Konklava yra Bažnyčiai itin svarbus įvykis, kurio metu, popiežiui mirus arba atsistatydinus, išrenkamas jo įpėdinis. Daugeliu atvejų konklavos trunka vos kelias dienas, tačiau istoriniuose šaltiniuose aprašyta ir viena ypač užsitęsusi konklava.
Konklava
44 straipsnių

Konklava – tai procesas, kurio metu renkamas naujas Romos katalikų bažnyčios popiežius.
Konklava vyks 2025 metų gegužės 7 d., ji tęsis tol, kol bus išrinktas naujas pontifikas po popiežiaus Pranciškaus mirties.
Jeigu konklava bus sėkminga, tuomet visai netrukus sužinosime, kas bus kitas popiežius.
Konklava vyksta, kai popiežius miršta arba atsistatydina, kaip tai 2013 metais padarė Benediktas XVI.
Popiežiaus rinkimai: kaip viskas vyksta?
Konklavos metu kardinolai susirenka į Siksto koplyčią Vatikane, kur slapta tariasi ir priima sprendimą, kas taps naujuoju popiežiumi.
Procesas prasideda specialiomis rytinėmis mišiomis, po kurių 135 balsavimo teisę turinčių kardinolų susirenka Siksto koplyčioje – popiežiaus konklavos vietoje nuo 1858 metų.
Kad išrinktas kandidatas taptų popiežiumi, jis turi gauti du trečdalius kardinolų balsų. Pagal taisykles balsuoti gali tik jaunesni nei 80 metų amžiaus kardinolai.
Papabile – terminas, kuriuo neoficialiai vadinami daugiausiai galimybių tapti popiežiumi turintys kardinolai.
Po kiekvieno kardinolų balsavimo balsavimo lapeliai sudeginami specialioje krosnyje Siksto koplyčios viduje, o dūmų spalva lauke laukiančiai miniai signalizuoja, ar buvo išrinktas popiežius.
Balti dūmai – tai ženklas, kad popiežius jau išrinktas.
Juodi dūmai – tai ženklas, kad balsavimas nebuvo sėkmingas ir bus svarstoma toliau.
Oficialių kandidatų į popiežius nėra, tačiau kai kurie kardinolai laikomi papabile, t. y. turinčiais savybių, reikalingų tapti popiežiumi. Po to, kai šventasis Jonas Paulius II 1978 metais nutraukė šimtmečius trukusį italų įsigalėjimą šiame poste, pretendentų į popiežius ratas gerokai išsiplėtė.
Kardinolas Cristobalas Lopezas Romero, ispanų kilmės Rabato arkivyskupas, prisipažino šiek tiek nerimaujantis prieš pirmąją, kurioje dalyvaus, konklavą, bet ir drauge smalsaujantis. 72 metų dvasininkas yra vienas iš 133 kardinolų iš viso pasaulio, gegužės 7 d. pradėsiančių rinkti popiežiaus Prancišk...
Į konklavą išrinkti popiežiaus susirinkę katalikų kardinolai bus uždaryti, bet šią savaitę vykstant parengiamiesiems susitikimams juos gaudo žurnalistai, trokštantys sužinoti, kas bus kitas popiežius.
Angelo Becciu – už lėšų iššvaistymą teistas italų kardinolas, iš kurio popiežius Pranciškus buvo atėmęs jam suteiktas privilegijas – antradienį patvirtino nedalyvausiąs konklavoje renkant naują katalikų bažnyčios vadovą.
Žinia apie popiežiaus Pranciškaus mirtį supurtė maksimaliai įtemptų tarptautinių santykių fone, kurį amžinatilsį pontifikas, kaip daugelis tikėjo, galėjo iš esmės pakoreguoti.
Už finansinius nusikaltimus Vatikane nuteistas kardinolas tvirtina galintis dalyvauti būsimoje konklavoje, nors ir nėra įtrauktas į galinčių balsuoti sąrašą.
Kardinolai iš viso pasaulio gegužės 7 d. susitiks po Mikelandželo freskomis Siksto koplyčioje, kad po popiežiaus Pranciškaus mirties išrinktų naują Katalikų Bažnyčios lyderį.
Konklava, kurios metu kardinolai rinks naująjį popiežių, prasidės gegužės 7 dieną, pirmadienį naujienų agentūrai „Reuters“ sakė aukštas pareigas užimantis šaltinis Vatikane. Šią informaciją netrukus patvirtino ir Vatikano atstovas Matteo Bruni.
Edwardo Bergerio filmas „Konklava“ („Conclave“) – tai suimprovizuotas pasakojimas apie slapta, už uždarų durų vykstančius naujo pontifiko rinkimus – procesą, kuris tikrai prasidės Vatikane gegužės 5 d. Visgi kaip tiksliai „Oskaru“ apdovanota juosta perteikia tikrąją konklavos eigą?
Rengiantis popiežiaus konklavai, nuo pirmadienio lankytojams uždaroma Siksto koplyčia Vatikane, ketvirtadienį paskelbė Vatikano muziejai.
Kas bus kitas popiežius – šis sprendimas gali turėti didžiulį poveikį Katalikų Bažnyčiai. Be to, dėl daugelio priežasčių rinkimų procesas gali būti labai nenuspėjamas. Kardinolų kolegija po kelių savaičių susirinks į konklavą Siksto koplyčioje, kur diskutuos, o vėliau balsuos už savo pageidaujamus k...
Du balsavimo teisę rinkti naują popiežių turintys kardinolai pranešė nedalyvausiantys konklavoje. Valensijos arkivyskupas emeritas Antonio Cañizaresas negalės atvykti dėl sveikatos problemų, skelbia ispanų žiniasklaida.
Metodas, kurį Katalikų Bažnyčia taiko renkant popiežių, per pastaruosius 800 metų beveik nepasikeitė. Ši sistema vadinama „Popiežiaus konklava“ ir dabar, mirus popiežiui Pranciškui, bus naudojama renkant kitą popiežių.
Popiežiaus mirtis, kad ir kada išmuštų ta lemtinga valanda, neišvengiamai taps įvykiu, neapsieisiančiu be griežtai surežisuotų ritualų, ištisus amžius atliekamų, kai miršta Romos vyskupas. Reikia suprasti, kad kai kurios Vatikano tradicijos siekia be galo tolimus, senovės Romą menančius laikus.
Popiežius Pranciškus praleido septintą naktį ligoninėje be jokių komplikacijų, penktadienį pranešė Vatikanas.
Popiežius Pranciškus, kuris dėl sunkaus bronchito buvo paguldytas į ligoninę, yra rimtai sunerimęs dėl savo sveikatos ir prieš kovą dėl jo įpėdinio skuba užbaigti nesutvarkytus reikalus. Apie tai rašo „Politico“.
8 „Oskaro“, 12 BAFTA ir 9 „Auksinių gaublių“ nominacijas pelniusi juosta „Konklava“, kurioje įsimintinus vaidmenis atlieka tokios kino pasaulio kino žvaigždės kaip Ralphas Fiennesas, Stanley Tucci ir Isabella Rossellini, pagaliau atkeliauja į mūsų šalies didžiuosius ekranus. Šį penktadienį, sausio 3...
2022 metais pristatęs vieną galingiausių visų laikų karinių epų – nemirtingo Ericho Maria’o Remarque’o romano motyvais paremtą keturis „Oskarus“ pelniusį „NETFLIX“ platformos hitą „All Quiet on the Western Front“, režisierius Edwardas Bergeris nestabdo, pristatydamas dabar vieną ryškiausių 2024/2025...
Iki šių metų gruodžio aštuntosios tai būtų paprasčiausiai neįmanoma. Po šių metų gruodžio konsistorijos tokia galimybė atsiras. Tą dieną Romoje į kardinolus įšventintas Lietuvos arkivyskupas Rolandas Makrickas taps kardinolų kolegijos nariu. Pranciškui atsistatydinus ar mirus jis dalyvaus konklavoje...