Kad kambariniai augalai gerai augtų ir būtų sveiki, vien tinkamai prižiūrėti nepakaks. Labai svarbu išvengti juos puolančių kenkėjų, kuriuos neretai į namus atsinešame patys, o jei šie jau atsirado, žinoti, kaip gelbėti augalą.
kambarinės gėlės
45 straipsnių
Kambarinės gėlės – gėlės augančios kambaryje. Dažniausiai šios gėlės gali augti kambario sąlygomis.
Augalų, kuriuos galima dauginti auginiais, sąrašas netrumpas, vis dėlto dažniausiai apsiribojama turimais augalais. Todėl auginiais dažniausiai dauginamos įvairių rūšių pelargonijos – tikėtina, kad jų turite patys arba turi jūsų kaimynai. Pavasarį šiaip ar taip laikas jas apgenėti, taigi auginių dau...
Nors kambarinės gėlės suteikia namams jaukumo, kai kurių geriau atsisakyti. Šias gėles persodinant, skinant jų lapus, liečiant ant rankų gali patekti pavojingų sulčių, o netyčia patrynus akis ar prisilietus prie burnos gali kilti ir rimtų sveikatos problemų. Panašiai šie augalai veikia ir gyvūnus, k...
Nepaisant to, kokias gėles auginate namuose, joms reikės vandens, kad augtų ir klestėtų. Šiame kambarinių gėlių laistymo gide pateikiame pagrindinius patarimus, kurie padės suprasti, kaip ir kada reikia laistyti augalus bei koks vanduo tam tinkamiausias.
Populiarūs orą valantys arba ryškūs kambariniai augalai nėra nekalti – gali sukelti pykinimą ar uždegimą (2)
Kartą teko auginti oleandrą – balkone šiltuoju sezonu augęs augalas liko patenkintas tokiomis sąlygomis ir įsivešėjo, tad, kai atšalus orams jis vis dar norėjo žydėti, teko jį perkelti į namus. Tik vėliau sužinojau, kad oleandro net negalima liesti plikomis rankomis, nes jis nuodingas. O pasidomėjus...
Užpildykite namus kambariniais augalais. Jei augalų lauke auginti negalite arba norite, kad namuose taip pat nestigtų žalumos, bandykite auginti kambarines gėles.
Nors sausį nepavyks sukasti daržo ir paruošti lysvių, tačiau pakankamai darbo galima rasti prižiūrint kambarinius augalus.
Kambariniai augalai yra puikus variantas atgaivinti ir papuošti namus. Tačiau tuo jų galios nesibaigia. Jų fitoncidai ir eteriniai aliejai gali iš oro pašalinti gatvės dulkes, patogenines bakterijas ir virusus. „Elle Decoration“ pasakoja, kokios kambarinės gėlės gali pasitarnauti imuninei sistemai.
Atminkite: tam tikrų augalų geriau neįsileisti ne tiktai į namus, bet ir į darbo kabinetą. Netrukus sužinosite, kokios konkrečios kambarinės gėlės kelia tam tikrą grėsmę jums, jūsų vaikams ir namuose auginamiems gyvūnams.
Naudingos gerai žinomo prieskonio savybės gali pasitarnauti ir prižiūrint kambarinius augalus. Pavyzdžiui, pasitelkus cinamoną pavyks išguiti augalus apnikusias museles ir taip paskatinti vešėjimo procesą.
Kambarinė gėlė – paprastas ir stilingas būdas papuošti savo namus. Tiesa, ne visuomet pigus. Yra gėlių, dėl kurių augalų mėgėjai gali pakloti ir kelis šimtus eurų ar net tūkstančių. Viena tokių – monstera. Tiksliau, viena šios gėlės rūšių, už kurios vieną lapą kolekcininkai Lietuvoje pasiryžę susimo...
Sakoma, kad sausis – liūdniausias ir vangiausias metų mėnuo, kai naujas ratas dar neįsibėgėjo, o ir gamta nedžiugina spalvomis. Augalų mėgėjams šis laikas niūrus ir dėl to, kad augalai miega žiemos miegu, kaip dainavo maestro Vytautas Kernagis dainoje „Jau vasaris baigias“, – pasiilgome žiedų.
Augalai suteikia jaukumo ir šilumos kambario interjerui. Tiesa, ne visi populiarūs kambariniai augalai tinka patalpoms, kuriose yra miegama – kai kurie iš jų gali pagerinti, o kai kurie – pabloginti miego kokybę.
Dėl lauke besiblaškančių vėjų namuose langai visąlaik uždaryti langai, šildymo sezonas, ilgiau veikiantis televizorius ir kiti prietaisai, kaip ir daugiau laiko namuose praleidžiantys šeimynykščiai – ne atsitiktinai pajuntame, kad oras namie tampa sausas, sunkus, nebe toks gaivus. Visi žinome, kad a...
Tie, kas augina kambarines gėles, pastebi – vos prasideda šildymo sezonas, kyla įvairių problemų su augalais, ypač kenčia tos gėlės vazonuose, kurios stovi ant palangės. Jei palangės plonos, žiemą augalams būna karšta, juo labiau, kad karštas oras kyla aukštyn.
Kad papildomas apšvietimas vasario–kovo mėnesiais tiesiog būtinas paprikų, pomidorų, baklažanų ir gėlių daigams, atrodo išties įprasta, tačiau kodėl augalams skirtos lempos balandį nukabinamos, o lapkritį ir vėl įdarbinamos?
Virtuvės interjeras gali būti įvairus, ir, tikriausiai, kiekvienuose namuose jis yra skirtingas. Kažkam patinka aprūkęs židinys, o kažkam reikia sniego baltumo sterilumo.
Maisto puošimas gėlių ar augalų žiedais vis dažniau naudojamas gamintojų tiek kulinarijoje, tiek ir konditerijoje.
Augalai ne tik pagyvina namų interjerą, bet ir prisotina orą deguonimi, padeda sukurti jaukią aplinką, suteikia namams gaivos bei gyvybės įspūdį. Žalioji augalų oazė gali džiuginti visus metus, o ją susikurti nėra sunku žinant vos kelias svarbias taisykles.
Kambarinių augalų lapai traukia akį dėl įvairiausių priežasčių – keistos formos, ryškių spalvų. Bet tik nėrinius primenantys lapai, lyg garbanos išsidraikiusi laja suteikia interjerui išskirtinio švelnumo ir žaismingumo.