodieji serbentai (lot. ribes nigrum) Europoje valgomi jau apie 400 metų, o įrašai apie šias uogas atsirado XVII amžiuje, kai buvo aprašytas jų lapų ir uogų vartojimas arbatai ir valgiui bei kitiems gėrimams. Iki 1800 metų, juodasis serbentas buvo žinomas kaip gyvatvorė ar sodo krūmokšnis ir buvo g...
Serbentai, šilauogės, trešnės, agrastai – uogos, kurios vasarą karaliauja lietuvių kiemuose. Jas skubame virti, šaldyti, spausti sultis, tačiau, pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko, ne visi būdai vartoti uogas yra mums naudingi.
Ilgą laiką juodieji serbentai JAV buvo vadinami „uždraustuoju vaisiumi“, rašo healthline.com. Ūkininkai manė, kad iš Europos ir Azijos kilusios rūgštokos uogos padeda platinti pušims kenksmingą grybelį. Dėl draudimo daugelis amerikiečių nepasinaudojo šios uogos teikiamais privalumais.
Kaune vykstanti žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“ ne tik vienas didžiausių žemės ūkiui skirtų renginių. Tai ir savotiška sezono pradžia.
Ar esate patyręs virtuvės virtuozas, ar dar tik žalias naujokas – visiems maga savo pačių rankomis sukurti ir tradicinių skonių, o tam tereikia atsigręžti į laiko patikrintus receptus. Šį kartą siūlome prisiminti penkis populiarius uogienių receptus, kurių skonį visi gerai pažįstame dar nuo vaikystė...