Rugsėjį genėti kaulavaisius, kad jie būtų atsparesni šalčiui ir geriau užmegztų sveikus vaisius, yra svarbus sodo pasiruošimo žiemai etapas.
kaulavaisiai
10 straipsnių
Mūsų klimatas tinkamas augti slyvoms, vis tik dažnokai netenka jomis pasidžiaugti. Dėl kokių priežasčių?
Persikai ir abrikosai introdukuoti augalai, kuriuos išsaugoti mūsų klimato sąlygomis pakankamai sudėtinga. Kaip tai padaryti pasakoja garsus sodininkas Algirdas Amšiejus.
Kartu su sodininku Gediminu Cijūnaičiu sodiname obelis, kriaušes ir kaulavaisius.
Dabar – pats kriaušių sezonas. Šie saldūs vaisiai ne tik labai skanūs, bet ir naudingi sveikatai. Biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė išaiškino, kuo kriaušės naudingos sveikatai, kaip jas tinkamai laikyti ir apdoroti.
Lietuviai vis dažniau savo pirkinių krepšelius papildo ne tik egzotiškais vaisiais, bet ir vietiniuose soduose subręstančiomis gėrybėmis. Puikus to pavyzdys – slyvos bei trešnės. Prie augančio jų populiarumo prisideda dešimtmečius tobulinami panaudojimo būdai bei nauda sveikatai.
Lietuvą užklupusiems karščiams neslūgstant, į kasdienį racioną bandome įtraukti kuo daugiau ne tik sveikatai naudingų, bet ir organizmą skysčiais aprūpinančių produktų. Vienas tokių – kaulavaisiai.
Aukso spalva dažosi aukštapelkės. Tad pats laikas rinkti uogas, apie kurių naudą kuriamos legendos, ir ruošti lapus arbatai. Pasirodo, kad paprastoji tekšė – ne tokia ir paprasta.
Sibiro uoga arba Sibiro ananasu vadinami šaltalankiai sulaukia vis daugiau liaupsių dėl vitaminų gausos ir skonio. Šaltalankių augintojai neslepia, kad medeliai puikiai gali augti ne tik įsteigtuose ūkiuosi, bet ir soduose, tik reikia trupučio kantrybės, darbo ir būtina žinoti kelias taisykles.
Pavasaris pamažu ritasi į antrąją pusę, tačiau svarbiausiems sodo darbams dar ne vėlu. Nors sodininkai medžių genėjimą rekomenduoja atlikti iki išsprogstant jų pumpurams, tačiau čia galioja taisyklė – geriau vėliau nei niekada.