lapai

66 straipsnių

Lapas – pagrindinis autotrofinių augalų mitybos organas, vykdantis fotosintezę. Lapai reguliuoja vandens apykaitą (transpiracija), aprūpina augalą deguonimi (kvėpavimas). Jie vadinami žaliaisiais augalų plaučiais.

Rudenį lauko darbai nesibaigia. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie biologiškai skaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti, ir kokia atsakomybė lauk...

dekor.delfi.ee

Kambariniai augalai suteikia namams džiaugsmo, kai jie žaliuoja ir žydi. Tačiau ką daryti, jei ištinka bėda ir atrodo, kad augalas pamažu žūsta? Augalai nemoka kalbėti, todėl nelieka nieko kito, kaip tik rasti problemos priežastį ir būdą, kaip ją išspręsti, rašo „Delfi“ rubrika „Dom&Sad“.

Apie įsibėgėjantį rudenį vis labiau primena krentantys lapai. Aplinka besirūpinantys dažnai nesutaria – rinkti juos ar palikti. Nors ekspertai pritaria, kad visiems atvejams universalaus sprendimo nėra, visgi norintys išsisukti nuo šio darbo, pasiteisinimo neras – palikdami pūti lapus po medžiais su...

Mulčius suteikia ne tik grožio. Gėlyne jis padeda išsaugoti dirvos drėgmę – purus, net 3 – 5 cm storio nesusigulėjęs mulčiaus sluoksnis gerokai sumažina drėgmės garavimą.