Mokslininkai rado būdą prailginti ličio jonų baterijų tarnavimo laiką – prietaisai tarnaus ilgiau (4)
Naujame tyrime aprašytas būdas, kaip įprastoms ličio jonų baterijoms suteikti kur kas ilgesnį tarnavimo laiką.
18 straipsnių
Naujame tyrime aprašytas būdas, kaip įprastoms ličio jonų baterijoms suteikti kur kas ilgesnį tarnavimo laiką.
Kaip praneša Delfi, šiandien skubiosios pagalbos tarnyboms pranešta apie gaisrą Vilniuje, Trimitų gatvėje.
JAV, Tulsoje, Oklahomos valstijoje, namuose paliktas šuo kelis kartus įkando į ličio jonų maitinimo bloką ir taip sukėlė gaisrą.
Nauji tyrimai rodo, kad įkraunamos ličio jonų baterijos, naudojamos kasdieniuose prietaisuose, gali tapti vis didesniu dirvožemį ir vandens kelius teršiančių „amžinų cheminių medžiagų“ šaltiniu.
Elektromobiliams progresuojant, patobulėjo ir jų baterijos. Statistika liudija, kad per pastaruosius keliolika metų jie tapo pastebimai patikimesni ir patvaresni, o gamintojai drąsiau įsipareigoja pirkėjams vis ilgesniam laikotarpiui: per jį automobilis dažniausiai pakeičia netgi ne vieną šeimininką...
Nors dabar galima grožėtis balta ir snieguota žiema, visiems žinoma, kad Lietuvoje šis metų laikas – kaprizingas. Temperatūrų svyravimai, sniegas, ledas ir drėgmė iššūkių kelia ne tik įvairių mechanizmų, bet ir išmaniųjų įrenginių veikimui.
Lietuvoje kyla vis daugiau gaisrų dėl populiarių įrenginių įkrovimo. Nors skaičius dar nėra didelis, ekspertai perspėja – incidentų gali daugėti.
Ličio jonų akumuliatoriai daugiausiai naudojami išmaniuosiuose telefonuose ir vis dar kyla klausimas: ar telefono įkrovimas per naktį nesugadins jo baterijos?
Ličio jonų akumuliatoriai dėl savo kompaktiškumo ir didelės energijos talpos užkariauja pasaulį. Patogesnio gyvenimo siekdami technologijų kūrėjai vis labiau stengiasi atsisakyti laidų, tačiau kartais tikslo siekiama saugumo sąskaita.
Geram akumuliatoriui reikalingi du dalykai: didelis energijos tankis prietaisams maitinti ir stabilumas, kad jį būtų galima saugiai ir patikimai įkrauti tūkstančius kartų.
Elektromobiliai tradiciškai įkraunami per kelias valandas, tačiau mokslininkai rado būdą, kaip sutrumpinti šį laiką vos iki šešių minučių.
Pastaruoju metu nuvilnijo pranešimų banga apie gaisrus, įsiplieskusius dėl elektronikos įrenginių baterijų. Klaipėdoje gaisras kilo šiukšliavežėje dėl į mišrių atliekų konteinerį išmesto paspirtuko baterijos. Gargžduose dėl paspirtuko baterijos liepsnojo medinis pastatas. Paspirtukai degė ir Alytuje...
Lietuvoje toliau sparčiai populiarėja elektrinės transporto priemonės: elektriniai paspirtukai, riedžiai ir dviračiai, tačiau vis dažniau girdime apie jų keliamą pavojų. Vien mūsų šalyje ugniagesiams šiemet teko gesinti bent šešis gaisrus, kuriuos sukėlė būtent šių įrenginių baterijos. Specialistai ...
Tikriausiai esate girdėję situaciją, kai kraunamas išmanusis telefonas sukėlė gaisrą. Tokių atvejų tikrai ne vienas, o dažnas to kaltininkas – ličio jonų baterijos, kurios kartais užsidega ir net sprogsta. Ir štai praėjusią savaitę Gargžduose gaisrą sukėlė būtent tokia įkraunama paspirtuko baterija....
Sulaukęs 100 metų mirė Johnas Goodenough, kuriam 2019 metais buvo paskirta Nobelio premija chemijos srityje už ličio jonų akumuliatoriaus, sukėlusio revoliuciją šiuolaikiniame gyvenime, sukūrimą, pranešė Teksaso universitetas.
„Perėjimas prie elektrinės ateities, kai bus gaminamos vien elektra varomos transporto priemonės, yra neatsiejama mūsų tvarumo strategijos dalis, siekiant sukurti visapusę elektromobilių ekosistemą nuo baterijų iki įkrovimo. Tai apima mūsų pastangas įdiegti technines ir verslo naujoves, susijusias s...
Turtingose šalyse artimiausiu metu nusimato neregėtas elektromobilių antplūdis. Prognozuojama, kad iki 2030 m. keliuose važinės 145 mln. ektromobilių. Vien Europos Sąjungos šalyse – 30 mln. iš jų. Nors elektromobiliai atlieka svarbų vaidmenį mažinant išmetamųjų teršalų kiekį, tačiau jų baterijos yra...
Ką daryti, kad telefono baterija tarnautų ilgiau? Kaip pailginti telefono baterijos veikimą? Ar tikrai negalima jos įkrauti iki 100 proc.? Ir kas iš tiesų lemia baterijų gyvavimo trukmę?