Jei šią vasarą dalyvavote klasės susitikime ir jums patiko, tai viskas gerai. Medicina jums nepadės, tik trumpai išaiškinsiu apie kompleksus ir nesklandumus, kurie yra jūsų galvoje.
klasė
48 straipsnių
Per prievartą į vieną suolą pasodinta su raidos sutrikimą turinčia bendraklase neteisybę prisimena iki šiol: mano pačios užduotims nebelikdavo laiko (3)
Švietimo įstatymo pakeitimais numatyta, kad nuo 2024 m. visos mokyklos ir visi darželiai turėtų priimti specialiųjų poreikių vaikus, jei jų tėvai, pasitarę su specialistais, nuspręs, kad lankyti tokią įstaigą yra geriausias sprendimas vaikui. Natūralu, kad tėvai ir patys mokytojai pasidalina į kelia...
Atviras ir jautrus interviu su ilgametę patirtį turinčia mokytoja: ar žinojote tai apie savo vaikus? (2)
Koks žmogus galėtų daugiausia papasakoti apie vaikus, jei ne tas, kuris su jais kasdien leidžia po kelias valandas? Mokytojo profesija – nepelnytai nuvertinta, nors tai atrodo ciniška: savo vaikų ateitį, logiška atrodytų, patikėti tik tam, kurį betarpiškai gerbi.
Niekam nekyla abejonių, kad švietimas ir jo kokybė yra svarbiausias jauno žmogaus gyvenime. Kiekvienais metais švietimui stengiamasi skirti nemažai dėmesio, kad būtų pagerintas ir užtikrinimas kokybiškas ugdymo procesas. Tačiau pasitaiko atvejų, kai kokybė nukenčia, o apie tai nėra pranešama atsakin...
Europai pasineriant į taupymo vajų vienas iš dažniau skambančių patarimų yra pakeisti buitinę techniką ekonomiškesne. Nors šių prekių pardavėjai sako, kad tokia technika taupesnė, tačiau atsipirkimas gali būti kur kas lėtesnis nei norėtųsi, o ir prekių efektyvumo žymėjimas kartais vers kraipyti galv...
Šio rugsėjo viduryje – mano paskutinė darbo mokykloje diena. Drąsiai galiu pasidalinti šio darbo patirtimi ir mintimis. Mokykla (kaip institucija) mažai kuo pasikeitė nuo tada, kai aš prieš 13 metų ją baigiau...
Modernioms mokykloms – moderni įranga: senas lentas su kreidomis keičia interaktyvūs projektoriai (8)
Estai pelnytai laikomi skaitmeninio raštingumo pavyzdžiu Europoje – dar iki pandemijos pradžios net 99 procentai šalies mokyklų mokymosi procese naudojo išmanius skaitmeninius sprendimus. Vienas jų – interaktyvūs projektoriai, pritaikyti ne tik kontaktiniam, bet ir nuotoliniam ar hibridiniam mokymui...
Jei pabodo kempinėle valyti užrašus nuo atgyvenusios juodos lentos, pats metas dalyvauti konkurse ir atsinaujinti savo klasę!
Mokykloms neišvengiamai teks prisiderinti prie kintančio laikmečio – ko labiausiai pasigendame šiuo metu? (6)
Mokyklos pertraukų metu pamatyti mokinį be telefono rankoje – ganėtinai retas reiškinys. Išmaniosiomis technologijomis šiais laikais naudojasi kone kiekvienas – kasdien bendrauja, pramogauja, ieško informacijos ir nuotoliniu būdu ja dalinasi tarpusavyje.
Po metų pertraukos grįžta ir jau penktą kartą Lietuvos moksleivius pasivaržyti bei laimėti įspūdingus prizus kviečia „Mokyklų kovos“, šiais metais virtusios „Mano klasė 2020“. Konkurso ambasadorius – garsusis „Radistas“, muzikos prodiuseris Jonas Nainys – moksleiviams dar ir žada padovanoti virtuali...
„Susimesti ant remonto ir baldams“: neapsikentęs darželio rinkliavos jaunas tėtis buvo priverstas netgi pameluoti apie savo pareigas (77)
Vaikų pirmoji darželio grupė, rugsėjo 1-oji mokykloje – tai neabejotinai tėvų atmintin įsirėžiančios dienos. Panašu, jog ne ką trumpiau tėvai atsimena ir nemalonius pedagogų prašymus „sumesti“ ant klasės remonto ar nupirkti šį tą naujo į kabinetą. Kodėl rinkliavos vis dar egzistuoja?
Viskam yra ribos. Kai prieš Naujuosius dalyvavau klasės susitikime, visa pakylėta, šį kartą be vyro (pripažįstame laisvus santykius), pasakiau sau: daugiau niekada. Nes nieko nėra šlykščiau už keturiasdešimt su pliusu vyrus, vis dar laikančius save eržilais.
Yra trys žmonių rūšys, trys tipai. Ir laimės jie siekia savais metodais, į tikslą eina savais ypatingais keliais.
Mažas mokyklas gelbėjančių jungtinių klasių, kurios mokosi skirtingo amžiaus mokiniai, galėtų pavykti atsisakyti per 3–5 metus, sako švietimo ministras Algirdas Monkevičius.
Norėčiau pasidalinti savo istorija apie patyčias mokykloje. Esu dešimtokė, turiu nerimo sutrikimą ir depresiją. Viskas prasidėjo rudens pabaigoje.
Gyvename Vilniaus centre. Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. mūsų vaikas turėtų pradėti lankyti pirmą klasę. Kovo 1-ąją, prisijungę prie e-sistemos, norėjome užregistruoti vaiką į mokyklą. Registracijai reikalinga įvesti adresą – įvedus išmetamos mokyklos priskirtos gyvenamajai vietai. Logiška, kad pirmas pas...
Mano penktokas informuotas, kad mokytojų atlyginimai maži ir valdžia juos skriaudžia. Ar čia normalu? (347)
Esu penktoko, kurio mokykla streikuoja jau visą savaitę, mama. Kadangi aš nuoširdžiai rūpinuosi savo vaiku, jo mokslais ir dažnai kalbuosi su klasės auklėtoja, gana gerai žinau mokyklų gyvenimą.
Vienuolika metų buvome bandomieji Švietimo ministerijos triušiai. Artėjant egzaminams norime pokyčių, tačiau tokių, kurie iš tikrųjų teiktų mums naudą.
Matematikos egzaminą laikiau prieš dvidešimt septynerius metus. Nieko jau neprisimenu ką ten reikėjo rašyti ir kokios tada buvo užduotys. Tik vieną gerai pamenu, kad nieko nemokėjau, tai nusirašiau nuo klasės pirmūnės, kuriai po to turėjau atsidėkoti meilės naktimi.
„Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“ J. V. Gėtė Netradicinės pamokos vaikams – kaip oro gurkšnis, išnirus iš vandens. Galime surasti nemažai ugdymo netradicinėse erdvėse pranašumų. Tokių pamokų metu mokytojas gali suteikti mokiniui daug praktiškų ir naudingų patarimų, re...