Visų laukinių paukščių rūšys Lietuvoje yra saugomos pagal Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą. Įstatymas numato, kad bet kokie veiksmai, susiję su paukščių lizdų ardymu, perkėlimu ar niokojimu, yra griežtai draudžiami, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
lizdas
44 straipsnių
Lizdas – gyvūnų statinys kiaušiniams dėti, perėti, jauniklius auginti ir slėptis nuo priešų. Lizdus įsirengia paukščiai, žinduoliai, varlės, žuvys, vabzdžiai. Lizdai gali būti pavieniai arba po labai daug vienoje vietoje (kolonija). Jie įrengiami iš įvairių medžiagų: sausų žolių, medžių šakelių, lapų, augalų liekanų, taip pat iš vaško, seilių, dumblo ir kt.
Vilnietės balkone ėmė kurtis kregždės, jau lipdo lizdą. Moteris nežino, kaip elgtis, baiminasi, kad paukščiai terš, teks nuolat valyti. Ornitologas paaiškino, kaip elgtis ir ko daryti negalima.
Lietvamzdyje lizdą kraunantis paukštis sukėlė nerimą namo šeimininkams: ornitologas patarė, kaip pasielgti (1)
Agnė sodyboje pastebėjo skraidančią zylę. Ši, pasirodo, įsigudrino įlįsti į lietvamzdį ir ten dabar bando susisukti lizdą. Moteris baiminasi, kad didesnis lietus naujuosius paukščio namus nuplaus su visais jaunikliais. Ornitologas patarė, ką galima padaryti. Tik veikti reikia greitai.
Prie ežero poilsiavusi Laima ant beržo pastebėjo kabant neįprastą darinį. Tokių dažnai nepamatysi.
Šis lizdas gamtininko Deivido Makavičiaus visai neseniai nufotografuotas netoli Grūšlaukės kaimo (Kretingos raj.). Lietuvoje, ko gero, kito tokio atvejo nėra, sako jis.
Pamačiusi kaimynės balkono pavojingus „gyventojus“, vilnietė neteko žado: į mano prašymus susitvarkyti jovalą niekas nereaguoja (2)
Daugiabučių gyventojams, kurių balkonai nėra įstiklinti, reiktų atidžiau sekti, kas juose darosi. Mat, vieną dieną galite rasti staigmeną: širšių ar vapsvų lizdą. Dar liūdniau, jei lizdas susuktas ne jūsų, bet kaimynų balkone, o nepageidaujami svečiai nuolat lenda ir į jūsų namus. Tokia istorija dal...
Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą policijai rašo, o tai, kas ant širdies guli, išsikalba, kaip pačiam artimiausiam žmogui. Tai ne ištrauka iš fantastinio filmo, tai Lietuva. Būna ir taip – Vilniuje, Šeškinės rajone yra tokia alėja, kur kaimyn...
Lančiūnavos miško biosferos poligone praėjusių metų rudenį vienas mažojo erelio rėksnio lizdas, pažeistas greta virtusio medžio, iškrito ir subyrėjo. Krekenavos regioninio parko direkcijos iniciatyva lizdas buvo atstatytas.
Vasara – metas, kai norisi kuo labiau išnaudoti turimus balkonus ar terasas. Gaivios kavos ar arbatos puodelis rytinės saulės spinduliuose, o gal vakarinis pašnekesys su artimuoju vakarėjant. Sostinėje gyvenanti Danguolė taip pat mielai šią vasarą pasinaudotų savo balkonu, tačiau nebegali. „Kaskart,...
Remontuodami būstą arba kraustydamiesi į naujus namus, galvojate apie telekomunikacinio tinklo įrengimą savo gyvenamojoje erdvėje? Į ką reikia atkreipti dėmesį planuojant interneto ir televizijos laidų tiesimo darbus ir kaip šiuos darbus atlikti patikimai ir greitai? Pabandykime atsakyti į visus šiu...
Į DELFI redakciją kreipėsi vilnietė Augustė, susirūpinusi dėl žmones puldinėjančių varnų Lazdynų mikrorajone prie Architektų g. 81 namo. Moteriai ne tik teko stebėti varnų užpuolamus praeivius, bet ir nukentėti pačiai: varna snapu prakirto moters galvą.
Vilniečiai neprisišaukia pagalbos: daugiabutyje įsiveisė širšės, bet ne jos yra didžiausia problema (53)
Vilniečiai susidūrė su neįprasta problema – daugiabučio ventiliacijos angose apsigyveno širšių spiečius. Širšės skraidė žmonių butuose, tad jie kreipėsi į namą administruojančią bendrovę prašydami išspręsti šią problemą.
Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, balkone, o vėliau ir kambaryje pastebėjusi keistą darinį, kuris jai buvo panašus į grybą. „Norėčiau sužinoti – kas per grybas (ar „ufonautų“ erdvėlaivis) apsigyveno pas mane?“, – šmaikščiai klausė ji.
Australijoje, netoli Niukaslo tūkstančiai bičių įsikūrė vieno namo sienos ertmėse. Iškeldinus bites, namo šeimininkei teko ne vieną valandą valyti ir tvarkyti savo namus.
Nuo širšių įgėlimų kasmet Lietuvoje miršta daugiau žmonių nei nuo gyvačių, tad jei šie vabzdžiai netoliese susisuko lizdą, apsidžiaugia nedaugelis. Tačiau prie širšių lizdo nagus kišti norint jo atsikratyti drąsu ne kiekvienam.
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytoja Laura, kuri pasakojo, kad po jos balkonu devintame aukšte vapsvos susisuko lizdą. Persigandusi mergina nežinojo, kaip tokiu atveju elgtis.
Bronkso zoologijos sode gyvenančių Javos marabu (lot. Leptoptilos javanicus) gandrų pora tapo pakaitiniais tėvais, sėkmingai išperėjusi du jauniklius, iš kurių vienas kiaušinis priklausė kitai porai.
Žąsis tik dabar atsigauna po sunkių nudegimų, kai jos lizdą uždegė numesta nuorūka. Žmonės greitai pribėgo su vandens kibirais, norėdami išgelbėti paukštį, tačiau žąsis vis tiek nudegė, nes bandė apsaugoti savo kiaušinius, skelbia portalas dailymail.co.uk.
GRYNAS.lt skaitytojas Rolandas Kalinauskas Prienų rajone per vasarą sėkmingai išaugino tėvų išmestą gandrą ir neseniai jį išlydėjo į šiltuosius kraštus. Dalinamės nuoširdžiu skaitytojo pasakojimu apie gandro auginimo džiaugsmus ir rūpesčius. 2014-ųjų gegužės 29 dieną pamačiau kaip kiemo gandras iš s...
JAV Kolorado valstijoje viena moteris, gyvenusi namuose su maždaug 10 tūkst. bičių, įsikūrusių jos namo pastogėje, pirmadienį galiausiai nusprendė, kad atėjo metas su jomis atsisveikinti. Liz Fusiler teigė, kad bičių lizdas ten jau kabėjo, kai ji nusipirko šį namą, tačiau tikino iš karto nesupratusi...