Mokslininkai praneša, kad uodų pernešamos ligos – maliarija ir dengės karštligė – sparčiai plinta visame pasaulyje. Jos plinta ir kai kuriose Pietų bei Vakarų Europos šalyse – Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kt. Prognozuojama, kad dėl klimato kaitos šios ligos pasieks dar daugiau...
maliarija
55 straipsnių
Maliarija (lot. malus aer – „blogas oras“, it. mala aria) – infekcinė liga, kurią sukelia pirmuonys – plazmodijai. Maliarija yra plačiai paplitusi tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos teritorijose.
Iš keturių estų turistų, šių metų pradžioje poilsiavusių Balyje, trys užsikrėtė pavojinga virusine infekcija, o vienas poilsiautojas, deja, mirė. Žiemą ir saulės išsiilgę lietuviai vyksta į šiltuosius kraštus, tad kasmet šaltuoju periodu užregistruojama pavojingų egzotinių ligų atvejų.
Įvairiausius pasaulio kraštelius, į kuriuos daugelis neturėtų drąsos nuvykti, tyrinėjantis keliautojas Danas Pankevičius pirmadienį socialiniuose tinkluose pasidalino, kad naujausia jo kelionė neapsiėjo be iššūkių – vyras ketvirtą kartą susirgo maliarija.
Besilaukiančios moterys ir programėlėmis apsiginklavę miestiečiai atlieka svarbius vaidmenis kovoje su uodų platinamomis ligomis, dėl kurių kasmet miršta šimtai tūkstančių žmonių.
Kasmet paskutinę vasario dieną minima Pasaulinė retų ligų diena. Didžioji dalis šių ligų yra genetinės, tačiau joms priskiriamos ir kai kurios užkrečiamosios ligos, paplitusios tik kai kuriose pasaulio šalyse, todėl jomis užsikrečiama keliaujant. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveika...
Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) preliminariais duomenimis, šiemet maliarija nustatyta jau dviem Lietuvos gyventojams, keliavusiems po Afrikos šalis. NVSC primena, kad prieš vykstant į egzotiškus kraštus, būtina pasidomėti, kokios užkrečiamosios ligos yra paplitusios tuose kraštuose, ...
Naujienų portalo JP žiniomis, Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydomas asmuo užsikrėtęs maliarija. Šia ligas panevėžietis vyras susirgo grįžęs iš Zanzibaro – pusiau autonominio Tanzanijos administracinio vieneto.
„BioNTech“ pradeda dar vienos vakcinos klinikinius bandymus: apsaugotų nuo mirtinai pavojingos ligos
Vokietijos biotechnologijų bendrovė „BioNTech“, išgarsėjusi savo darbu kuriant vakciną nuo koronaviruso, penktadienį pranešė, kad pradėjo vakcinos nuo maliarijos bandymus.
Kelionės – tai nepamirštami įspūdžiai, nuotykiai arba tingus poilsis, žydras vanduo, baltas smėlis, palmės.
Vasara – kelionių metas ne tik po Lietuvą, bet ir į kitas šalis. Planuodami keliones ir kraudami lagaminus neretai užmirštame pasirūpinti ir savo sveikata – geriausiu atveju nusiperkame kelionių draudimą, įsimetame į lagaminą vieną-kitą vaistą ir atsiunčiame ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu jo...
Didžiausią nerimą turėtų kelti ne beždžionių raupai: tai – tik pradžia, žmonijos tyko dar pavojingesnės ligos (3)
Vos spėjus kiek lengviau atsikvėpti nuo COVID-19 pandemijos, pasaulį supurtė žinia apie plintančius Beždžionių raupus. Tačiau tai nėra ta liga, dėl kurios turėtume nerimauti. Dėl besikeičiančių aplinkos sąlygų žmonijos tyko dar pavojingesnės ligos, o labiausiai bauginti turėtų mikrobai, kol kas taik...
Kai kurie patys turtingiausi pasaulio verslininkai šiuo metu įsitraukę į, jeigu būtų galima taip įvardyti, amžių kovą – lenktynes kosmose. Elonas Muskas ir Jeffas Bezosas – du turtingiausi pasaulio žmonės ir atitinkamai „SpaceX“ bei „Blue Origin“ vykdomieji direktoriai – kosmosui ruošia ambicingų pl...
Pasaulio sveikatos organizacija masiniam naudojimui rekomendavo pirmąją vakciną nuo maliarijos. Iki šiol ji buvo gydoma tik vaistais. Tai pirmoji vakcina ne nuo virusų ir bakterijų, o nuo žmogaus parazitų.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmą kartą rekomendavo plačiai taikyti vakciną nuo maliarijos. Preparatas „RTS,S“ turėtų būti skiriamas vaikams Afrikoje į pietus nuo Sacharos ir kituose maliarijos paplitimo regionuose, sakoma Ženevoje paskelbtame organizacijos pareiškime.
Parazitų turintys žmonės dažnai to nejaučia: į specialistus nesikreipia, kol askaridės pačios nepradeda lįsti lauk (34)
Parazitai žmones lydi nuo senų laikų. Ne vienas su jais susidūrė vaikystėje, kai valgė neplautas uogas ar vaisus arba kišo nešvarius pirštus į burną. Neretai parazitai įsiveisia ir suaugusių žmonių organizme. Ypač lengva jais užsikrėsti, viešint egzotiškuose kraštuose.
Kasmet Lietuvoje registruojama po keletą pavojingos uodų platinamos ligos atvejų: laiku negydant gresia mirtis (2)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) minėdamas Pasaulinę maliarijos dieną, balandžio 25-ąją, primena apie šią gyvybei pavojingą ligą ir apsisaugojimo priemones, nes skiepų nuo maliarijos nėra. Lietuvoje kasmet registruojama po keletą įvežtinių šios li...
Mokslininkai turi atsakymą, kodėl esame tokie ligoti: evoliucionavome taip, kad kad išvengtume vienos ligos (20)
Prieš šimtus tūkstančių metų mūsų protėviai evoliucionavo taip, kad galėtų išvengti rimtos infekcinės ligos. Tai padėjo mums išsaugoti savo kailį, tačiau tikrai nebuvo tobulas sprendimas.
Imperija išgyveno už COVID-19 baisesnę pandemiją ir išmoko pamoką: galbūt ir mums panašiai pasiseks (23)
Protrūkis buvo gerokai pavojingesnis už COVID-19, tačiau imperija išgyveno. Maždaug 165-aisiais mūsų eros metais Mažosios Azijos mieste Hierapolyje buvos pastatyta statula dievo Apolono Aleksikako, sergėtojo nuo blogio, garbei, kad jis apsaugotų žmones nuo naujos baisios infekcinės ligos, pasižymėju...
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį pranešė „laikinai“ stabdanti klinikinius bandymus, per kuriuos keliose šalyse buvo tiriamas antimaliarinio preparato hidroksichlorokvino poveikis koronavirusine infekcija COVID-19 sergantiems pacientams.
Prieštaringai vertinamas prancūzų profesorius, tvirtinantis, kad antimaliarinis preparatas chlorochinas gali padėti įveikti naująjį koronavirusą, pareiškė, kad nauja studija patvirtina šio vaisto veiksmingumą.