Jei dar neteko valgyti perlinių kruopų košės su grybais, būtinai išbandykite. Visi ingredientai puikiai dera šiame patiekale. Vienas iš svarbių niuansų gaminant perlinių kruopų košę, – nepervirti jų: kruopos turi būti kramtomos konsistencijos.
kruopos
83 straipsnių
Kruopos – maisto produktas, išlukštenti sveiki, kartais poliruoti, ar smulkinti grūdai ar kitokios panašios sėklos. Kruopos gaminamos iš vadinamų kruopinių kultūrų (soros, grikiai, ryžiai, kukurūzai, miežiai, avižos, kviečiai, žirniai, lęšiai).
Pastaruoju metu pigęs saulėgrąžų aliejus gali vėl brangti, teigia kai kurie importuotojai, vežantys šią prekę išimtinai iš Ukrainos. Kainų analitikai savo ruožtu sako, kad paklausa tradiciškai auga prieš šventes, tačiau žmonės galimai turi sukaupę aliejaus atsargų.
Šį kartą „Misija ūkis“ laidoje: ekologiškumą ir tvarumą puoselėjančios kruopų gamyklos vadovė Iveta papasakojo apie grikių perdirbimą ir žaliosios energijos gamybą. Taip pat, saulės elektrinių ekspertė Ingrida pasidalino, kaip galima elektrines įsirengti pigiau ir gauti valstybės paramą. O gyvūnų my...
Maisto produktams akivaizdžiai pabrangus, ne viena šeima ima ieškoti pigesnių alternatyvų maitintis skaniai, sveikai ir ne itin brangiai. Juk buvo laikai, kuomet už 100 eurų galėdavai namo parsivežti net kelis maišus kokybiško maisto ir dar net kokiu desertu pasilepinti. Tačiau šiandien situacija pa...
Kokia spalvinga ir soti ta šiupininė sriuba. Joje rasi visko: ir mėsos, ir bulvių, ir kruopų. Norintys rūgštesnio šiupininės sriubos skonio, nepamirškite įpjaustyti alyvuogių.
Per šventes su artimaisiais ir draugais ragavome tiek tradicinius, tiek egzotiškesnius patiekalus, tad pirmąją Naujųjų metų savaitę norisi ko nors lengvo ir paprasto. Tai gali būti skaidulomis turtinga ir skani košė su uogomis. Tuo labiau, kad ji neatims brangaus ryto laiko, o jau lauks šaldytuve, p...
Kol vieni renkasi, ką greito ir skanaus suvalgyti pusryčiams, o kiti iš skubėjimo tiesiog juos praleidžia, panašu, kad labiausiai išlošia tie, kurie rytą pradeda nuo košės. Mitybos ekspertai įvairiems grūdams negaili pagyrų ir pažymi, kad ryte suvalgyta košės porcija – ne tik ilgai išliekanti energi...
Jei rūpinatės savo sveikata ir gera savijauta, neabejotinai norėsite į savo valgiaraštį įtraukti grikius. Šios kruopos turi nemažai skaidulinių medžiagų, yra puikus magnio, fosforo, kalio, kalcio, cinko, folio rūgšties šaltinis. O jei žinote tik tai, kaip išsivirti grikius pusryčiams, jums labai pra...
Lietuvoje rugsėjį toliau augo maisto kainos, nors šalyje jų vidurkis ir taip didesnis už Europos Sąjungos. Pasak ekspertų, pastebima ir dar viena nemaloni tendencija: verslas didėjančias sąnaudas vis dažniau permeta ant vartotojų pečių, praneša LNK Žinios.
Vaida Kurpienė dalijasi 4 patarimais, kaip efektyviai išnaikinti maistines kandis: liaudiškais patarimais siūlyčiau nepasitikėti (1)
Pandemijos metu, o vėliau prasidėjus karui nestigo patarimų kaupti maisto produktus. Žmonės pirko ir sandėliavo kruopas, makaronus, džiovintus vaisius. Tačiau jei šie produktai laikomi neteisingai, namuose gali įsiveisti kandžių. Jų gali atsirasti net ir saldumynų maišelyje ar gyvūnui skirto maisto ...
Maisto prekių kainoms šturmuojant vis naujas aukštumas, rinką stebintys specialistai ir ekonomistai neturi gerų žinių dėl vasaros ar rudens. Tuo metu su iššūkiais susiduriantys daržovių augintojai deda viltis į palankius orus.
Šaldytuve gali trūkti pieno, spintelėje – druskos ar pipirų, bet kruopų turime beveik visada. Kruopos yra be galo maistingas ir sveikas maisto produktas. O kadangi jų dar yra ir pačių įvairiausių rūšių – kruopomis paprasta varijuoti ir ruošti daugybę skirtingų patiekalų, rašoma pranešime spaudai.
Kodėl močiutė patrina veidrodį svogūno puse, o į cukrų įdeda lauro lapą – 22 gudrybės buities srityje iš senų laikų (1)
Daugelis šeimininkių, susidūrusios su kokiu nors sunkumu buityje, čiumpa telefoną arba ima ieškoti internete, kaip išspręsti problemą. Arba skuba valyti kokia nors agresyvia buitinės chemijos priemone. O juk daugelio dalykų galime pasimokyti iš savo senelių.
Kruopos – neatskiriama dalis kasdienės mitybos, ypač, jei norime valgyti sveikiau. Visgi, ne visos kruopos yra vienodai naudingos. Be to, labai svarbu atkreipti dėmesį, su kuo jas valgome, mat gali būti taip, kad priedai „sugadina“ visas gerąsias savybes.
Tvyrant karinei įtampai, šalies gyventojai suskubo galimoms rizikoms ruoštis iš anksto, pirmiausia – pasirūpinti maisto atsargomis. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad maisto atsargų krepšelyje turėtų atsidurti ne tik ilgai negendantys, bet ir didžiausią maistinę vertę turintys maisto produktai.
Nors kaip garnyrą prie mėsos patiekalų lietuviai dažniausiai renkasi bulves, grikius ar ryžius, paįvairinti mitybos racioną bei įprastiems patiekalams suteikti naujų skonių gali ir perlinės kruopos, rašoma pranešime spaudai.
Grikiai – greitai paruošiamos, o svarbiausia – sveikatai naudingos kruopos. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, grikiuose gausu geležies ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų bei vitaminų, todėl juos drąsiai galima valgyti kasdien, rašoma pranešime spaudai.
Virtuvė – tai tokia namų vieta, kurioje esantys daiktai privalo būti tikrai naudingi, saugūs ir sveiki. Štai kodėl norisi atkreipti dėmesį į tam tikrus įpročius, prilyginamus sveikos gyvensenos ir saugios aplinkos pažeidimams.
Prienų rajone įkurtos įmonės vadovė Dužinskienė – apie naują požiūrį į grikius ir plačius užmojus (1)
Kvapas, kuris tvyro gamykloje, man priminė garuojančią rytinę košę, pusryčių blynus arba kepiniams maišomą tešlą.
Kruopa, kuri turėtų atsidurti kiekvieno mitybos racione: tai puikus baltymų ir geležies šaltinis (17)
Norėdami gyventi ir maitintis sveikiau, kasdien ieškome naujų produktų. Vienas tokių – bolivinė balanda, pasaulyje žinoma ir vertinama jau tūkstantmečius, bet savo populiarumą Lietuvoje auginanti pamažu, rašoma pranešime spaudai.