„Mano dukrytę liga iš manęs pasiglemžė per penkis mėnesius. Iš pradžių užklupo sloga, tačiau mes galvojome, kad jai peršalimas. Buvo žiema, gruodis, todėl jokių kitų minčių neprisileidome.
kaulų čiulpų transplantacija
32 straipsnių
Kraujavimai iš nosies gali įspėti ir apie piktybinę kraujo ligą: daktaras papasakojo, kaip ji gydoma
Nuo 2022 metų Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre pacientai, sergantys gydymui atsparia arba atsinaujinusia ūmia mieloleukemija, gydomi viena moderniausių pasaulyje taikinių terapija – menino inhibitoriumi revumenibu.
Atėjusiai paaukoti kraujo Ugnei nustatė itin klastingą ligą: vienintelio simptomo moteris nesureikšmino (2)
Trijų vaikų mama Ugnė kelerius metus buvo aktyvi kraujo donorė. Aukodama kraujo kartais pagalvodavo, kad va, dabar padės kažkam kitam, pakliuvusiam į bėdą, o kada nors, jeigu prireiks pagalbos, kažkas galbūt išgelbės ir ją. Už gerus darbus jai buvo atlyginta su kaupu – būtent kraujo donorystė padėjo...
Dėl nepraeinančios anginos klaipėdietė išsityrė kraują, po tyrimo rezultatų teko skubėti į ligoninę (3)
Klaipėdietė Sandra Raimonda Paulauskienė niekaip negalėjo išsigydyti pūlingos anginos. Ja susirgo žiemą, prieš daugiau nei dvejus metus.
Niekada rimčiau nesirgusį Alvydą užklupęs vėžys pasireiškė naktiniu dusuliu: papasakojo, kas padėjo pasveikti (1)
Kaunietis Alvydas Bilkevičius ilgą laiką gyveno gana aktyviai ir niekuo rimtai nesirgdavo. Tik kartą pakliuvo į didesnę avariją ir susilaužė stuburą. Bet pasveiko. Tačiau vieną dieną jo įprastą gyvenimo ritmą sutrikdė onkologinė liga.
68-erių metų telšiškė Nijolė Noreikienė, pajutusi pirmuosius onkologinės ligos požymius, visų pirma pamanė, kad sustreikavo širdis.
57-erių metų Kęstučio Trepoko iš Raudondvario – nedidelio kaimo Radviliškio rajone, netoli Šeduvos – ligos istorija skamba kaip gerų ir prastų žinių virtinė. Net pranešdama apie ligą gydytoja jam tarstelėjo turinti dvi naujienas – gerą ir blogą, tad paklausė, nuo kurios pradėti.
Nuolat sirgusio Jokūbo negalavimų priežastis paaiškėjo, kai jam buvo 3,5 metų: gydymo būdas buvo vienintelis (1)
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centre – vieninteliame Baltijos šalyse – jau du dešimtmečius atliekamos kraujodaros kamieninių ląstelių (kaulų čiulpų) transplantacijos vaikams. Transplantacijos vaikams, sergantiems kraujo vėžiu, įgimtais imunodeficitais, sunk...
„Vaikų vėžys skiriasi nuo suaugusiųjų, nes turi savo ypatumų – yra retas ir pasižymi gerais gydymo rezultatais, – sako Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centro vadovė vaikų onkohematologė doc. dr. Jelena Rascon. – Tą iliustruoja skaičiai: kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 17 000–18 000 suau...
Vilnietei COVID-19 infekcija galėjo sukelti pavojingą ligą: laiku nediagnozuota nužudo per mėnesį (98)
Dar neseniai jauna vilnietė Edita (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) jautėsi puikiai ir net baisiausiame košmare negalėjo įsivaizduoti, ką jai atneš koronaviruso pandemija. Medicininė koma, organų nepakankamumas, du sepsiai, dirbtinė plaučių ventiliacija, keli chemoterapijos kursai ir ka...
Vėžys Ignui atsinaujino net tris kartus, tačiau tai nesustabdė jo nuo noro autostopu apkeliauti Europą (38)
Panevėžietis Ignas Sakalauskas tikina, kad kelionės – geriausia gyvenimo mokykla. Tiesa, jau paauglystėje vaikinas patyrė, kad gyvenimas ne visada piešiamas tik šviesiomis spalvomis. Tačiau po juodų periodų visuomet išlenda saulė.
Prieš Kalėdas išgirdusi ūminės leukemijos (kitaip – kraujo vėžio) diagnozę ir gydytojų perspėjimą, kad gali nesulaukti net naujų metų, Aistė tuomet buvo vos 22–ejų. Po sudėtingo gydymo ir kaulų čiulpų transplantacijos Aistė sėkmingai grįžo į darbus komunikacijos ir renginių organizavimo srityje, šiu...
Kad alytiškis serga klastinga liga, suprato lūžus rankai: transplantacija ir jo pomėgis padėjo pasiekti stebuklą (21)
„Aš laimėjau aukso puodą“, – taip 56 metų alytiškis verslininkas Algimantas Vileikis kalba ne apie pinigus, o apie sveikatą ir laimę gyventi. Jis tapo vienu iš 2000, kuriam Santaros klinikose buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija.
Nepaisant balandį teismo paskelbto sprendimo, kad reikalavimai kaulų čiulpų transplantacijai diskriminuoja Kauno klinikas, ribojimų dar išlieka. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) aiškina, kad gegužę pakoregavo teisės aktus, tačiau Kauno klinikos sako pagal pakeitimus galinčios atlikti mažiau tran...
Dar visai neseniai kaulų čiulpų transplantacijos mums atrodė tarsi stebuklas ir žurnalistai aprašydavo kiekvieną iš kraujo vėžio gniaužtų išplėštą žmogų.
Vieni su liga kovoja judėjimu, mityba, bendravimu, kitiems pasiseka gauti šiuolaikiškiausią gydymą nemokamai, kurį prilygina organizmo imuninės sistemos paleidimui iš naujo. Dvi sergančiųjų išsėtine skleroze istorijos – skirtingos, bet atskleidžiančios tik mažą margo ligos paveikslo dalį.
Jei ne šiandien, pirmadienį, laukianti kaulų čiulpų transplantacija, Antanui Laugaliui (61 m.) grėstų pavirsti „geležiniu žmogumi“ – dėl vyrui būtinų kraujo perpylimų organizmas nebegeba pašalinti geležies pertekliaus.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė, kad pernai lapkritį įsigalioję nauji reikalavimai, susiję su kaulų čiulpų transplantacija, diskriminuoja Kauno klinikas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada reikalavimus pakeisti.
4 stadijos limfoma susirgusio Dainiaus Dautarto istoriją pasakojo ne jis pats, o dukra Ieva. Kaunietis juokiasi, jog ji puikiai viską žino ir yra jo atstovė spaudai. Dainiaus dukra Ieva antrina, jog liga užklupo visą šeimą, todėl tai nėra vieno žmogaus pasakojimas.
Po 25 metų paaiškėjo tikroji diagnozė: liga iš pradžių kelia nuovargį, galvos svaigimą, tirpsta galūnės (18)
„Pasijutau taip, tarsi rūkas, gaubęs smegenis, išsisklaidė“, – sakė 49 – erių BBC žurnalistė Caroline Wyat pasidalinusi savo patirtimi po to, kai jai buvo atliktas pilotinis išsėtinės sklerozės gydymas – autologinė kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija (kitaip dar vadinama kaulų čiulpų tra...