Praėjus keliems mėnesiams po Iždo departamento paskelbtų sankcijų, dešimtys tanklaivių tebėra įstrigę ir nenaudojami – tai ženklas, kad Jungtinės Valstijos gali sutrikdyti Maskvos naftos tiekimo grandinę, jei tik nuspręstų.
kainų lubos
9 straipsnių
Rusija, tikėtina, jau gegužės mėnesį vėl pradės pirkti užsienio valiutą savo atsargoms papildyti, nes augančios pajamos iš naftos stabilizuoja viešuosius finansus, nepaisant Jungtinių Valstijų bei Europos pastangų daryti spaudimą Kremliaus pajamoms.
Spekuliacijos, kad „Shell Plc“ gali konvertuoti ir repatrijuoti daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių pajamų rubliais, gautų pardavus projektą Tolimuosiuose Rytuose, padėjo nustumti Rusijos valiutą į silpniausią lygį per metus.
Šį mėnesį pakeliui į Naująjį Delį JAV pareigūnai paskelbė esą patenkinti, kad Indija perka rusišką naftą, kurios kaina mažesnė už G-7 paskelbtą viršutinę ribą, nustatytą siekiant pakirsti Maskvos karo pastangas Ukrainoje, nesutrikdant pasaulinių energijos srautų.
Vos už kelių mylių nuo Ispanijos krantų dideli naftos kiekiai toliau pumpuojami iš vieno tanklaivio į kitą.
Pastarieji metai Rusijos ekonomikai buvo neįprasti, žinoma, blogąja prasme. Didelė dalis užsienio investuotojų paliko savo investicijas, statytus fabrikus, veikiančius restoranus ir greičiausiai į šią šalį niekada nebegrįš. Dešimtys sankcijų paketų bei prarasta didžiausia gamtinių dujų eksporto rink...
Europos Sąjunga (ES) svarsto planą apriboti rusiško dyzelino kainą iki 100 JAV dolerių už barelį, kad būtų išvengta pačių blogiausių degalų importo draudimo, kurį blokas primes Maskvai vos už penkių dienų, padarinių.
Kadaise laikyta klaidinga ir neįgyvendinama, JAV pasiūlyta rusiškos žaliavinės naftos eksporto kainų viršutinė riba – bent jau kol kas – rodo sėkmės požymius. Strategija buvo pradėta įgyvendinti praėjusių metų pabaigoje.
Kitą mėnesį sukaks metai nuo Rusijos karinės invazijos Ukrainoje pradžios. Bus proga apsvarstyti ne tik įvykusį geopolitinį lūžį, bet ir pakitusią retoriką regioninio saugumo atžvilgiu. Dabar sunkiai rastum Europos Sąjungos (ES) valstybę, kuri norėtų turėti bent kokių nors ryšių su Rusija, ar tai bū...