Nors kamieninės ląstelės atrastos seniai, o tyrimai vyksta nuolat – naujos žinios kelia dar daugiau klausimų, į kuriuos bando atsakyti tyrėjai. „Kamieninių ląstelių biologų, biochemikų užduotis ir yra suprasti, kaip žmogus galėtų kontroliuoti ląsteles ir jų funkcijas. Kai to išmoksime, manau, atsive...
kamieninės ląstelės
30 straipsnių
„Viskas baigsis invalido vežimėliu“, – tokius žodžius išgirdo Keily Tarkmeel, kai gydytojai diagnozavo išsėtinę sklerozę (tada jai buvo vos 23-eji). Dabar, po 14-os metų, K. Tarkmeel augina du vaikus. „Eesti Ekspress“ ji papasakojo savo ligos ir gydymo istoriją.
Mokslininkai tikina atradę būdą, kaip pakeisti žilų plaukų būklę. Jų tyrimo išvados leidžia manyti, kad ateityje žmonės galbūt galės išlaikyti natūralią plaukų spalvą nesiimdami dažymo.
Ramunė nesitikėjo, kad liga sugrįš po daugiau nei 30 metų: besigydydama atrado būdą pristabdyti ir senėjimą (1)
Kai Ramunei Dulevičienei prieš kelerius metus suprastėjo sveikata, ji net negalėjo įtarti, kad tai prieš 38 metus sunkiai persirgto erkinio encefalito padariniai. Besigydydama ligos komplikacijas moteris atrado būdą pristabdyti ir senėjimo procesus.
Vienos populiariausių tinklalaidžių pasaulyje „The Joe Rogan Experience“ vedėjas Džo Roganas dažnai užsimena apie kamieninių ląstelių terapiją. Apie tai savo laidoje jis kalbasi su aktoriumi Melu Gibsonu, boksininku Maiku Taisonu ir daugeliu kitų, taip pat dalijasi ir savo patirtimi. Visi jie keliau...
Laboratorijoje – stulbinantis atradimas: aptiko iki šiol mokslui nežinotą žmogaus embriono vystymosi etapą (30)
Beprecedentis žmogaus embriono tyrimas ankstyvuoju jo raidos etapu suteikė vertingų užuominų, kaip nediferencijuotos ląstelės virsta specializuotomis, iš kurių sudarytas mūsų kūnas, trečiadienį pranešė tyrėjai.
Kamieninių ląstelių iš virkštelės saugojimas ir jų taikymas gydant įvairias ligas vis dar išgyvena pradinę stadiją, nors mokslas kasdien juda į priekį ir jau žada plačiausias šios procedūros panaudojimo galimybes. Švariausiomis ir efektyviausiomis laikomos kamieninės ląstelės, nedarant jokio neigiam...
Plikimas dažnai matomas kaip natūralus ir daug kam neišvengiamas. Jis dažniau kamuoja vyresnius vyrus, bet kartais prasideda ir visai anksti. Patikimo gydymo šiuo metu nėra, nes tie vaistai, apie kuriuos tikrai esate girdėję, nėra tokie efektyvūs ir gali sukelti stiprų šalutinį poveikį.
Tai būtų tikras proveržis: rado, kaip galima panaikinti insulto žalą ir atstatyti pažeistas smegenis (3)
Apie 15 milijonų žmonių kasmet patiria insultą, beveik 6 milijonai nuo jo miršta. Išgyvenusieji patiria išaugusią antrojo insulto riziką ir dažnai visą likusį gyvenimą praleidžia su negalia. Tačiau mokslininkai mano, kad ateityje insulto smegenyse padarytą žalą bus galima ištaisyti.
Plastikos chirurgas Dainius Balčiūnas apie gydymą kamieninėmis ląstelėmis: padeda tais atvejais, kai vilčių nebėra daug (1)
Pagrindinė laidos tema — kamieninės ląstelės ir jų taikymas gydymui. Apie tai — pokalbis su rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Dainiumi Balčiūnu. Sporto medicinos gydytojas Dalius Barkauskas papasakos apie tempimo pratimus ir įvardys tuos, kuriuos visi iš mūsų privalo daryti kasdien Taip pat laido...
Kitame gyvenime, jeigu joms būtų buvę leista vystytis įprastai, šios kamieninės ląstelės, paimtos iš varlių embrionų, gyvuose gyvūnuose virstų odos ar širdies audiniais. Tačiau tam tikromis algoritmų sudėliotomis ir žmonių sumanytomis konfigūracijomis šios ląstelės virto šį tuo nauju: pirmaisiais ro...
Paveldimas plikimas (Androgenic alopecia) – labai dažna problema, kuria dažniausiai skundžiasi vyrai. Iš pradžių plaukų linija pradeda trauktis nuo zonos virš smilkinių, tuo pačiu ima retėti ir viršugalvio plaukai. Plinkančių vyrų yra labai daug, bet dauguma jų plinka labai panašiai. Kodėl?
Populiarėjantis būdas apsisaugoti nuo būsimų ligų: nors mokslininkai dar abejoja, turtingieji pakloja tūkstančius (17)
Pasidomėjus kamieninėmis ląstelėmis, susidaro įspūdis, kad tai tarsi stebuklingi milteliai, kurių pabarsčius ant žaizdos, ji ima ir užgyja. Deja, viskas nėra taip paprasta. Visų pirma, ne visos žaizdos užgyja, visų antra – jų saugojimas kainuoja didžiulius pinigus, todėl prieinamas ne visiems. Vilni...
Prie lovos prikaustytą dukrą išvežė į Maskvą: tokiam gydymui pasiryžtų retas, o ir pinigų tiek neturėtų (161)
Iki šiol gydymu nuosavos virkštelės kamieninėmis ląstelėmis pasinaudoja palyginti nedaug žmonių. Statistiškai – vienas iš 20 tūkstančių.
Neįtikėtinas lietuvių pasiekimas – 13 pacientų su gangrenuojančiomis galūnėmis išvengė amputacijos (25)
Pasitelkus kamienines ląsteles, pirmą kartą Lietuvos medicinos istorijoje nuo amputacijos apsaugota 13 pacientų su gangrenuojančiomis galūnėmis. Toks rezultatas pasiektas šalies mokslininkams kartu su medikais atlikus eksperimentinį tyrimą, kurio metu kamieninių ląstelių terapija pavyko išgydyti 87 ...
Regeneratyvinėje medicinoje šiuo metu vyksta daug įdomių, naujų dalykų. Naujus organus dabar ne tik išaugina iš kamieninių ląstelių, bet ir atspausdina spausdintuvu, kas žymiai pagreitina procesą.
Kamieninių ląstelių terapija: itin efektyviai gydo daugiau nei 100 ligų, tačiau lietuviams neprieinama (16)
Kamieninės ląstelės pasižymi ypatingomis savybėmis. Pasitelkus jas gydymui, galima greitai ir efektyviai pasveikti.
Iki įtraukimo į Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą šiaulietis Edvinas Naraveckas ne kartą donavo kraujo, tačiau niekada negalvojo, jog šios dvi donorystės rūšys gali būti panašios.
Iš nuosavo riebalinio audinio išskirtos kamieninės ląstelės neretai pavadinamos medicinos ateitimi. Jos naudojamos lėtinant senėjimo procesus, veido ar kaklo odos, dylančių sąnarių regeneracijai.
Kol Kęstutis Skėrys išgirdo tikrąją jį alinusios ligos diagnozę, praėjo daugiau nei metai. 52-ejų šiaulietis per šį laiką iškentė dvi operacijas, begalę tyrimų ir su baime stebėjo, kaip jo kojas visiškai apleidžia jėgos.