Ekspertai mano, kad liežuvio forma, spalva ir tekstūra gali daug pasakyti apie mūsų sveikatą. Idėja, kad liežuviai atskleidžia svarbią informaciją apie mūsų kūno būklę, gyvuoja jau tūkstančius metų. Maža to, ji vystėsi iš karto keliose šalyse ir kultūrose. Jei tikėtume tradicine kinų medicina, kiekv...
liežuvis
63 straipsnių
Liežuvis (lot. lingua) – judrus, iš skersaruožių raumenų sudarytas ir gleivinės dengiamas stuburinių gyvūnų virškinimo sistemos organas, esantis burnos ertmėje.
Skubios pagalbos skyriaus medikams savo darbe tenka susidurti ir su labai neįprastomis situacijomis. Viena tokių, kuria socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus medikai, nutiko neseniai.
Šv. Velykos sunkiai įsivaizduojamos be užkandžių su liežuviu. Šįkart virtuvės šefai Paulius Lenkšas ir Pavels Matveks kviečia pasigaminti gardžius užkandžius su liežuvio įdaru. Gamindami užkandžius su liežuvio vyniotiniu užtruksite vos 15 minučių.
Artėjant Velykoms, ekspertai kviečia išmėginti kelis nesudėtingus patiekalus iš mėgstamiausios mėsos, kurie tikrai galėtų tapti šventinio stalo pažiba. Tekste – 4 mėsos receptai: įdarytos kalakutų šlaunelės, salotos su liežuviu ir daržovėmis, vištienos pyragas,sSultinga kiaulienos nugarinė.
Ant šv. Velykų stalo dažnai puikuojasi mėsos ar liežuvio vyniotinis. Tad šįkart kviečiame jį pasigaminti patiems. Liežuvio vyniotinio skonį įvertins visi.
Atsistokite prieš veidrodį, išsižiokite ir pakelkite liežuvį – po juo turėtumėte pamatyti plėvelę, kuri vadinama liežuvio pasaitėliu. Rodos, tokia menka kūno dalis, tačiau ji gali daryti didelę įtaką kalbai ir net šveplavimui.
Gydytojas įspėja: nebandykite to patirti savo kailiu, bet visgi ką daryti, jeigu prišalo liežuvis? (2)
Jeigu jums taip nėra nutikę, tai tikriausiai visi turite draugą, kuris vaikystėje yra bandęs palaižyti metalinį turėklą ir tai baigėsi gera pamoka tiek jam, tiek draugams. Nenorėčiau, kad šis straipsnis taptų iššūkiu ir vaikai sugalvotų pabandyti tai patirti savo kailiu, bet visgi ką daryti, jeigu p...
Pasiruošimas šventiniam laikotarpiui įsibėgėja. Galima pastebėti, kad miestai po truputėlį puošiami kalėdiniais akcentais, o mėnesio pabaigoje bus įžiebtos ir įspūdingosios žaliaskarės. Prekybos centruose taip pat jau „apsigyveno“ Kalėdos. Ir, visai natūralu, po truputėlį daugelis žmonių pradeda gal...
Mokslininkai teigia nustatę šeštą pagrindinį skonį, kurį aptinka mūsų liežuvis. Remiantis naujo tyrimo rezultatais, be saldumo, rūgštumo, sūrumo, kartumo bei umamio, jaučiame ir amonio chloridą.
„Norint tapti sveikesniems, nebūtina imtis ko nors radikalaus. Net ir labai maži nauji įpročiai gali smarkiai pagerinti jūsų sveikatą“, – sako gydytoja Asta Keturkienė. Šiuolaikinės medicinos atstovė, konsultacijas derindama su senovės medicina ajurveda, pataria išbandyti du labai nedaug laiko ir pa...
Neveltui apie šventes – liežuvio salotos yra vienas didžiųjų metų švenčių delikatesas. Tačiau juk nebūtina laukti švenčių – gardžiomis liežuvio salotomis galima mėgautis ir vėsų rudenį.
Archeologai Egipte aptiko kelias senovines mumijas, kurioms toje vietoje, kur turėjo būti liežuvis, buvo įdėtos auksinės plokštelės.
Pasakė, kada reikia susirūpinti dėl liežuvio apnašų: kai kuriais atvejais tai gali būti ir vėžio požymis (5)
Išskyrus tuos atvejus, kai valgėte mėlynių ar aviečių, liežuvis yra rožinis, su balkšvu atspalviu, be įtrūkimų, pūslelių ar pan. Ant sveiko liežuvio matosi mažyčiai taškeliai – papillae, arba speneliai, kuriuose yra skonio receptoriai ir temperatūros jutikliai. Vis tik kartais pastebime ant liežuvio...
Tarp tėvų sklando legenda apie naują procedūrą: rado būdą, kaip be skausmo išspręsti dažnai pasitaikančią problemą (2)
„Mano jauniausiam pacientui buvo dvi dienos. Tėveliai naujagimį į kliniką atvežė tiesiai iš gimdymo namų“, – pasakojo medicinos mokslų daktarė Solveiga Bakė.
COVID-19 pasižymi daug keistų ir netikėtų simptomų. Garsus Jungtinės Karalystės (JK) profesorius neseniai akcentavo dar vieną mažiau žinomą naujojo koronaviruso sukeliamos infekcijos požymį – vadinamąjį COVID liežuvį.
Pažiūrėkite į savo liežuvį – daug kas paaiškės apie jūsų sveikatą: būtinai priežiūrai dantų šepetėlio neužteks (11)
Į kasdienybę įsisukę net nepastebime, kaip dažnai naudojame liežuvį ir koks jis mums svarbus. Per dieną jis turi labai daug darbo, tačiau retas kuris prisimena liežuvį „nuprausti“. Pastebėkite, kaip jūsų burnos organas atrodo ryte. Sveikos gyvensenos konsultantė Asta Keturkienė sako, kad visiems kas...
Gydytojų komanda Vilniuje atliko unikalią operaciją: vėžiu sirgusiam vyrui iš odos padarė naują liežuvį (56)
Dėl piktybinio susirgimo netekus žandikaulio, nosies, ar net liežuvio dalies, gyvenimo kokybė gali ir nepasikeisti. Tuo pasirūpina rekonstrukcines operacijas atliekantys chirurgai. Plačiau apie šias operacijas ir apie tai, kaip atkurti liežuvį – DELFI papasakojo Nacionalinio vėžio instituto galvos –...
Žmogaus organizmas – unikali ir galinga cheminė laboratorija, kurioje vykstančius procesus reguliuoja ypač griežtos taisyklės ir dėsningumai. Nors ir atrodo, kad visos mūsų kūno ląstelės jau nuodugniai ištirtos, ir toliau tenka kalbėti apie reiškinius, kurių atradimas sukelia tikrą sensaciją.
Nežinau, kaip jūs, bet esu kuklių tradicijų palaikytoja ir stengiuosi stačia galva nenerti į naujų madų sekimą. Žinoma, gyvename laisvoje šalyje, sulaukiame vis naujų vėjų įvairiose srityse, įskaitant maisto kultūrą, ir visi turi teisę mėgautis jų gaiva. Tiesa, kad šventes pasitinkame kitaip, nei mū...
„Ar liežuvį prarijai?“ – toks klausimas dažnai užduodamas kalbėti nenorinčiam žmogui. Žinoma, jį užduodantis žmogus iš tiesų nemano, kad pašnekovas prarijo savo liežuvį, tačiau kitose situacijose manoma, kad tai – rimta grėsmė. Bet ar iš tiesų žmogui įmanoma praryti savo paties liežuvį?