Akiniuotasis lokys vardu Tupakas laukia, kol Ekvadoro valdžia parūpins sraigtasparnį ir pargabens jį į mišką. Gyvūnas jau du mėnesius dienas leidžia Ekvadoro sostinėje Kite esančiame zoologijos sode, tačiau galiausiai turėtų būti perkeltas į natūralų arealą.
laukinė gamta
36 straipsnių
Nuvykęs į vieną atšiauriausių pasaulio vietų lietuvis susidūrė su itin ekstremaliomis sąlygomis: ten nėra namų, elektros, vandens (2)
Su gyvenamais ir civilizacijos paliestais Svalbardo plotais jus supažindinau pirmose „Ekspedicija Arktyje“ laidose. Toliau keliausime gilyn – ten, kur nėra jokių žmonijai įprastų patogumų – vien laukinė gamta, jokių turistų, pasakoja DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas.
Sekmadienio popietę buvo pastebėtas visai šalia žmonių kiemo po pievelę vaikštantis ežys. Ežiuko kelionė užfiksuota nuotaikingoje vaizdo medžiagoje.
Ar kada susimąstėte, kaip atrodo egzotinių gyvūnų gydytojos, gydančios lemūrus, beždžiones, jūrų kiaulytes, žuvytes ar net krevetes, darbo diena? Lietuvos sveikatos mokslų universiteto smulkių gyvūnų ligų rezidentė, dėstytoja ir „Dr. VET“ Lazdynų gyvūnų ligoninės egzotinių gyvūnų gydytoja Ieva Plung...
Kartais svarbu atsidurti tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Kaip tik taip aplinkybės susiklostė ir šias itin žiemiškas laukinės gamtos akimirkas užfiksavusiam fotografui.
Pasaulio laukinės gamtos fondas (WWF) pateikė naujausio tyrimo išvadą, kurioje teigiama, kad vos per 50 metų laukinių stuburinių gyvūnų populiacijos pasaulyje sumažėjo daugiau nei dviem trečdaliais.
Keliaudami po įvairias šalis dažnai norime parsivežti ir jas primenantį suvenyrą, o kai kurie jų – ypač iš egzotiškesnių kraštų – itin vilioja, mat nieko panašaus Lietuvoje neturime. Vis dėlto jei ketinate įsigyti laukinės gamtos suvenyrų, turėtumėte žinoti, kad kai kuriems jų taikomos tarptautinės ...
Aplinkosaugininkai sako, kad pomėgis lesinti paukščius vandens telkiniuose jiems kelia pavojų. Kištis į laukinės gamtos gyvenimą nevertėtų, o sparnuočiais galima pasirūpinti ir kitaip, teigiama Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Tėvo parduotas vaikas pasirinko gyvenimą tarp vilkų ir gyvačių: grįžimas į visuomenę buvo baisiausia gyvenimo akimirka (1)
Kai Marcosas Rodriguezas Pantoja pirmą kartą priešais save išvydo dubenį sriubos, nežinojo, ką su juo daryti. Vaikinas atidžiai įsmeigė akis ir merkė ranką į karštą, garuojančią lėkštę. Suprantama, sriubos jis neparagavo. Nusiplikinęs pirštus ėmė šokinėti iš skausmo aplink stalą, o nukritęs dubuo an...
Laukinę gamtą prisijaukinusi Eglė Aukštakalnytė-Hansen praeityje paliktos aktorystės nesigaili: gyvenimas Afrikoje įkvėpė naujai knygai (2)
Knygynų lentynose ką tik pasirodė nauja keliautojos, rašytojos, fotografės Eglės Aukštakalnytės-Hansen kelionių eseistikos knyga „Laukinė Motina Gamta“ (leidykla „Tyto alba“). Laukinė gamta – savotiški namai, pilni ramybės, tikrumo, kuriuose niekas nepozuoja, nemeluoja, pilni gražiausių spalvų, form...
Tyrimas parodė, kad dėl tokių ligų kaip COVID-19 kalti yra žmonės: kišam nosį ten, kur nereikia (231)
Pasaulinė pandemija yra geras metas pamąstyti apie tai, kur mes, kaip žmonės, suklydome. Žmonių poveikis gyvūnų populiacijoms visame pasaulyje tiesiogiai prisideda prie zoonotinių ligų (gyvūnams ir žmonėms bendrų ligų, kuriomis užsikrečiama tiesioginiu arba netiesioginiu būdu) plitimo, rodo neseniai...
Rusijos Tolimuosiuose Rytuose veikianti prieštaringai vertinama įmonė antradienį paleido į laisvę dar trys „banginių kalėjime“ laikytas didžiąsias orkas, antradienį pranešė mokslininkai.
Ar mada gali būti tvari? Tokį klausimą kelia bbcearth.com, nes mados industrija yra viena didžiausių planetos teršėjų, sukeliančių įvairių neigiamų pasekmių žmonių sveikatai bei laukinei gamtai. Daugelis pluoštų, iš kurių gaminami drabužiai, yra parduodami gerai žinomose parduotuvėse, tačiau jie pal...
Pirmadienio popietę kėdainietis žvejys Ruslanas Linevas leido plaukiodamas valtele Nevėžio upėje. Netikėtai vyriškis upės krante išvydo antiną, kuris tupėjo ir nejudėjo. Ir priplaukus arčiau paukštis nejudėjo iš vietos. Tuomet žvejys suprato, kad laukiniam paukščiui kažkas nutiko. Vyras jį iš lėto p...
John Betts yra laukinės gamtos fotografas, gyvenantis Jungtinėje Karalystėje. Kelionių metu jis įamžina gamtos ir joje esančios gyvūnijos grožį. Fotografas ne tik gėrisi jį supančia gamta, bet ir rūpinasi jos išsaugojimu, rašo BoredPanda.com.
Pietvakarinėje Kinijos Junano provincijoje anksčiau šį mėnesį juodoji riestanosė beždžionė antrus metus iš eilės atsivedė jauniklį – tai yra tikras persilaužimas vienos labiausiai nykstančių primatų rūšių reprodukcijos cikle.
Visai neseniai ūkininkai skundėsi jų laukams gervių daroma žala. Tačiau taip jau dažnai atsitinka, kad jie nemėgsta daug ko, kas užsuka į jų valdas. Kiek gervės iš tiesų daro žalos ūkininkų derliui?
Sakydamas „mačiau barsuką“ – šiandien jau nieko nenustebinsi. Pastaraisiais metais, gerokai sumažėjus lapių ir mangutų populiacijoms, barsukai mikliai užėmė jų nišą. Tačiau ką mes iš tiesų žinome apie šį miško gyvūną, ar kiek jį pažįstame?
Šie gyvūnai niekada nebuvo išlindę iš narvo, niekada nesišildė saulės spinduliuose, nevaikščiojo žole. Jie visą savo gyvenimą praleido patalpose ir galiausiai buvo išleisti į laisvę, jų begalinis džiaugsmas galėtų sužavėti kiekvieną.
Tanzanijos Ngorongoras - didžiausias pasaulyje ugnikalnio krateris, kurį vietiniai vadina „Afrikos rojumi“, o jo pavadinimas reiškia „didelę duobę“. Jis susiformavo prieš maždaug tris milijonus metų, kai sprogus magmai sugriuvo čia stovėjęs milžiniškas ugnikalnis.