Šią savaitę danguje pakils paskutinė iš visų keturių superpilančių, vykusių šiais metais.
Mėnulio pilnatis
74 straipsnių
Mėnulio pilnatis – tai viena iš keturių mėnulio fazių, kai jis atrodo visiškai apvalus. Kitos mėnulio fazės – jaunatis, delčia, priešpilnis. Mėnulio pilnatis būna vieną kartą per mėnesį. Manoma, kad mėnulio fazės daro įtaką žmogaus gyvenimui, savijautai.
Šiąnakt prasidėjo didžiausia ir ryškiausia šių metų superpilnatis, dar vadinama supermėnuliu. Jį danguje virš Vilniaus jau įamžino Delfi fotografas Josvydas Elinskas ir Delfi operatorius Robertas Narmontas. Nuotraukas žiūrėkite fotogalerijoje.
Artimiausią naktį stebėsime didžiausią šių metų supermėnulį: „Delfi“ operatorius patarė, kaip telefonu užfiksuoti gražiausius vaizdus (3)
Artimiausią naktį danguje pasirodys didelis ir ryškus supermėnulis. Kadangi gyventojai mėgsta fotografuoti tokius reiškinius, pasiteiravome profesionalo, kaip telefonu užfiksuoti gražiausius vaizdus.
Artėjančią naktį pakelkite akis į dangų – prasidės taip vadinama superpilnatis. Remiantis NASA duomenimis, tai bus didžiausias šių metų supermėnulis – danguje jis atrodys ryškesnis nei įprastai.
Mėnulis. Kas pirmiausia ateina į galvą perskaičius šitą žodį? Didelė raudona pilnatis, kylanti virš tolumoje dunksančio miško? Mėnesienos nutviekstos gatvės ar laukai? Išblyškęs šviesulys susipynusiose medžio šakose ar virš Nidos kopų?
Trečiadienį paryčiais danguje buvo matyti rugsėjo mėnesio pilnatis, sutapusi su superpilnatimi ir daliniu Mėnulio užtemimu.
Nuo pat žmonijos atsiradimo istorijos pradžios pirmykščiam žmogui Mėnulis visuomet buvo paslaptingas dangaus kūnas, kuriam dažnai buvo priskiriamos antgamtinės galios ir tikima jo daroma didele įtaka gamtai bei žmonių gyvenimui. Dabartiniu metu, kada žmogaus kojos jau paliko savo atspaudus Žemės pal...
Visą šią savaitę nakties danguje bus galima stebėti įspūdingą pilnatį – taip vadinamą „Mėlynąjį supermėnulį“.
Šią ir dar kelias naktis verta pakelti akis į dangų, nes galite išvysti išties įspūdingai atrodantį braškinį Mėnulį.
Šią savaitę prasidedanti vasaros saulėgrįža yra palydima kitu astronominiu reiškiniu danguje – taip vadinamu braškiniu Mėnuliu arba rožine pilnatimi.
Jau netrukus prasidės ypatinga pilnatis – nakties danguje virš horizonto pasirodys braškinis Mėnulis (2)
Vasaros saulėgrįža, prasidėsianti jau šią savaitę, bus palydėta gražiu reiškiniu danguje – taip vadinamu braškiniu Mėnuliu arba rožine pilnatimi.
Laukia tikra virsmo savaitė. Vasario 19–25 dienomis Saulei perėjus iš Vandenio į Žuvų ženklą, o Marsui ir Venerai viešint Vandenio ženkle, ir gyvenime, kaip gamtoje, papūs permainų vėjai. Kis prioritetai. Į pirmą planą kils tikrosios vertybės, tai, kas suteikia jūsų dienoms gyvenimo prasmę.
Netikėtumų kupina savaitė. Ir jų gali būti, Saulei judant Vandenio ženklu, gausu, kaip pustomo sniego.
Šiąnakt danguje laukia gražus sutapimas, kuomet paskutiniąją Mėnulio pilnatį prieš žiemos saulėgrįžą papuoš šalia išsirikiavęs Jupiteris.
Naujų vilčių savaitė. Jos dienos kaip iškritus sniegui, džiugins baltumu ir naujumu. Norėsis, kaip atsivertus naują baltą lapą, įrašyti jame kilusius sumanymus, naujas mintis ir viltis.
Naktį iš rugsėjo 28-osios į 29-ąją dangų virš Žemės nušvies įspūdinga pilnatis, dar vadinama supermėnuliu. Šis reiškinys bus matomas ir Lietuvoje.
Rugpjūčio 30-ąją nakties dangų nutvieks taip vadinamas supermėnulis. Tai bus didžiausia ir ryškiausia 2023 metų pilnatis. Šis reiškinys – tai prie Žemės labiausiai priartėjęs pilnaties fazės Mėnulis.
Gilių jausmų savaitė. Ji Įdomi stipriomis emocijomis, netikėtomis žiniomis, išgyvenamais giliais jausmais.
Kiekvieną lapkritį, keletą dienų po pilnaties Didžiajame barjeriniame rife Australijoje vyksta nuostabus reginys: koralai į vandenį išleidžia milijardus kiaušinėlių ir spermatozoidų, kurie susijungia į laisvai plaukiojančias lervutes. Šios lervos ilgainiui įsikuria ir sudaro naujas koralų kolonijas.
Praėjusią naktį visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje, buvo stebimas supermėnulio pasirodymas – naktį iš sekmadienio į pirmadienį pilnatis buvo ryškesnė ir didesnė nei įprastai. Lietuvoje pilnatį buvo galima matyti nuo 23:30 val. sekmadienio naktį iki 03:00 val. pirmadienio ryte.