Surinkus bulves darže, lysvės lieka tuščios. Kai kurie daržininkai iš rudens ant jų atveža mėšlo ir jas suaria, kad paruoštų juodžemį pavasariniam sodinimui. Tačiau yra ir kitas būdas: sklypą galima apsėti sideratais. Kas tai yra ir ką jos duoda, ką ir kada sėti sideratais?
lysvės
28 straipsnių
Daržininkai bando įvairiais būdais padidinti bulvių derlių. Norint gauti ankstyvą derlių, rekomenduojame lysves uždengti ta pačia medžiaga.
Neskubėkite nusimauti daržininko pirštinių – dar laukia antrasis sėjos sezonas. Liepos pirmoji pusė – optimalus laikas pakartotinei sėjai.
Vyresni plungiškiai dar atsimena tuos laikus, kai daržai vešėjo kone prie visų daugiabučių namų. Dabar daržovių lysvės mieste – jau retas vaizdelis, tad gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną – A. Jucio gatvėje išvydę miniatiūriniuose daržiukuose plušantį gražų pulkelį žmonių, tiesiog negalėjome pr...
Į mūsų kiemus žengęs pavasaris ėmė diktuoti ir savo laikotarpio taisykles. Todėl daugelis joms paklūstančių pradėjo ne tik galvoti, bet ir ruoštis greitai prasidėsiančiam daržininkystės sezonui: kas galbūt užsiima dar tik sėja, kas jau grožisi ir puoselėja pirmuosius daigus, o kas svarsto, kur šieme...
Šiltnamyje dažniausiai daromos dvi lysvės, iš abiejų praėjimo pusių. Tačiau tokia sistema tinka tik tokiu atveju, jeigu šiltnamio plotis – 2–2,5 m. O kaip elgtis, jeigu jūsų šiltnamis – 3 m pločio? Būtent tokis standartiškai būna polikarbonato šiltnamiai.
Vis daugiau žmonių nusprendžia sode įsirengti ne paprastas, o pakeltas lysves – jos ne tik gerai atrodo, bet ir yra lengviau prižiūrimos. Tačiau jei norite, kad jos iš tiesų pasitarnautų, svarbu jas tinkamai įrengti.
Jei kitiems metams planuojate naują šiltnamį, dabar pats laikas pradėti tam ruoštis. Tačiau juos statome ne kasmet, todėl pravartu prisiminti, ko reikia sėkmingam ir gausiam šiltnamio derliui.
Savo pačių užsiaugintos daržovės padeda sutaupyti nemažai pinigų. Tačiau kaip užsiimti daržininkyste, jei jūsų sklype yra nedaug vietos?
Pavasarį atbunda gamta, o kartu su ja ir noras vėl kibti į darbus sode ar darže. Jau metas genėti vaismedžius, daiginti daržoves, pasiruošti dirvožemį sodinimui ir iš esmės susitvarkyti aplinką.
Nors tikrasis pavasaris, nepaisant nuolatinių atšilimų, dar tolokai, tačiau sodininkai jau gali traukti staliaus įrankius ir po truputį meistrauti šiltlysves, kurios auginamas ypatingai ankstyvas derlius.
300 skirtingų pomidorų veislių – tiek šiemet savo pomidorų ūkyje jų augina agronomė ir kolekcionierė Vilija Juškevičienė. Moteris sodyboje, netoli Jiezno, Prienų rajone, turi didžiulį šiltnamį, kur kasmet sodina skirtingas pomidorų veisles ir džiaugiasi vis kitokiais vaisiais. Ji sako, kad jos versl...
Kiekvienais metais vis labiau žaviuosi piktžolėmis. Jų daug, auga aktyviai, joms nerūpi sausros, karščiai – jos auga visada. Kerpu, trimeriuoju, raunu tas piktžoles kiekvieną savaitgalį, o joms vienodai – auga, klesti, veši ir bujoja. Tik praleidi kokį savaitgalį, tai jos jau ir žiedelius kažkokius ...
Profesionali sodininkė pataria: kaip turėtų atrodyti pirmoji jūsų lysvė ir ką turėtų žinoti kiekvienas (7)
„Delfi TV“ laidos „Geltonas karutis“ vedėja Lina Liubertaitė yra sukaupusi ilgametę patirtį sodininkystės ir apželdinimo srityje. Šiandien ji aptaria tris skirtingus būdus kaip galima įrengti lysvę, pasakoja apie dirvožemio kokybės gerinimą ir rekomenduoja augalus, tinkančius kiekvieno daržui.
Ar žinote, kad mišrus sodinimas gali išspręsti darže nemažai problemų? Pavyzdžiui, kopūstai ilgai auga ir užima nemažai vietos lysvėse. Jei šalia kopūstų 30-40-ą dieną pasėsite ridikėlių, nuimsite du derlius iš vienos vietos. Jei šalia kopūstų pasėsite serenčių, amarai nepuls kopūstų, nes nemėgsta s...
Nors išvysti karvę šiais laikais sudėtinga net kaime, dvi mūkiančios raguotosios vaikštinėjo Panevėžyje po Rožyno individualių namų mikrorajoną.
Nuo seno yra žinoma, kad pūvančios organinės medžiagos išskiria šilumą. Šią savybę dažnai naudoja sodininkai, kad be didelių išlaidų šildymui užaugintų darže pačias ankstyviausias daržoves.
Sunkiausias darbas sukasti daržą rudenį ir suformuoti lysves. Kaupimas, sėjimas, priežiūra ir laistymas daržininkus gąsdina mažiau, nes šie darbai išsitęsę per visą vasarą, tarp jų yra ir poilsio akimirkų.
Atėjo ruduo. Dar nuimtas ne visas derlius, tačiau patyrę sodininkai jau dabar pradeda ruošti lysves pavasario sėjos sezonui. Kam gi šitaip skubėti?
Jei norite anksčiau ragauti daržoves iš savo daržo, džiaugtis gausiu ir ilgalaikiu derliumi, svajojate apie lengvesnį darbą, įsiruoškite pakeltas lysves. Nežinote, kur dėti susikaupusias sodo atliekas? Praturtinkite jomis pakeltų lysvių žemę.