Kilmė. Manoma, kad kakavos pupelių kilmė slypi Centrinės Amerikos majų civilizacijoje. XVI a. ispanų užkariautojai kakavą atvežė į Europą ir ši greitai išpopuliarėjo. Kakavmedžio auginamos kakavos pupelės turi ilgą ir nepaprastą istoriją – jos buvo naudojamos įvairioms reikmėms, pradedant pinigais i...
kakavos pupelės
5 straipsnių
Kakava – tikrojo kakavmedžio (lot. Theobroma cacao, nah. Cacahuatl) sėklos, dar vadinamos kakavos pupelėmis, iš jų pagaminti milteliai konditerijos gaminiams bei iš šių miltelių gaminamas gėrimas.
Gydomosios mitybos terapeutė: lietuviai žino ir vartoja daug superproduktų, kurie pasauliui dar tik naujiena (14)
Didėjant dėmesiui tam, ką valgome, auga susidomėjimas ir įvairiausiais maistą ne tik paskaninančiais, bet ir praturtinančiais priedais. Gamindami patiekalus jau drąsiai naudojame linų ir sezamų sėklas, raudonėlius ar baziliką, čija sėklas. Gera žinia ta, kad superproduktų arsenalas dar neišsemtas!
Sakoma, kad visus žmones galima skirstyti į du tipus – tuos, kurie mėgsta šokoladą, ir tuos, kurie jį dievina. Tačiau šis saldumynas gali ir nustebinti – ar jis gali padėti numesti svorio? Ar žinojote, kad šokoladas iš dalies priskiriamas vaisiams ar daržovėms?
Nors saldumynai jau senai paskelbti vienais didžiausių anstvorio, diabeto, širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų kaltininkų (švieži vaisiai ir uogos šiai kategorijai nepriskiriami!), yra vienas saldus ir itin vertinamas maisto produktas, kurio leidžiama ir net rekomenduojama vartoti. Tai – juodasis ...
Apie gerąsias šokolado savybes esame girdėję visi. Dabar mokslininkai žada rasiantys būdų, kaip pagaminti tobulą šokoladą, skelbia „The Daily Mail“.