Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) ketvirtajame ture buvo visko: ir lyderių suklupimų, ir karčių pamokų, ir kilimo iš duobės, ir triumfo akimirkų.
Lietuvos sporto universitetas (LSU)
18 straipsnių
Visi žinome, kad reikėtų daugiau judėti, tačiau dažnai teisinamės laiko nebuvimu. Apie tai, kokią įtaką fizinis aktyvumas daro mūsų fizinei bei psichinei sveikatai, ir kodėl laiko jam rasti verta, laidoje „Delfi rytas“ papasakojo Lietuvos sporto universiteto (LSU) dėstytoja Kristina Poderienė.
Jei vasarą varžęsi šalies olimpiečiai per pastaruosius trisdešimt metų lyderiavo kai kuriose sporto šakose ir vežė trofėjus namo, tai žiemos olimpinėse žaidynėse nuo nepriklausomos Lietuvos atkūrimo medalio nelaimėjo nė vienas tėvynainis.
Likus mažiau nei mėnesiui iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių sėkmės spindulys nutvieskė Rupoldingo (Vokietija) biatlono trasoje čiuožusio Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumno Vytauto Strolios pasirodymus.
Sporto įstatymo pataisos, o konkrečiai 11 straipsnis, kuriame buvo siūloma, kas netolimoje ateityje galėtų dirbti sporto specialistais arba treneriais Lietuvoje, sukėlė didžiules diskusijas sporto pasaulyje. Sporto atstovai sako, kad dabar galiojantys įstatymai ir taip itin susiaurina šios srities s...
Mitybos specialistas: yra vienintelė taisyklė, kuria dauguma turėtų vadovautis norėdami atsikratyti svorio (241)
Egzistuoja įvairiausių dietų, tačiau specialistai vis dažniau kartoja, kad, nors laikantis jų svorio ir atsikratysite, tačiau vos tik grįžus prie senų įpročių, kilogramai grįš su trenksmu. Lietuvos sporto universiteto (LSU) biomedicinos mokslų daktaras, mitybos specialistas Artūras Sujeta sako, kad ...
Kaip gyventi ne tik ilgai, bet ir kokybiškai? Paskaitoje „Ilgaamžiškumo mokslo ir praktikos paslaptys“ Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas pasidalino labai svarbiai informacija.
Išlikti aštraus proto iki žilos senatvės – daugelio svajonė. Visgi, senstant dažnas susiduria su gąsdinančiu senėjimo požymiu – protinių gebėjimų silpnėjimu, demencija. Kraujagyslinės demencijos sindromas paveikia žmogaus atmintį, mąstymą, orientaciją, sugebėjimą mokytis, protavimą. Tačiau psichiatr...
Žiūrėkite, ką valgote, – profesorius pasakė, koks maistas sukelia vėžį, o kas sėkmingai su juo kovoja (156)
Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas sako, kad, remiantis tyrimais, vėžiui atsirasti genetika turi tik 5–10 proc. įtakos, o aplinkos veiksniai – mityba, sportas, gyvenimo būdas – net apie 90–95 proc. Profesorius savo paskaitoje papasakojo, koks maistas padės apsisaugoti ...
Jei norime gyventi ilgiau – privalome sportuoti, žino, tikriausiai, visi. Tačiau neseniai atlikti tyrimai parodė, koks sportas prideda daugiausiai metų prie gyvenimo. Daugelį tai gali nustebinti. Pasirodo, jei norite būti ilgaamžiais – turėtumėte užsiimti tenisu.
Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas savo paskaitoje pristatė, kokie gyvensenos įpročiai pagal mokslininkų tyrimus padeda pasiekti ilgaamžiškumą bei kaip patys šimtamečiai apibūdina savo ilgo gyvenimo paslaptis.
Mitybos specialistas sudėliojo akcentus, kaip šiuo metu lieknėti: kartais užtenka atsisakyti vieno produkto (66)
Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Artūras Sujeta sako, kad kelių kilogramų lengvai būtų galima atsikratyti vos atsisakius vieno produkto – gazuotų gėrimų. Ekspertas turi ir kitų patarimų, kaip karantino metu išlaikyti gerą figūrą ar ją net pagerinti.
Liaupsinamas alyvuogių aliejus nėra toks nekaltas: netinkamai naudodami, prisidarysite daug žalos (83)
Tai, kad alyvuogių aliejus turi daugybę sveikatai naudingų ir net būtinų medžiagų, yra girdėjęs bene kiekvienas. Vis dėlto neapsigaukite – neteisingai naudojant šį riebalą, galite padaryti didžiulę žalą savo kūnui.
Profesorius patarė, kaip apsisaugoti nuo 40 lėtinių ligų: įvardijo ribą, kurią peržengus niekas nepadės (78)
Grįžę namo po sunkios darbo dienos krentate ant sofos ar išsitiesiate patogiame krėsle, o tada ten pat praleidžiate visą vakarą, kol susiruošiate miegoti. Toks poilsio būdas tikriausiai dažnas scenarijus kiekvienuose namuose. Tačiau yra blogų žinių – ilgiau užsisėdėjus, sveikatai nebepadės ir intens...
Tikriausiai frazę „noriu numesti svorio, bet nenoriu sportuoti ir laikytis dietos“ esame girdėję kiekvienas. O tada tyliai nusijuokiame – juk tai tikrai neįmanoma. Vis dėlto du mitybos specialistai sako kiek kitaip – norint numesti svorio, tikrai nebūtina pradėti intensyviai sportuoti ar laikytis gr...
Profesorius papasakojo, kodėl smegenys ima vis mažiau atlikti savo darbą: pateikia 6 žingsnius, kaip to išvengti (110)
Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda savo sugebėjimus. Žinių radijo laidoje „Ekspertai pataria“ Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas patarė, ką reikia daryti, kad mūsų smegenys būtų plastiškos.
Pasitikrinkite: profesorius pateikė 10 pagrindinių kriterijų, kuriuos turėtų atitikti jaunas, sveikas ir tvirtas vyras (266)
Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas pateikia 10 pagrindinių fizinio parengtumo kriterijų, kuriuos turėtų atlikti jaunas, tvirtas, visapusiškai pasirengęs vyras. Pasak profesoriaus, tai – geros sveikatos užtikrinimas.
Jei rūpinatės sveikata, privalote žinoti šiuos 7 savo rodiklius: kontroliuodami juos išvengsite 40 lėtinių ligų (69)
Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas sako, jei jums rūpi jūsų sveikata, tai privalote žinoti šią visiems suprantamų ir prieinamų rodiklių septyniukę „ką tik išlipę iš lovos“!