Beldžiantis į duris Naujiesiems metams, išpuoškime savo namus šventinėmis dekoracijomis arba papildykime jas, kad mus supanti aplinka būtų dar šviesesnė ir jaukesnė. Tam nereikia didelių išlaidų – pakanka išlaisvinti fantaziją ir įdėti dalelę širdies, dovanojant sau ir savo artimiesiems šiltus, puoš...
kalėdinis dekoras
7 straipsnių
Jau suplanavote šventinį meniu? Tuomet pats metas pagalvoti, kaip dekoruosite stalą. Juk estetika ne mažiau svarbi už maistą.
DELFI ir MG Valda tęsia kalėdinį projektą, kurio metu floristas ir dizaineris Antanas Mažonas demonstruoja, kaip nebrangiai ir jaukiai pasipuošti namus šventėms. Paskutinėje pamokėlėje floristas pamokys, kaip pasidaryti labai paprastus, bet dailius papuošimus eglutei.
Kalėdinių tradicijų, kokias matome šiais laikais, užuomazgomis laikoma 19 a. pradžia, kuomet būsimoji Anglijos karalienė Viktorija ištekėjo už vokiečių hercogo. Susijungus vokiečių ir anglų tradicijoms pirmą kartą dienos šviesą išvydo stilizuotas Kalėdų simbolis – eglutė.
Kas gali dar labiau kvepėti Kalėdomis, jei ne šventiniai kepiniai: tortai, pyragai, vyniotiniai... Dar šventiškiau jie atrodys dailiai, bet saikingai, padekoruoti kulinarijos guru Alfo Ivanausko. Ir į namus ateis Kalėdos...
Per Kalėdas nori nustebinti draugus? Kalėdinis vynas ant... Ne, ne stalo. Ant nuotraukų rėmelio! Keli kankorėžiai, eglės šakelės, raudonos gėlės, ir šventė – ne tik širdžiai, bet ir akims. Puikus namų papuošimas – kalėdinis „padėklas“.
Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad Kalėdų stalą dekoruoja dauguma mūsų tautiečių. Dažniausiai tai daro moterys, tačiau vyrams ši veikla irgi nesvetima. Etnologas Libertas Klimka atskleidžia, kad Lietuvos gyventojai stalus pradėjo puošti daug seniau, nei kalėdinę eglutę.