Ko gero, išgirdę šio voro pavadinimą – nustebsite, nes anksčiau netekę tokio girdėti – didysis plūdvoris (lot. Dolomedes plantarius) – reta, Lietuvoje aptinkama rūšis, tačiau ją gyvai tekę regėti vienetams. Mokslininkai šią rūšį pristato kaip guolininkų šeimos vorą. Kuo jis ypatingas?
Lietuvos bioįvairovė
23 straipsnių
Vidutinis dančiasnapis (lot. Mergus serrator) – antinių šeimos paukštis. Lietuvoje įtrauktas į Raudonąją knygą ir yra retas veisimosi metu.
Šiaurinė katuogė (lot. Rubus arcticus) – Lietuvoje itin reta rūšis, įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą. Labiausiai paplitusi Šiaurės Europoje ir šiaurinėje Azijos dalyje.
Gauruotoji skolija (lot. Scolia hirta) - vabzdys, priskiriamas plėviasparnių vabzdžių būriui. Į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktas nuo 1991 m., šio vabzdžio populiacijos užfiksuotos Druskininkų ir Varėnos rajonuose.
Jeigu norėtumėte savo akimis pamatyti mėlynai žydinčią stačiają vaisginą (lot. Ajuga pyramidalis), turėtumėte keliauti į Kauną, Molėtus, Tauragę, Trakus, Varėną ar netgi pasidairyti pačiame Vilniaus rajone. Tiesa, nors šios vietos pripažįstamos kaip stačiosios vaisginos radimvietės, augalas itin ret...
Kol dauguma lietuvių nesunkiai atpažintų lietuviškuose kaimų darželiuose augintas rūtas, bendravardis rūtenis, ko gero, ne specialistui mažai girdėtas augalo pavadinimas.
Iš Lietuvoje aptinkamų 14 šikšnosparnių rūšių vasaros pabaigoje ir rudenį į pietus išskrenda 5 rūšių šikšnosparniai (tolimieji migrantai), o Lietuvoje žiemoti lieka 9 rūšys.