Šalia Limeikių kaimo, Tumagalio vienkiemyje, kaip ir kasmet akį džiugina spalvotų jurginų jūra. Savo kieme šiuos išskirtinio grožio augalus prižiūri ir augina Ryta Jaruševičienė.
Jurginai
23 straipsnių
Prieš keletą dienų Laibgaliuose esančiame Domicelės ūkyje pražydo pirmieji tulpių žiedai. Pirmus metus gėlės pardavimui auginanti Vismantė Griškevičienė sako kol kas eksperimentuojanti. „Gal atrasime savo klientą, o jeigu ne, tai patiems bus be proto gražu“, – juokiasi ūkio šeimininkė.
Julija Juozapavičienė kartu su šeima puoselėja „Gudelių“ ūkį ir savo klientus džiugina puokštėmis bei kompozicijomis iš savo pačios užaugintų, pievų gėlių, o taip pat ir augalų, kurie ligi šiol puokštėse paprastai neatsidurdavo. Jauna moteris sako savo puokštes papuošianti ir mėtomis, kurias vėliau ...
Julija Juozapavičienė nemanė tapsianti nei ūkininke, nei gėlininke. Kaip ir dauguma vaikų ir paauglių veikiausiai tikėjosi suaugusi į žemę rankų nebekišianti, tačiau šiandien ji kaip tik ten randa sielos ramybę. Kartu su šeima įkurtame „Gudelių ūkyje“ augina vištas, sodo ir daržo gėrybes, o taip pat...
Augalų, kuriuos galima dauginti auginiais, sąrašas netrumpas, vis dėlto dažniausiai apsiribojama turimais augalais. Todėl auginiais dažniausiai dauginamos įvairių rūšių pelargonijos – tikėtina, kad jų turite patys arba turi jūsų kaimynai. Pavasarį šiaip ar taip laikas jas apgenėti, taigi auginių dau...
Po žeme esanti augalų struktūra dažnai aprašoma labai paviršutiniškai ir ne visada suprantamai, nors būtent ji didžia dalimi lemia daugiamečių augalų augimo ypatumus, jų priežiūrą ir dauginimo metodus.
Jauna pasvaliečių šeima augina tūkstančius žiedų: močiučių gėlės, kažkada augusios patvoriuose, tapo verslu (63)
Karolina ir Kęstutis Grabauskai – jauni pasvaliečiai, nesivaikę mados laimės ieškoti kuo toliau nuo savo gimtojo miestelio, ir čia ne tik sukūrė namus, rado darbus, bet ir visus nustebino gėlių ūkiu. Baigę mokslus, išbandę darbą Danijoje, jie sugrįžo ir iškart pradėjo sukti galvą, kaip pasinaudoti g...
Turbūt nė vienas mėnuo negali pasigirti tokia šviežios žalumos ir baltų žiedų gausa kaip gegužė. Ar tai būtų didžiulis medis, ar gležna žolytė, gaivi ir šviežia gegužės mėnesio žaluma visuomet siejasi su saule, šiluma ir artėjančia vasara, rašo DELFI „Darzs“.
Rudenį gamta puošiasi ne mažiau nei pavasarį – raudonskruosčiais obuoliais, ryškiaspalviais lapais, aksominiais vakarais... O jeigu prie šio gamtos dabinimosi ranką prideda ir žmogus, nuo to grožio ir akis atplėšti sunku.
Kėdainių rajono Tiskūnų kaime gyvenanti senjorė Laimutė Žukauskienė pelnytai vadinama jurginų karaliene. Moters sode ir darže auga ne daržovės, o gėlės – net 746 jurginų krūmai.
Jurginai nuo seno puošia lietuviškus gėlių darželius, o jų mylėtojai įkuria ištisus sodus.
Kad ir kaip mėgtumėte begonijas, jurginus, frezijas ir kardelius, pirkti beprotiško kiekio jų gumbų arba svogūnėlių tikrai nereikia. Nepamirškite, kad žiemai gumbasvogūnius teks perkelti į patalpą, kurioje jie turės išbūti iki kito sezono, o pavasarį – vėl įkasti į žemę.
Gražią saulėtą rugsėjo dieną apsilankėme Jurginų ūkyje pas biomedicinos mokslų daktarę Jadvygą Janiną Čeplinskienę, Kalnynų kaime. Mus pasitiko žydintys jurginai, pasodinti tematiškai į keletą skirtingų darželių. 3 ha plote, kuris ribojasi su miškeliu ir kartais lankomas stirnų bei elnių.
Mažeikių rajoną norima „užtvindyti“ jurginais: vien mieste planuojama pasodinti daugiau nei 3000 (2)
Mažeikių rajono savivaldybė kviečia „užtvindyti“ Mažeikių rajoną jurginų žiedais. Juos sodinti dabar – pats metas.
Lauke nežiemojančios gėlės: svogūninės (galtonijos, frezijos, kardeliai, montbretės, acidanteros, tigrenės, gumbinės begonijos), šakniagumbinės (jurginai), šakniastiebinės (kanos), paprastai iškasamos rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje, nelygu oro sąlygos.
Spalio mėnesį jurginus ir kardelius būtina iškasti ir padėti iki kito sezono. Kaip tai teisingai padaryti ir kaip juos laikyti per žiemą?
Daugiamečių gėlių svogūnėliai jau turėtų būti iškasti, tačiau pasitikrinkite, ar teisingai juos laikote, kad kitąmet jie prisikeltų naujam gyvenimui.
Spalio mėnesį jurginus ir kardelius būtina iškasti ir padėti iki kito sezono. Kaip tai teisingai padaryti ir kaip juos laikyti per žiemą?
Keli kilometrai už Kernavės Širvintų link, tyliame Kalnynų kaime, įrengtas unikalus jurginų labirintas. Tai garsios jurginų kolekcininkės Janinos Čeplinskienės sumanymas.
Šeštadienį 12-ąjį kartą Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode Kairėnuose švenčiama Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Lankytojai šia proga gali pasigrožėti 200 skirtingų pavadinimų alyvų žiedais bei apeiti kelis hektarus žydinčių kitų augalų - rododendrų, tulpių, vėlyvųjų magnolijų.