Kiekvienais metais Lietuvoje įregistruojama daugiau nei 14 tūkst. juridinių asmenų. Taigi vien Vilniuje viena ar kita forma veikia beveik 100 tūkst. įmonių. O ką jau kalbėti apie tuos, kurie įvairias paslaugas teikia užsiimdami individualia veikla. Konkurencija didelė, specialistai turi nemažą pasir...
komercinė paslaptis
11 straipsnių
Stelmokaitis ir Kontautas. Komercinių paslapčių teisinės apsaugos įstatymas – dar vienas bereikšmis reguliavimas ar papildoma apsauga verslui? (9)
Nuo 2018 m. birželio 1-osios Lietuvoje galioja komercinių paslapčių teisinės apsaugos įstatymas (KPTAĮ arba Įstatymas), įgyvendinantis 2016 m. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą Nr. 2016/943. Pagrindinė šio įstatymo misija – užtikrinti sklandų vidaus rinkos veikimą ir nustatyti pakankamą komerc...
Jūratė Liauksminaitė. Komercinė paslaptis ir darbuotojo sąžiningai įgyta patirtis, įgūdžiai, gebėjimai ar žinios – kur brėžti ribą? (2)
Pastaraisiais metais stebimas teisinių ginčų dėl neteisėto komercinių paslapčių atskleidimo ir panaudojimo, kuris dažniausiai laikomas ir nesąžiningos konkurencijos veiksmais, suaktyvėjimas.
Populiarėjant nuotoliniam darbui, kaip niekad aktualūs tampa konfidencialios informacijos, komercinių paslapčių apsaugos, nekonkuravimo, interesų konflikto vengimo klausimai. Žalos ir nesusipratimų norintys išvengti darbdaviai turi pasiruošti, apsibrėžti sąvokas ir informuoti darbuotojus iš anksto.
Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė keletą fundamentalių nutarčių pramoninės nuosavybės apsaugos srityje: išaiškino, kokios yra komerciškai vertingos informacijos rūšys, kokia informacija laikytina komercine paslaptimi, kaip tokius duomenis apsaugoti; pasisakė dėl ...
Vieną dieną nusprendžiate atleisti darbuotoją iš darbo, o gal jis išeina savo noru – nesvarbu. Darbuotojui buvote patikėjęs komercines savo įmonės paslaptis, bet jaučiatės saugiai ir ramiai (beveik), nes tarpusavyje buvote sudarę konfidencialumo susitarimą.
Europos Sąjungos valstybės narės iki 2018 m. birželio 9 d. privalo įgyvendinti direktyvą, harmonizuojančią komercinių paslapčių teisinę apsaugą Europos Sąjungos mastu. Ne išimtis ir Lietuva. Artimiausiu metu numatoma Lietuvos Respublikos Seime priimti naują įstatymą, kuriuo būtų užtikrinama komercin...
I. Pališkienė. 10 dalykų, kuriuos turite žinoti norėdami efektyviai apsaugoti komercines paslaptis (20)
Įmonės vis dažniau susiduria su komercinių paslapčių atskleidimo atvejais, kurie atneša nuostolių ir sumažina konkurencingumą rinkoje.
Europos Taryba 2016 m. gegužės 27 d. priėmė direktyvą dėl neatskleistos praktinės patirties ir verslo informacijos (komercinių paslapčių) apsaugos nuo neteisėto jų gavimo, naudojimo ir atskleidimo (toliau – Direktyva).
I. Karulaitytė-Kvainauskienė, G. Domkutė. Kaip apsisaugoti nuo įmonės viduje išauginto nesąžiningo konkurento (1)
Lietuvos įmonės dar per dažnai pamiršta, kad nesąžiningą konkurentą jos gali užsiauginti ir pačios, - rodo ne vienas teismo sprendimas.
2016 m. vasario 5 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį, kuria išaiškino daugelį komercinėms paslaptims tinkamai apsaugoti reikšmingų klausimų, tarp jų ir kokia informacija laikytina komercine paslaptimi, kokie duomenys apie įmonės klientus gali būti pripažįstami komercine paslaptimi ir ...