Savo vonios kambarį valote nuosekliai. Perkate geriausius valiklius, kad pašalintumėte nešvarumus ir nuosėdas. Tačiau jūsų pastangos lieka bevaisės: vonios kambaryje ir toliau lieka dėmių ant stiklo, dušo galvutė tebėra užsikimšusi, muilo nuosėdos dingsta tik trumpam. Jei tai primena jūsų situaciją,...
kietas vanduo
5 straipsnių
Dėl kieto vandens kenčia ne tik skalbimo mašina ar indaplovė, bet ir akvariume gyvenančios žuvytės. Elektros prietaisus tenka nuolat valyti nuo kalkių agresyviomis priemonėmis, kurios kenkia prietaisų būklei. Šią problemą galima išspręsti, žinant kelias gudrybes.
Jei sužinojote, kad jūsų namų vanduo kietas, neišvengiamai kyla klausimas – ar tai nepavojinga. Vandens kietumas nekelia didelės grėsmės sveikatai, tačiau gali sukelti įvairių nepatogumų, problemų namuose.
Tradiciškai vandens kietumas apibūdinamas kaip vandens galimybė reaguoti su muilu – kai vanduo kietas, muilas prastai putoja. Vandens kietumą nulemia įvairūs ištirpusių polivalentinių metalų jonai, daugiausia – kalcio ir magnio katijonai.
Amžinas klausimas – kuris vanduo yra sveikesnis žmogaus organizmui: kietas iš čiaupo, ar minkštintas? Specialistams nekyla abejonių, kad vandens dirbtinai geriau neminkštinti, nes tokiu atveju sumažėja didžioji dalis žmogui naudingų mineralinių medžiagų.