Vienas didžiausių sodininkų ir daržininkų siaubų – grambuoliai. Jie minta augalų lapais, o jų lervos – augalų šaknimis. Lervos vystosi 3– metus, tad kas keleri metai grambuolių smarkiai padaugėja. Jei pradėję kasti dirvą aptikote nesimpatiškų grambuolių lervų, tuoj pat imkitės darbo – gegužės mėnuo ...
lervos
40 straipsnių
Lerva – viena iš vabzdžių nepilnos ir pilnos metamorfozės (vystymosi) stadijų, esanti tarp kiaušinėlio ir suaugėlio stadijos (nepilnos metamorfozės atveju) arba tarp kiaušinėlio ir lėliukės (pilnos metamorfozės atveju).
Vilniaus regiono maisto atliekas tvarkantis UAB „Energesman“, administruojantis Vilniaus mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) gamyklą, investuoja 1 mln. Eur į inovatyvią vabzdžių lervų technologiją. Jau šį pavasarį gyventojų virtuvės atliekos bus pradėtos maitinti naminių musių lervoms, iš kuri...
Vilniaus regiono maisto atliekas tvarkantis UAB „Energesman“, administruojantis Vilniaus mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) gamyklą, investuoja 1 mln. Eur į inovatyvią vabzdžių lervų technologiją. Jau šį pavasarį gyventojų virtuvės atliekos bus pradėtos maitinti naminių musių lervoms, iš kuri...
Pandemijos metu, o vėliau prasidėjus karui nestigo patarimų kaupti maisto produktus. Žmonės pirko ir sandėliavo kruopas, makaronus, džiovintus vaisius. Tačiau jei šie produktai laikomi neteisingai, namuose gali įsiveisti kandžių. Jų gali atsirasti net ir saldumynų maišelyje ar gyvūnui skirto maisto ...
Šiuo metu keliaujant po Lietuvą galima išvysti štai tokius vaizdus: pakelėse dešimtis kilometrų driekiasi apdžiūvę ir parudavę medžiai. Grynas.lt skaitytojas pasidalijo šiurpą keliančiomis nuotraukomis, kurias padarė Molėtų rajone. Šalia kelio buvo matyti daugybė medžių, nudžiūvusiais lapais, o dar ...
Atsisakančiųjų mėsos gretoms augant milžinišku tempu, tobulėja ir sprendimai, keičiantys vartotojų valgymo įpročius. Mėsos analogai – anokia naujovė, bet ar teko girdėti apie mėsą iš musių lervų? Kauno technologijos universiteto Maisto instituto (KTU MI) mokslininkė Aelita Zabulionė pranešime spauda...
Laboratorijoje šokinėjančias lervas tyrinėję mokslininkai aptiko unikalią jų elgseną: nieko panašaus nebuvo regėję (3)
Žmonėms nemalonios lervos ir kitokie šliaužiojantys gyviai, bet tik ne vabzdžius tyrinėjantiems mokslininkams – šie patys jų ieško.
Grynas skaitytojas Vytautas nufotografavo ant medinių lentelių besiilsintį juodą vabzdį. Jis kreipėsi į redakciją prašydamas padėti jį atpažinti. Atsako Gamtos tyrimų centro entomologė Jolanta Rimšaitė.
Didysis milčius – tai vabalas, kuris yra sutinkamas ir mūsų kraštuose. Tokį vardą jis gavo todėl, kad dažnai gyvena ten, kur laikomi miltai – sandėliuose, svirnuose, kepyklose. Iš tikrųjų, milčiai yra problema, nes misdami grūdų produktais savo išmatomis jie užteršia žmonių maistą. Tačiau Europos Są...
Kad ir kaip juokingai skambėtų šio rašinio pavadinimas, galiu patikinti, kad su rūkymu ar rūkalų gamyba tai niekaip nesusiję. Man musės lervos forma primena cigarą, o šiek tiek musės lervą pavoliojus ant delno su pirštu pasikeičia jos savybės, į kurias ir koncentruosiuosi.
Tuoj prasidės aktyvus plūdinės ir dugninės meškerės sezonas. Jo metu į žvejybą tempiamės begalę masalų ir jaukų. Apie tai, kaip masalus išlaikyti šviežius ir gyvybingus, ir pakalbėsime.
Dauguma žvejų apsiuvų lervas laiko tiesiog indelyje su vandeniu. Tačiau ne vienas yra pastebėjęs, kad, nors ir keičiamas vanduo, daug lervų žūva.
Vakarų Vokietijos Acheno miesto prekybos centrų pirkėjai nepabūgo išeiti iš savo komforto zonos ir išbandyti mėsainius su kirmėlių paplotėliais.
Žiedinė ekonomika – dar dažnam kiek keistai skambanti sąvoka, tačiau tai nauja ekonomikos rūšis, kurioje savo vietą atranda ir ekologija bei aplinkosauga, ir maisto atliekomis mintančios lervos.
Viena Karibuose atostogavusi britų pora išsiaiškino, kad namo po atostogų parsivežė nelabai malonų „suvenyrą“, rašo Didžiosios Britanijos laikraštis „The Daily Mail“.
Vėgėlė (lot. Lota lota, angl. Burbot, vok. Quappe) – vėgėlinių (Lotidae) šeimos žuvis. Vėgėlė yra vienintelis gėluose vandenyse gyvenantis menkių šeimos atstovas.
Rudenį atšalus vandeniui dauguma karpinių šeimos žuvų rūšių tampa įnoringos ir jas pagauti pasidaro sunku. Tačiau pasirinkus tinkamus jaukus ir masalus sėkmė vis tiek lydės. Štai trys dalykai, kuriuos šaltame vandenyje rekomenduoja naudoti žinomas britų žvejys sportininkas Colinas Mitchellas.
Rugsėjis ir spalis – puikus metas žvejoti karšius, tačiau vėstančiame vandenyje reikia laikytis kelių taisyklių, kurios gali nulemti sėkmę arba visišką fiasko. Žinoma, jei pasitaiko diena, kai karšiai kimba labai gerai, žvejo klaidos nebūna tokios lemtingos. Bet visi žinome, kad tokios dienos pasita...
Lynas (lot. Tinca tinca, angl. Tench, vok. Schleie) – karpžuvių žuvis, priklausanti karpinių (Cyprinidae) šeimai. Geriausiai kimba rugpjūčio mėn. Neršia birželio, liepos mėn.
Vijūnas (lot. Misgurnus fossilis, vok. Europäischer Schlammpeitzger) – vijūninių (Cobitidae) šeimos žuvis. Vijūno kūnas ilgas, plokščiais šonais. Uodegos pelekas suapvalėjęs. Žvynai smulkūs. Nugara geltonai ruda, šonuose – plati tamsi juosta, o jos viršuje ir apačioje po siaurą juodą juostelę.