„Eilinė lapų krūva palikta prie medžio? Taip atrodo daugeliui...“, – sakė gamtininkas ir tikino, kad kai kam tokios lapų krūvos yra išgyvenimo per žiemą klausimas.
lapai
66 straipsnių
Lapas – pagrindinis autotrofinių augalų mitybos organas, vykdantis fotosintezę. Lapai reguliuoja vandens apykaitą (transpiracija), aprūpina augalą deguonimi (kvėpavimas). Jie vadinami žaliaisiais augalų plaučiais.
Šį kartą ekspertai atsako į vieną dažniausiai daugiabučių namų gyventojų užduodamų klausimų – kada gi tvarkomi ir kur galop nukeliauja rudeniniai lapai?
Lietuviai pavargo grėbti lapus – dažnas įsigyja lapų pūstuvą: ekspertai įvardijo kainas ir patarė, kaip išsirinkti (2)
Lapų grėbimas rudenį yra vienas svarbiausių šio sezono darbų. Vis dėlto, jis gali būti erzinantis ir varginantis, ypač tada, jei reikia tai daryti dažnai. Tikriausiai dėl to vis daugiau gyventojų nusprendžia įsigyti lapų pūstuvą, kuris palengvina šį darbą. Pasidomėjome, kiek toks įrenginys kainuoja ...
Rudenį lauko darbai nesibaigia. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie biologiškai skaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti, ir kokia atsakomybė lauk...
Sodus turintiems gyventojams, kurie susiduria su nuolat nuo darbų pajuodusiomis rankomis, Donata pasiūlė išeitį. Nereikės net muilo, o rezultatas stebinantis.
Dėl tankių, gražiai blizgančių lapų ir ilgų į šonus besidriekiančių stiebų zamiokulkas, kitaip dar vadinamas pinigų medžiu, yra be galo mėgstamas. Žiemą šis elegantiškas augalas itin populiarus, kai namus norisi pagyvinti žaluma už lango orams nedžiuginant. Zamiokulką gana lengva auginti, tačiau ret...
Kambariniai augalai suteikia namams džiaugsmo, kai jie žaliuoja ir žydi. Tačiau ką daryti, jei ištinka bėda ir atrodo, kad augalas pamažu žūsta? Augalai nemoka kalbėti, todėl nelieka nieko kito, kaip tik rasti problemos priežastį ir būdą, kaip ją išspręsti, rašo „Delfi“ rubrika „Dom&Sad“.
Nors lapkritį sodo darbai nesibaigia, bene svarbiausias jų – tinkamai sutvarkyti nukritusius medžių lapus. Specialistai primena: nukritusių lapų negalima palikti ant vejos ar pilti aplink vaismedžius, pirmiausia, dėl augalams gresiančių ligų. Nukritę lapai neturėtų atsidurti mišrių atliekų konteiner...
Ruduo sodų savininkams visuomet būna įtemptas metas: reikia sutvarkyti šiltnamį, nuimti derlių, paruošti sodą žiemai, sugrėbti nukritusius lapus. Pakalbėkime, kaip galima geriausiai panaudoti rudeninius medžių lapus ir pasidžiaugti jų nauda. Pasirodo, tai puiki nemokama trąša, tik reikia žinoti, kur...
Apie įsibėgėjantį rudenį vis labiau primena krentantys lapai. Aplinka besirūpinantys dažnai nesutaria – rinkti juos ar palikti. Nors ekspertai pritaria, kad visiems atvejams universalaus sprendimo nėra, visgi norintys išsisukti nuo šio darbo, pasiteisinimo neras – palikdami pūti lapus po medžiais su...
Rudenėjant Aplinkos apsaugos departamento specialistai informuoja, kad gyventojams deginti nukritusius lapus reikėtų laikantis aplinkosaugos reikalavimų.
Šį rudenį dažniau pastebima klevo lapų demėtligė – gelstančius lapus nusėjusios juodos dėmės, antradienį pranešė Aplinkos ministerija.
Mulčius suteikia ne tik grožio. Gėlyne jis padeda išsaugoti dirvos drėgmę – purus, net 3 – 5 cm storio nesusigulėjęs mulčiaus sluoksnis gerokai sumažina drėgmės garavimą.
Norite organizmą papildyti pavasarį taip trūkstamais vitaminais – valgykite dilgėles. Šie augalai ir skanūs, ir naudingi sveikatai. Nuo seno Lietuvoje vertinamos dilgėlės turi ir ypatingą vietą tautinėje virtuvėje, o dilgėlių sriubos skonis dažnam pažįstamas nuo vaikystės.
Nuo kieto vandens ant augalų lapų po kurio laiko išryškėja suvis nepageidaujami balkšvi taškeliai. Tai vandenyje ištirpusios druskos ir mineralai, kuriuos žmonės paprastai vadina kalkių nuosėdomis arba apnašomis. Netrukus sužinosite, kaip tuos taškelius pašalinti.
Atėjus rudeniui tiek aplinkosaugininkai, tiek ugniagesiai gauna vis daugiau sodininkų ar kaimų gyventojų skundų dėl kaimynystėje deginamų gamtinių atliekų – nupjautų šakų, sugrėbtų lapų ar žolių.
Ruduojantys rudeniniai sodo medžiai tai ne tik atgaiva akims, bet ir galvos skausmas. Ką gi daryti su nukritusiais lapais?
Namo stogas, kaip ir kiekvienas daiktas, reikalauja bent minimalios sezoninės apžiūros, jei norime, kad jis tarnautų maksimaliai ilgai. Deja, daugelis žmonių užsidengę stogą apie jį tiesiog pamiršta, kol šis ne pačiais maloniausiais būdais pats primena apie save. Neprižiūrint dangos, laiku nepastebi...
Atsakė kartą ir visiems laikams: štai kaip automobilio salone veiksminga panaudoti lapų pūstuvą (15)
Sugalvojus išsivalyti automobilio saloną, rankos pirmiausia tiesiasi prie dulkių siurblio – arba to, kuris padeda namų ruošoje, arba specialaus, kokį galima rasti automobilių plovyklose.
Serbentai – unikalūs vaiskrūmiai, ne vien todėl kad uogos skanios ir vertingos, bet ir todėl, kad iš jų lapų galima užsiplikyti daug vitaminų turinčią arbatą. Kartais pastebime, kad serbentų lapai pasidengia raudonomis dėmėmis ir ima riestis. Kokia šių negalavimų priežastis ir kaip išgelbėti serbent...