Karpos – pavieniai arba daugybiniai, plokšti arba iškilę odos ir gleivinės dariniai – dažnai būna apipinamos įvairiais mitais ir neteisingais vertinimais. Jos atsiranda „nužiūrėjus“ piktam žmogui, palietus rupūžę, patiriant ilgalaikį stresą, jomis užsikrečia dažnai besilankantys baseinuose bei pirty...
medetkos
17 straipsnių
Sodininkystės ekspertai pasakoja, kurie augalai darželyje ir sode atbaido kenkėjus ir taps savotiškais jų spąstais.
Valgomos gėlės – viena karščiausių kulinarijos tendencijų, tačiau gėlės maiste naudojamos jau nuo antikos laikų. Vėliau jos atrado vietą Europos dvarų virtuvėse – manoma, kad Anglijos karalienė Elžbieta I-oji dar XVI a. mėgaudavosi cukruotais gėlių žiedlapiais, o XIX a. pabaigoje aristokratų virtuvė...
Vasara – palankus metų laikas rinkti įvairiausias žoleles, nes pievose jų galybė: prieskoninės, maistinės, vaistažolės – jos jau nuo senovės žinomos kaip skanus priedas ir pagalba organizmui. Žoleles galima naudoti šviežias arba tinkamai išdžiovinus paruošti atsargų žiemai.
Pasirūpinti savo oda galima ir neperkant brangiausių priemonių. Medetkų gydomosios ir priešuždegiminės savybės žinomos jau nuo seno. Šių ryškių gėlių preparatai itin aktualūs vasarą. Aknės išbertai odai ar mažoms žaizdelėms dezinfekuoti tinka ir kita nebrangi priemonė – salicilo rūgštis, rašoma pran...
Nors paprastai gėlės asocijuojasi su puokštėmis, iš tiesų yra žiedų, kurie neretai naudojami patiekalams gražinti ir gardinti. Skirtingos gėlės turi skirtingą skonį, telieka išsirinkti, kuris labiau patinka. Štai 10 žiedų, kurių turėtumėte paragauti bent kartą gyvenime.
Atėjęs pavasaris skelbia naują sodinimo sezoną. Dabar pats metas ruošti sodą ar daržą, kad vasarą jis žaliuotų ir taptų gėrybes nešančia vieta, kurioje bus malonu apsilankyti.
Prakalbus apie skausmą, viena iš pirmųjų asociacijų – dantų skausmas. Tai vienas įkyriausių ir nekenčiamiausių žmonių patiriamų pojūčių. Jo priderinti prie iš anksto paskirto vizito pas odontologą neįmanoma. Turbūt daugelis gyventojų yra patyrę, ką reiškia vidury nakties prabusti dėl danties skausmo...
Šiuos augalus kartu sodina jau seniai, tik anksčiau šį faktą vadino protėvių išmintimi, o dabar biologai bent jau iš dalies supranta, kodėl šie deriniai veiksmingi ir kaip augalai vieni kitiems pasitarnauja.
Spalvingas darželis iš vienmečių gėlių gali džiuginti jau praėjus dviem mėnesiams po sėjimo. Tai kur kas pigesnis būdas, nei pirkti iš parduotuvės sodinukus. Ir tai – ne vienintelis privalumas.
Bene kiekvienam negalavimui – po vaistažolę: žolininkas Lasinskas natūralių vaistų siūlo pasidairyti net ir savo kieme (94)
Neretas vos tik suskaudus galvai ar „sustojus“ skrandžiui griebiamės tabletės. Tačiau nemažai sveikatos problemų galime įveikti ir natūraliais būdais. Apie vaistus, kuriuos galime rasti gamtoje, DELFI TV pasakojo „Eurovaistinės“ farmacininkė Kristina Staivė ir vaistininkas bei žolininkas Marius Lasi...
Nuo birželio iki pirmųjų šalnų mus džiugins ryškiai geltoni medetkų žiedai. Tai itin vertingos vaistažolės, kurių atsargomis turėtume pasirūpinti kiekvienas.
Nuo birželio iki pirmųjų šalnų mus džiugins ryškiai geltoni medetkų žiedai. Tai itin vertingos vaistažolės, kurių atsargomis turėtume pasirūpinti kiekvienas.
Vaistažolių augintojai skaičiuoja sausros padarytus nuostolius, o didžiausias netikėtumas – itin anksti prasidėjęs intensyvus žoliavimo sezonas.
Susodinti gėlyną nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nepakanka gėles parinkti tik pagal grožį – reikia atsižvelgti ir į jų suderinamumą. Vienos gėlės palankiai veikia savo kaimynes, o kitos, atvirkščiai, slopina jų augimą.
Atėjo metas, kai savo sveikata galite pasirūpinti paprasčiausiai išėję į pievą. Pirmaisiais vasaros mėnesiais į nušvitusią saulę pasistiebia visa vaistinių augalų puokštė, kurią parsinešę namo galite nebijoti jokių ligų. DELFI parengė vaistažolių rinkimo kalendorių, kad nepamirštumėte, kada ir kokių...
Gydomosios medetkų ypatybės žinomos labai seniai. Rašoma, kad Indijoje jos laikomos šventais augalais, o Kinijoje – ilgaamžiškumo simboliu. Kuo ryškesnė vaistinių medetkų žiedų spalva, tuo daugiau juose gydomųjų medžiagų.