Skaistė obelyje užfiksavo žvitrų, pūkuotą gyvūną – miškinę kiaunę. Ši nesikuklindama kirto obuolį, kuris pusiau apgraužtas galiausiai nukrito ant žemės.
kiaunė
8 straipsnių
Miškinė kiaunė (lot. Martes martes) – kiauninių šeimos plėšrusis žinduolis. Tai nedidelis, švelnaus, kartais rusvo atspalvio žvėrelis. Ant kaklo nuo žandų iki priekinių kojų yra šviesi, geltona dėmė.
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologų iškelti lizdai populiarūs ne tik tarp paukščių. Apsižiūrėti, ar čia galėtų būti naujieji namai, užsuko ir visai kitas gyvūnas. Išvijęs suopį, jis nugvelbė paukščio grobio likučius, o vėliau begėdiškai pozavo į prie lizdo įrengtą kamerą.
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologų iškelti lizdai populiarūs ne tik tarp paukščių – sudomino ir miškinę kiaunę.
Šį žvėrelį dar vadina gyvūnu termometru... Kas jis? Tai barsukas. Žiemą prie minusinės temperatūros užmiega, pavasarį - keliasi.
Kėdainių rajono Pikelių kaime arši kiaunė papjovė net 11 Sirjatavičių šeimos vištų. Įdomiausia tai, kad plėšikė į tvartą įsliūkino naktį, ją besidarbuojant pričiupo ūkio šeimininkai, tačiau pričiuptoji nebėgo, o kovėsi dėl vištų. Galų gale ji buvo sučiupta ir... ko gero, taps nauja šeimos augintine.
Galvojantys, kad graužikai pavojingi tik atokiose gyvenvietėse įsikūrusiems žmonėms – stipriai apsirinka. Pasirodo, jie gali kenkti ir Vilniuje gyvenantiems vairuotojams, o vertinant globaliau – jų padaroma žala skaičiuojama dešimtimis milijonų eurų.
Skubėkite gėrėtis spalio spalvomis. Nors ruduo ir ne auksinis, ne itin spalvingas, ne itin vaiskus, nepasidabinęs voratinklių gijomis ir rasos lašelių vėriniais - vis tiek jis gražus. Artėjančios šalnos, dargana ir vėjai greit padarys gamtą niūrią, pilką, liūdną. Skubėkite gėrėtis.
Vasara iš tiesų trunka pusę metų. Gal tik šviesos vis labiau ir labiau trūksta, o va šilumos, gražių saulėtų dienų, ramaus gaivaus oro dar bus ir bus. Iki pat žiemos...