Pasaulyje egzistuoja daugybė dietų ir mitybos sistemų: nuo keto dietos, iki protarpinio badavimo. Įvairūs dietų kūrėjai norintiems sulieknėti nuolatos siūlo kaip nors apriboti savo mitybą: arba atsisakyti kurios nors produktų grupės, arba valgyti tik tam tikru laiku.
ketogeninė mityba
10 straipsnių
Ketogeninė mitybos pagrindą sudaro riebalai ir baltymai, o angliavandenių suvartojama ypatingai mažai. Ketogeninėje mityboje gerieji riebalai sudaro 70–80 proc. kcal, baltymai – 20–25 proc. kcal ir angliavandeniai sudaro 5–10 proc. kcal.
Ketogeninės mitybos privalumai ir trūkumai tiriami jau daugelį metų ir mokslininkų dėmesio ji sulaukė daug daugiau negu vegetariška, DASH ar Viduržemio jūros dietos. Taip yra todėl, kad ją taikant sulaukiama labai akivaizdžių rezultatų. Ketogeninės mitybos tipas visame pasaulyje turi didelį būrį sekėjų ir tiek pat kritikų.
Viena po kitos Simoną užgriuvusios ligos ir priaugti kilogramai dingo, pakeitus mitybą: papasakojo, kaip pasikeitė valgiaraštis (1)
Nuo paauglystės Simoną Laiconaitę kamavo migrena. Laikui bėgant, prisidėjo ir daugiau ligų, tarp kurių buvo ir autoimuninių. Kai po atliktų medicininių tyrimų jai rado tris auglius ir ant kojos atsivėrė neužgyjanti žaizdelė, jauna moteris nusprendė, kad taip tęstis nebegali ir pradėjo ieškoti išeiči...
Besikartojantys uždegimai, nuolatinis fizinis ir emocinis nuovargis, augantis svoris ir įvairūs negalavimai Simoną Laiconaitę paskatino ieškoti sprendimų. Taip jauna moteris netikėtai atrado ketogeninę mitybą.
Ketogeninė mityba: kaip apsieiti be mitybos plano pirkimo ir kodėl pradedant būtini elektrolitai (2)
Mes, žmonės, esame įdomūs sutvėrimai. Kad ir kokioje pozicijoje bebūtumėm, vis tiek norėsime jaustis dar geriau, atrodyti dar gražiau, gyventi dar patogiau. Su šia dalimi viskas gerai, bet kitoje pusėje stovi sąlyga: tą svajonių būseną pasiekti greičiau. Todėl patiklioji žmonijos dalis visada leis p...
Jei valgysi riebiai, storėsi. Nuo riebaus maisto auga cholesterolio rodikliai ir didėja rizika susirgti kraujagyslių bei širdies ligomis. Mūsų smegenims yra būtini angliavandeniai. Ketogeninė mityba tėra dieta, ji negali būti ilgalaikis sprendimas. Sportuojantys negali atsisakyti angliavandenių. Mės...
Pastaruosius septyniasdešimt metų nuosekliai tunkanti žmonija yra įtikinta, kad antsvorio, cukrinio diabeto ir širdies ligų epidemiją sukuria maiste esantys riebalai. Įnėrę į dietų pasaulį pirmiausia randame rekomendacijas valgyti liesus maisto produktus, stipriai riboti suvartojamas kalorijas, o ma...
Sveiką mitybą ir dietas supa daugybė stereotipų: kad nuolat jautiesi alkanas, maistas neįvairus ir beskonis, tenka atsisakyti desertų ar kad sveikesnio maisto alternatyvai reikia skirti gerokai daugiau pinigų. O jei visa tai būtų tik mitas – ar rinktumėtės maitintis sveikiau?
Turbūt visi esate girdėję apie ketogeninę, paleo, veganišką ar bet kokią kitą dietą, apie kurias informacijos šiandien galima rasti visur, o jas propaguojančių žmonių skaičius auga kasdien. Aš, kaip specialistas, labiausiai nemėgstu bet kokios rūšies fanatikų. Mitybos ir sporto pasaulis ne išmintis.
Taip, gerai supratote – daugiau. Kūno rengybos profesionalai jau seniai kėlė prielaidą, kad jėgos treniruotės ir mažai angliavandenių turinti dieta yra tiesus kelias liekno kūno link. Tačiau kartais angliavandenių vengimas gali turėti neigiamų pasekmių, rašo womenshealthmag.com.
Mitybos piramidės standartai, propaguojami Pasaulinės sveikatos organizacijos, yra atgyvenę ir nesiremia naujesne kokybiškesne literatūra, LRT RADIJUI sako sporto medicinos rezidentas Juozas Jankauskas.